Zasłużony dla gminy Kazimierz Dolny - ks. Tomasz Lewniewski

Skomentuj (18)

„Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” – taki tytuł już niebawem zostanie nadany księdzu proboszczowi Tomaszowi Lewniewskiemu. Kazimierscy radni już podjęli stosowną uchwałę.

Ksiądz Tomasz Lewniewski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym pracuje w Miasteczku od 1995 roku. Początkowo był administratorem zajmującym się sprawami organizacyjnymi i gospodarczymi parafii. I już wtedy podjął inicjatywy, które przyczyniły się zarówno do uporządkowania wielu spraw w parafii, jak również miały bezpośrednie przełożenie na wizerunek przestrzeni miasta i gminy.

- Przywołać tutaj należy pierwsze remonty kazimierskich świątyń: kościoła farnego i kościoła pod wezwaniem św. Anny, kaplicy w Wierzchoniowie, zabytkowej plebanii czy porządkowanie cmentarza parafialnego – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Ksiądz Tomasz nie ograniczał się jednak tylko do tych obowiązków. Budował w tym czasie dobre relacje ze społecznością naszej gminy poprzez zakładanie formacji duchowych parafian.

W 1998 roku ksiądz Tomasz Lewniewski został proboszczem kazimierskiej parafii. Jest nim do dziś.

- Ksiądz Tomasz mając na celu poprawę kazimierskiej infrastruktury sakralnej, będącej w zasobach parafialnych wykorzystywał z powodzeniem różne źródła finansowania, poczynając od dobrego zarządzania mieniem, poprzez pozyskiwanie sponsorów, aż po skuteczne przygotowanie wniosków aplikacyjnych o środki unijne – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Jego zaangażowanie zaowocowało wybudowaniem budynku nowej plebanii przy ulicy Zamkowej pięknie wpisującej się w charakter naszego zabytkowego miasta oraz przeprowadzenie szeregu kompleksowych remontów i budów.

W tym roku mija dokładnie dwadzieścia lat, odkąd ksiądz Tomasz Lewniewski pełni funkcję proboszcza w Kazimierzu Dolnym. Burmistrz Andrzej Pisula na ręce Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym złożył wniosek, w którym proponuje, by księdzu  Tomaszowi Lewniewskiemu nadać tytuł „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny”. Przygotowano stosowną uchwałę, która była omawiana podczas jednej z ostatnich posiedzeń komisji.

- Mając to wszystko na uwadze, doceniając zaangażowanie w życie Miasteczka, w uznaniu jego niewątpliwych zasług dla naszego miasta i gminy, wnoszę do Wysokiej Rady o nadanie księdzu prałatowi Tomaszowi Lewniewskiemu, proboszczowi parafii rzymskokatolickiej w Kazimierzu Dolnym tytułu „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” – mówi burmistrz Andrzej Pisula.

Kazimierscy radni byli zgodni i zagłosowali „za”. Tym samym wykonanie uchwały zostało powierzone burmistrzowi miasta oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej.

Kiedy odbędzie się uroczyste przekazanie tytułu? Na razie jeszcze nie podano konkretnego terminu.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (18)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Pokaż stopkę