Kazimierski Festiwal Organowy 2018

zobacz więcej (8)

Przez całe wakacje, w każdą sobotę miesiąca w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym odbywają się wspaniałe koncerty. Inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego już za nami.

Kazimierski Festiwal Organowy odbywa się w Kazimierzu Dolnym od ponad 40 lat. W lipcowe i sierpniowe sobotnie wieczory, w kazimierskiej farze rozbrzmiewają zabytkowe organy, które potrafią poruszyć nawet najbardziej wymagającego słuchacza. Od blisko 400 lat dźwięki z tego wyjątkowego instrumentu wypełniają nie tylko kościół, ale także wrażliwe serca słuchaczy.


Zainteresowanie festiwalem jest naprawdę duże, bo oprócz wysokiego poziomu artystycznego, organizatorzy zapewniają także wstęp wolny na wszystkie koncerty.


W tegorocznym koncercie inaugurującym wystąpili: Witold Zaborny (organy) oraz Aleksandra Zamojska (sopran), podczas którego mogliśmy usłyszeć takie utwory, jak: „Ave Maria” (Jacob Arcadelt), „O quam tu pulchra es” Alessandro Grandi), „Preludium i fuga c-moll BWV 549” (Johann Sebastian Bach), „Allegro” (Adagio) czy „Lacrimosa” (Witold Lutosławski).


Przed nami jeszcze siedem koncertów. Wszystkie odbędą się w kazimierskiej Farze, o godzinie 19.30. Jak wygląda program tegorocznego  Kazimierskiego Festiwalu Organowego? Poniżej szczegóły.

14 lipca - Jean Paul Imbert - organy
21 lipca - Marta Misztal - organy
28 lipca - Roman Perucki – organy, Łukasz Długosz – flet, Agata Kielar-Długosz - flet
4 sierpnia - Wacław Golonka - organy, Irena Czubek-Davidson - harfa, Lindsay Davidson - dudy szkockie
11 sierpnia - Ks. Attila Adam Honti - organy
18 sierpnia - Enrico Viccardi - organy
25 sierpnia - Taras Baginets - organy

 

Materiał video z sobotniego, inauguracyjnego koncertu można obejrzeć na facebooku.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę