O Malczewskim przed otwarciem

Skomentuj (2)

VIII Dzień Wolnej Sztuki w Kazimierzu był okazją do podejrzenia wystawy Jacka Malczewskiego „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką”, której otwarcie zaplanowano dopiero na niedzielę.

Dzisiaj tuż po południu w Muzeum Nadwiślańskim przy rynku otwarta zostanie wystawa malarstwa Jacka Malczewskiego „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką”. Ci, którzy uczestniczyli w ósmej edycji Dnia Wolnej Sztuki –  akcji muzealnej zapoczątkowanej osiem lat temu przez warszawską historyk sztuki Zuzannę Stańską – mieli okazję podpatrzeć wystawę jeszcze przed wernisażem.

Seweryn Kuter z Muzeum Nadwiślańskiego zgodnie z ideą Slow Art. Day skupił się na kilku obrazów Malczewskiego pochodzących ze zbiorów anonimowego kolekcjonera z Poznania. W analizie, która prowadzona była przy aktywnym udziale zwiedzających, wątki biblijne i mitologiczne mieszały się z wątkami z życia prywatnego malarza. Tajemnicą poliszynela jest, że Salome, Zuzanna, Gorgona i wiele innych jeszcze postaci kobiecych przedstawianych przez Malczewskiego mają twarz kobiety jego życia – jego muzy i femme fatale – Kingi Balowej.

Wernisaż wystawy „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką” już dziś w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 13.00 w Gmachu Głównym przy Rynek 19.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę