Jacek Malczewski w Kazimierzu

Skomentuj (1)

Już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się otwarcie nowej wystawy. Tym razem w Kazimierzu będziemy mogli oglądać malarstwo Jacka Malczewskiego.

"Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego" to tytuł nowej wystawy, która już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia zostanie otwarta w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego.

- Z wielką przyjemnością zapraszamy na wystawę dzieł Jacka Malczewskiego (1854-1929), na której zaprezentujemy nadal atrakcyjną wizualnie oraz aktualną pod względem treści i formy twórczość artysty – zapowiadają organizatorzy. – O tym, że jest ona ciągle żywotna, przekonamy się dzięki zestawieniu wybranych obrazów Malczewskiego z pracami artystów współczesnych. Konfrontacja ta pozwoli rozszerzyć pole interpretacji dzieł mistrza. Z jednej strony zwróci uwagę na uniwersalność jego sztuki, z drugiej zaś podkreśli prekursorstwo, które objawiało się oryginalnym doborem i ujęciem tematów oraz autorskimi rozwiązaniami formalnymi.

Wszystkie prace prezentowane na kazimierskiej wystawie należą do zbiorów prywatnych.  Jest to  czterdzieści dzieł Jacka Malczewskiego, rysunkowy projekt pomnika autorstwa Mariana Konarskiego oraz prace artystów współczesnych: Anny Schumacher, Małgorzaty Góry –Dereszowskiej, Franciszka Maśluszczaka, Krzysztofa Krzyra Raczyńskiego, Igora Yelpatowa, Dusana Balaza, Jiriego Kubelki.

Kuratorem wystawy jest dr Seweryn Kuter.

Wernisaż zaplanowano na godzinę 13.00. Wstęp jest wolny.

Wystawę oglądać można w terminie:  23 kwietnia – 22 lipca 2018 w godzinach pracy muzeum, tj. codziennie od 10.00 do 17.00.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę