Kazimiernikejszyn: zabawa trwa!

zobacz więcej (16)

Koncerty, warsztaty, spotkania z wyjątkowymi gośćmi oraz mnóswto pozytywnej energii - tak rozpoczął się IV Festiwal Kazimiernikejszyn. Zabawa dopiero się zaczyna!

Kazimiernikejszyn 2017 trwa w najlepsze. Całe Miasteczko ogarnęła fala pozytywnej energii, energetycznych brzmień i fantastycznych wydarzeń. Kazimierski Rynek zamienił się w targowisko rozmaitości, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Idąc nieco dalej, natkniemy się na Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, gdzie miały dziś miejsce niesamowite warsztaty. Zajęcia poprowadziła sama Olga Szwajgier. Mistrzyni w pracy z głosem połączonej z wyrażaniem siebie.

 

Uczestnikom warsztatów powtarza: "Jesteś doskonałością". Zachęca do tego, by być sobą. A śpiewając, nie starać się i nie porównywać do innych. Pozwolić naszemu ciału i umysłowi naturalnie funkcjonować. Bez udawania.

 

- Ty się masz tylko zachwycać sobą – mówi do uczestników warsztatów Olga Szwajgier. – Kiedy nauczysz się sobą zachwycać, to będziesz się zachwycać każdym.

 

W tym samym miejscu i czasie, jednak piętro niżej trwało spotkanie z Dorotą Sumińską, dziennikarką, pisarką a także lekarzem weterynarii. Opowiadała ona o swojej niezwykłej miłości do świń, ale także zagrożeniach XXI wieku, które powoli, ale skutecznie niszczą ludzkość.

 

- Oczy świni są niebieskie, mają migdałowy kształt i długie rzęsy - mówi Dorota Sumińska. - Świńskie oko jest piękne, tylko nikt świni nie patrzy w oczy. Niejedna kobieta chciałaby mieć takie oczy. I nie jest to nic obraźliwego.

 

Festiwalowe spotkania i warsztaty wciąż trwają. I na pewno każdy z nas znajdzie w programie coś interesującego. Co jeszcze przed nami? Szczegółowy program poniżej:

 

Sobota 8 lipca

11.00-11.45 Oddechowisko.
Unikalna linia łagodnej jogi (sri sri yoga) wraz z prostymi ćwiczeniami oddechowymi prowadzoną na pełnym autentyku i bez spinki.
Lokalizacja: Strefa Rakieta.
12.00-18.00Bumper Balls.
Szał na Kazimiernikejszyn. Nadmuchiwane kule do których się wchodzi i albo gra w piłkę i nawzajem obija, albo stacza z górki.
Lokalizacja: Strefa Rakieta.
12.00-18.00Speedminton.
Taki badminton tylko trochę szybszy. Na dwie osoby.
Lokalizacja: Strefa Rakieta.
 12.00-18.00 Ludoteka Roszada.
Zabawowe i proste gry planszowe i inne. Także jako pretekst do wspólnego spędzenia czasu. Więcej współpracy, mniej rywalizacji. Prowadzone przez ludzi z bezdyskusyjną pasją do tematu.
Lokalizacja: Rynek.
 12.00-18.00 Samolosy.
Wsiądź. Rzuć kostką losując strefę festiwalową w którą możesz pojechać. Zdaj się na los.
Lokalizacja: wszędzie.
 12.00-18.00 Mała Strefa.
Zajęcia dla dzieci. Szczegóły wkrótce.
Lokalizacja: Dobra Strefa
 12.15-13.30  Polak Potrafi.
Największa w Polsce platforma crowdfundingowa zarządzana przez prawdziwych pasjonatów tematu plus jej świetni goście: Miłka Raulin, której został jeden szczyt by zdobyć Koroną Ziemi, Karolina Czarnecka znana min z utworu „Hera Koka Hasz LSD” i Bartek Nowak, który koordynował ich kampaniami crowdfundingowymi.
Lokalizacja: do potwierdzenia.
 13.00-15.00  Rowerowy rajd tunelem.
Tunel 300 metrów. Ciemno. Mały rower. Lampa czołówka. Rajd. Zabawa. Nagroda.
Lokalizacja. Granica Kazimierza i Bochotnicy.
13.00-15.00 Olga Szwajgier.
Legenda warsztaów pracy z głosem połącznonej z wyrażaniem siebie. Znacznie, znacznie więcej niż tylko śpiew.
Lokalizacja: Dom Kultury KOKPiT
13.13 Kanioning.
Bieg wąwozami na czas. Niedługi, dla każdego. Zabawa, która uwalnia energię. Można się poczuć jak za czasów „dzieciaka”. Nagrody.
Lokalizacja: Przystanek Korzeniowa
 14.00-15.30 Katarzyna Miller.
Wylosuj kartkę z wróżbą bez spinki, a może znajdziesz wskazówkę na czas festiwalu (albo i dłużej).
Lokalizacja: Rynek
 14.00-15.30 Durniej
Turniej rzeczy durnych, w pozytywnym tego słowa sensie znaczeniu. Abstrakcyjne przebrania, wystąpienia, tańce…Wyraź swoje wewnętrzne wariactwo i zdobądź nagrodę.
Lokalizacja: Strefa Rakieta
 14.00-15.30Bieg wsparcia
Wszędzie jest tor przeszkód. U nas wystartuj po nagrodę i doświadcz wsparcia od innych festiwalowiczy i naszych wolontariuszy.
Lokalizacja: Strefa Rakieta
 15.15 Dobra Paprowędrówka.
Spokojniejsza, rodzinna wędrówka z Paprodziadem po zakamarakach Kazimierza Dolnego.
Start: Przystanek Korzeniowa
 16.00 Paprykalaba, czyli orkiestra warzywna.
Niezwykły eksperyment z pogranicza muzyki i kulinariów. Warsztaty, granie na warzywach (!), zabawa i konsumpcja przy okazji.
Lokalizacja: Dobra Strefa
 16.00-17.30 Andre Stern.
Francuski dziennikarz i świtowej sławy propagator naturalnej edukacji, który nigdy nie chodził do szkoły. Opowiada i odpowiada na pytania. Jego kalendarz jest zapełniony, więc nie przegapcie okazji.
Lokalizacja: Dom Kultry KOKPiT.

19:30 - 1.30 Koncerty w Kamieniołomach: Julia Pietrucha, Łąki Łan, L.U.C. & Rebel Babel, Gooral   
 ok. 22.00  Palenie koguta
Spotkacie koguta w Kamieniołomach, gdzie będą koncerty. Przypinajcie do niego napisane na kartkach życzenia, żale, podziękowania. W tym roku temat: wdzięczność. W sobotę go spalimy.

Niedziela 9 lipca

12.00-18.00 Speedminton.
Taki badminton tylko trochę szybszy. Na dwie osoby.
Lokalizacja: Strefa Rakieta.
 12.00-16.00 Ludoteka Roszada.
Zabawowe i proste gry planszowe i inne. Także jako pretekst do wspólnego spędzenia czasu. Więcej współpracy, mniej rywalizacji. Prowadzone przez ludzi z bezdyskusyjną pasją do tematu.
Lokalizacja: Rynek.
12.00-18.00Speedminton.
Taki badminton tylko trochę szybszy. Na dwie osoby.
Lokalizacja: Strefa Rakieta.
12.00-18.00Bicie rekordu śmiechu.
Najpierw udajemy i to może być głupie. Potem śmiejemy naturalnie się jak największą ilością ludzi. I to już będzie super.
Lokalizacja: Rynek
podczas koncertów Konkurs na sobowtóra.
Jeśli jesteście podbni do Króla Kazimierza, Estery lub inszego Dziada to dobrze się składa. Szansa dla modelki i dla paszczura. Konkurs na sobowtóra! Do wygrania super pakiet od firmy TRAWIASTE! Zgłoszenia w straganie KMK

13:33  Dziady Kazimierskie i Bum Bum Orkestar  (koncert na Rynku Głównym)   

Przygody dostępne w dni festiwalowe

Cały dzień Wioska hamakowa.
Rozbudowana wersja zeszłorocznej. Relaks, dyndanie nogami, drzemka bez spinki, hamaki na różnych wysokościach, całość między drzewami w Dobrej Strefie.
Lokalizacja: Dobra Strefa
Cały dzień  Chodź na WuDe.
WuDe, czyli Wspólne Dzieło. Nieskrępowana, uwalniająca kreatwyność sposobność do sklecenia wspólnego działa z rzeczy przyniesionych przez mieszkańców Kazimierza: krzeseł, obrusów, zabawek, abażurów czy czekokolwiek. Dorzuć swoje pięć groszy, niech powstanie WuDe.
Lokalizacja: Dobra Strefa
Cały dzień Strefa Nudy.
To miejsce gdzie, Bogu dzięki, kompletnie nic się nie dzieje.
Lokalizacja: między Dobrą Strefą, a Strefą Rakietą
Cały dzień Rzucando.
Napisz swój problem na kartce. Kulkę z tego zrób. Rzuć do kosza. Punkty wpisz na tablicę. Bez krępacji chwal się wynikiem.
Cały dzień Tablica Życzeń.
Wpisz trzy rodzaje życzeń (możesz przeczytać co wpisali inni): dla siebie I swojej rodziny, dla najbliższego otoczenia, dla świata.
Cały dzień Łodzie pychowe.
Tradycyjna wodna przejażdżka. Nie jest to oficjalna przygoda festiwalu.Organizujecie ją sobie sami z lokalsami. Są serdeczni:)
Cały dzień Katole bez spinki.
Kochający muzykę i ludzi brat Szymon wesprze dobrym słowem i odgoni, jeśli trzeba, poczucie winy czy inne zalegające niepotrzebności. Podejdź, porozmawiaj, wymień spojrzenie
Lokalizacja: Rynek
11.00-17.00 Wróżby bez spinki.
Wylosuj kartkę z wróżbą… bez spinki, a może znajdziesz wskazówkę na czas festiwalu (albo i dłużej).
Lokalizacja: Rynek

Uwaga: wszystkie przygody w cenie karnetów. Dopłacają tylko osoby bez karnetów/przepasek festiwalowych.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę