II Turniej Trzech Stoków za nami

Skomentuj (5)

zobacz więcej (16)

Za nami już II Turniej Trzech Stoków Krainy Lessowych Wąwozów. Narciarze rywalizowali w Rąblowie, Parchatce oraz Kazimierzu Dolnym. Kto zwyciężył?

W minionym tygodniu odbyła się druga edycja zawodów narciarskich organizowanych przez Krainę Lessowych Wąwozów przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Puławach, Urzędem Miejskim w Kazimierzu Dolnym oraz ośrodkami narciarskimi w Kazimierzu Dolnym, Parchatce i Rąblowie. Turniej Trzech Stoków cieszy się coraz większą popularnością wśród narciarzy, tym razem wzięło w nim udział ponad 40 osób.

- Jest to mój debiut w tego rodzaju zawodach – mówi jedna z uczestniczek turnieju. – Ale na pewno jeszcze niejeden raz wystartuję, bo atmosfera jest bardzo fajna. No i jest to ciekawe doświadczenie.

W zawodach uczestniczyli w dużej mierze mieszkańcy gminy Kazimierz. Dodatkowo często były to całe rodziny, które zdecydowały się na wspólny aktywny wypoczynek.

Zawody rozegrane były w trzech terminach na trzech stokach narciarskich: w Parchatce, Rąblowie oraz w Kazimierzu Dolnym. Finał odbył się na Stacji Narciarskiej Kazimierz. To właśnie tu poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnej, którzy otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

W kategorii: dziewczynki do 14 lat

I miejsce – Lena Świderska
II miejsce – Zuzia Pielak
III miejsce – Maria Świderska

W kategorii: chłopcy do 14 lat
I miejsce – Adam Wojtanowicz
II miejsce – Mateusz Wydro
III miejsce – Mikołaj Chołajczyk

W kategorii open 14+ kobiety

I miejsce – Urszula Świderska
II miejsce – Monika Pielak
III miejsce – Wiktoria Pytlik

W kategorii open 14+ mężczyźni
I miejsce – Mirosław Sędłak
II miejsce – Robert Pielak
III miejsce – Jarosław Krzyżanowski

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • baca
  Turniej Trzech Stoków !? Może lepiej ....Trzech Pagórków czy Nierówności Terenowych bo do nasych gór to Wom daleko !
  • blizzard
   Jakich Waszych gór??? Zapchanego i zaniedbanego Kasprowego ("bo i tak cepry przyjadą"), nadal nieczynnej na całej trasie Gubałówki, straszącego infrastrukturą i nienadającą się do jazdy główną trasą na Nosalu, zatłoczoną Harendą? U nas ludzie mogą się nacieszyć jazdą na nartach, atmosferą, warunkami, gościnnością, a nie wracać do domu z poczuciem oskubania z "dutków"...
 • Zniesmaczony obserwator biegu
  W tym miejscu chę skomentować ,,Bieg Żołnierzy Wyklętych"- jaki miał miejsce 3.03. bo nawet na stronie Kazimierza nikt nie wspomina o takiej imprezie - że miała miejsce. Owszem- ogłoszenia były- na stronie Urzędu Miasta i Parafii i tyle, ale już wzmianki o tym biegu dzisiaj jakoś nie moglem się doszukać. Być może , że jak został
  zorganizowany - tak i należy go komentować i wspominać. Mimo mrozu- zgłosiło się sporo chętnych - co należy uznać za duży plus. Było ognisko, gorące posiłki i na tym koniec. Organizatorzy ( nie wiem kto był głównym organizatorem) nie zdobyli się na to, aby uczestników ,,wynagrodzić" pamiątkowymi koszulkami i medalami - jak miało to miejsce przez ostatnie dwa lata.Przed startem otrzymali jedyie plastikowe plakietki czestnika i na tym koniec- szkoda, bo młodzież w większości liczyła waśnie na te pamiątkowe medale. Już teraz słyszę, jak jedni ,,obwiniają drugich" - kto zawinił- ale faktem jest że takich medali nie było. WSTYD DLA ORGANIZATORÓW- macie wykaz uczestników- i uważam że teraz należałoby wykonać takie medale ( mimo że jest już po ,,,zawodach") i wręczyć je tym uczestnikom- uważam, że należą się one tym uczestnikom za ich poświęcenie .Jeśli będziemy organizować tak imprezy - nie dziwmy się , że w przyszłości nie będzie chętnych.
  Nadmieniam, że władze - zarówno administracyjne , jak i kościelne były obecne - szkoda i wstyd, ale jest możliwość naprawienia - ale czy ktoś się na to zdobędzie ?????.
  Zniesmaczony obserwator biegu.
  • Ryś
   To nie był Bieg Tropem Wilczym. Tylko kazimierski zamiennik. Mało rozumiesz, dużo piszesz. Odwróć proporcje.
  • pijany znad Grodarza
   Było, było i to dużo a medale ?> hmm. Za co ? Może by tak wcześniej objaśnić Tej młodzieży co rozumiemy przez " Żolnierze Wyklęci", bo " wyklęci" NARESZCIE nabiera w miarę obiektywnej prawdy. Prawdy , nie tylko Żaryna.

   @ Ryś
   "Tropem wilczym". Też nadużycie.

Mapa

Wyciągi narciarskie

Stacja Narciarska Kazimierz Dolny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę