O Malczewskim przed otwarciem

Skomentuj (2)

VIII Dzień Wolnej Sztuki w Kazimierzu był okazją do podejrzenia wystawy Jacka Malczewskiego „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką”, której otwarcie zaplanowano dopiero na niedzielę.

Dzisiaj tuż po południu w Muzeum Nadwiślańskim przy rynku otwarta zostanie wystawa malarstwa Jacka Malczewskiego „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką”. Ci, którzy uczestniczyli w ósmej edycji Dnia Wolnej Sztuki –  akcji muzealnej zapoczątkowanej osiem lat temu przez warszawską historyk sztuki Zuzannę Stańską – mieli okazję podpatrzeć wystawę jeszcze przed wernisażem.

Seweryn Kuter z Muzeum Nadwiślańskiego zgodnie z ideą Slow Art. Day skupił się na kilku obrazów Malczewskiego pochodzących ze zbiorów anonimowego kolekcjonera z Poznania. W analizie, która prowadzona była przy aktywnym udziale zwiedzających, wątki biblijne i mitologiczne mieszały się z wątkami z życia prywatnego malarza. Tajemnicą poliszynela jest, że Salome, Zuzanna, Gorgona i wiele innych jeszcze postaci kobiecych przedstawianych przez Malczewskiego mają twarz kobiety jego życia – jego muzy i femme fatale – Kingi Balowej.

Wernisaż wystawy „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką” już dziś w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 13.00 w Gmachu Głównym przy Rynek 19.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę