Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (20-22 kwietnia)?

Jeśli nadchodzący weekend masz zamiar spędzić w naszym mieście, koniecznie zobacz, co w tym czasie będzie się działo. Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie imprez oraz najważniejszych wydarzeń w Kazimierzu Dolnym.

20 kwietnia, piątek

Wystawa „Słodka historia. Historia polskiej XIX-wiecznej cukiernicy” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „VIII Kazimierskiej Pleneriady Uczelni Artystycznej” (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa młodego plakatu (Studio KZMRZ, Rynek 23)

21 kwietnia, sobota

10:00 Akcja „Wiosenne sprzątanie Kazimierza”
Cel jest jeden – zebrać śmieci, które szpecą wąwozy, punkty widokowe i ścieżki spacerowe. Włączyć może się każdy. Zbiórka przy studni na Rynku.

10:30 Kazimierska Wiosna Fotograficzna (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)

Każde spotkanie to mieszanka teorii (wykład) i praktyki (plener). Cykl prowadzi Maks Skrzeczkowski (wykładowca fotografii UMCS).

13:00 Spacer „Kazimierz dwóch Księżyców” (Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)
Spacer śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów poprowadzi Monika Januszek-Surdacka, kierownik oddziału literackiego. Zbiórka na tarasie Kuncewiczówki. Udział w spacerze jest bezpłatny.

12:00 Dzień Wolnej Sztuki (Gmach Główny MNKD oraz Galeria Wystaw Czasowych, Rynek 19)
Muzeum Nadwiślańskie włącza się w ogólnopolską akcję muzealną „Dzień Wolnej Sztuki”. Tego dnia, przez godzinę muzea pokazują wybrane przez siebie obiekty. Wstęp wolny.


16:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Wycieczka dla turystów indywidualnych, podczas której będzie można poznać zarówno, ciekawe miejsca, jak i smaki Kazimierza. W programie znalazło się między innymi zwiedzanie kazimierskich rynków i wzgórza franciszkanów. Chętni mogą wziąć udział w degustacji dań regionalnych. Ze względu na pracochłonność przygotowania potraw zgłoszenia na kolację przyjmowane są do piątku, do godziny 13:00. Cena zwiedzania: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia. Cena zwiedzania i kolacji: 45 zł dorośli, 35 zł dzieci powyżej 10 lat, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

16:30 Projekcje autorskie Tadeusza Pałki (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)
W cyklu Projekcji autorskich Tadeusza Pałki zobaczymy filmy krótkometrażowe, dokumentalne z bloku filmowego: „Chiny ½ wieku temu”: „Kanton” i „Dzień powszedni”.


17:00 Magia dawnych lat. Kazimierz na starej fotografii. Prezentacja - opowieść (Galeria Drewna i Unikatowych Pamiątek Plebanka 4a)
Spacerując przez czarno-białe fotografie miasta, cofamy się w czasie o sto i więcej lat, by przyjrzeć się życiu dawnego Kazimierza, ujrzeć uliczki i miejsca, których może już nie ma, poznać kilka ważnych postaci Miasteczka, a przede wszystkim zasmakować tej tajemniczej atmosfery miejsca żyjącego jakby trochę poza czasem. Bilety 16 zł, 10 zł ulgowy.

20:00 Koncert Henry No Hurry! (Trzeci Księżyc Lokalne Bistro, Mały Rynek 1)
Henry No Hurry! To jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego. Melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk.

20:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym. Z pochodniami. Pieszo i ekobusikiem. Uliczkami i wąwozami. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

29. Rajd Adalbertowy (Kazimierski Park Krajobrazowy)

Wystawa „Słodka historia. Historia polskiej XIX-wiecznej cukiernicy” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „VIII Kazimierskiej Pleneriady Uczelni Artystycznej” (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa młodego plakatu (Studio KZMRZ, Rynek 23)

22 kwietnia, niedziela

Kiermasz Produktów Lokalnych (Rynek)
Kiermasz Produktów Lokalnych to impreza plenerowa z udziałem lokalnych producentów. To pokaz lokalnego dziedzictwa kulinarnego i rodzimego rękodzieła z okolic Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław.

13:00 Otwarcie wystawy „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na otwarcie wystawy dzieł Jacka Malczewskiego. Wszystkie obrazy pochodzą z prywatnej kolekcji – będzie je można oglądać do końca maja. Wstęp na wystawę jest wolny.

Wystawa „Słodka historia. Historia polskiej XIX-wiecznej cukiernicy”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa młodego plakatu (Studio KZMRZ, Rynek 23)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę