Zasłużony dla gminy Kazimierz Dolny - ks. Tomasz Lewniewski

Skomentuj (18)

„Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” – taki tytuł już niebawem zostanie nadany księdzu proboszczowi Tomaszowi Lewniewskiemu. Kazimierscy radni już podjęli stosowną uchwałę.

Ksiądz Tomasz Lewniewski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym pracuje w Miasteczku od 1995 roku. Początkowo był administratorem zajmującym się sprawami organizacyjnymi i gospodarczymi parafii. I już wtedy podjął inicjatywy, które przyczyniły się zarówno do uporządkowania wielu spraw w parafii, jak również miały bezpośrednie przełożenie na wizerunek przestrzeni miasta i gminy.

- Przywołać tutaj należy pierwsze remonty kazimierskich świątyń: kościoła farnego i kościoła pod wezwaniem św. Anny, kaplicy w Wierzchoniowie, zabytkowej plebanii czy porządkowanie cmentarza parafialnego – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Ksiądz Tomasz nie ograniczał się jednak tylko do tych obowiązków. Budował w tym czasie dobre relacje ze społecznością naszej gminy poprzez zakładanie formacji duchowych parafian.

W 1998 roku ksiądz Tomasz Lewniewski został proboszczem kazimierskiej parafii. Jest nim do dziś.

- Ksiądz Tomasz mając na celu poprawę kazimierskiej infrastruktury sakralnej, będącej w zasobach parafialnych wykorzystywał z powodzeniem różne źródła finansowania, poczynając od dobrego zarządzania mieniem, poprzez pozyskiwanie sponsorów, aż po skuteczne przygotowanie wniosków aplikacyjnych o środki unijne – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Jego zaangażowanie zaowocowało wybudowaniem budynku nowej plebanii przy ulicy Zamkowej pięknie wpisującej się w charakter naszego zabytkowego miasta oraz przeprowadzenie szeregu kompleksowych remontów i budów.

W tym roku mija dokładnie dwadzieścia lat, odkąd ksiądz Tomasz Lewniewski pełni funkcję proboszcza w Kazimierzu Dolnym. Burmistrz Andrzej Pisula na ręce Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym złożył wniosek, w którym proponuje, by księdzu  Tomaszowi Lewniewskiemu nadać tytuł „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny”. Przygotowano stosowną uchwałę, która była omawiana podczas jednej z ostatnich posiedzeń komisji.

- Mając to wszystko na uwadze, doceniając zaangażowanie w życie Miasteczka, w uznaniu jego niewątpliwych zasług dla naszego miasta i gminy, wnoszę do Wysokiej Rady o nadanie księdzu prałatowi Tomaszowi Lewniewskiemu, proboszczowi parafii rzymskokatolickiej w Kazimierzu Dolnym tytułu „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” – mówi burmistrz Andrzej Pisula.

Kazimierscy radni byli zgodni i zagłosowali „za”. Tym samym wykonanie uchwały zostało powierzone burmistrzowi miasta oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej.

Kiedy odbędzie się uroczyste przekazanie tytułu? Na razie jeszcze nie podano konkretnego terminu.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (18)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę