Kazimierski Bieg Pamięci po raz trzeci

Skomentuj (3)

zobacz więcej (23)

Silny mróz nie zniechęcił biegaczy. Stawili się oni punktualnie. Dystans 1963 metrów pokonali błyskawicznie. Oddali w ten sposób cześć Żołnierzom Wyklętym.

Po raz kolejny odbył się Kazimierski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W sobotnie przedpołudnie na terenie Portu Jachtowego pojawiło się prawie pięćdziesięciu biegaczy. Nie przeszkodził im spory mróz. Trasę o długości 1963 metrów pokonali naprawdę błyskawicznie. Pierwszy uczestnik dotarł na metę już po 7 minutach!

- Najważniejsze przesłanie, to pamięć o tych, którzy walczyli i ginęli za Wolną Polskę – pisze w serwisie społecznościowym Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Dodatkowo była to również możliwość spotkania i integracji. Podziękowania dla Druhów z jednostek OSP z Kazimierza Dolnego, Wierzchoniowa, Rzeczycy i Witoszyna za pomoc w zabezpieczeniu i organizacji biegu. Parafii Kazimierskiej, księżom Wikariuszom oraz Ojcu Gwardianowi za obecność i modlitwę. Dziękuję również szkołom, pracownikom urzędu za pomoc oraz przede wszystkim sponsorom za ciepłe posiłki. Do zobaczenia na kolejnym biegu.

Jak przedstawiają się wyniki?

W kategorii mężczyzn zwyciężyli:
Adrian Teodorczyk, Patryk Grzegorczyk i Robert Wynimko, zaś pośród kobiet, najszybsze okazały się: Zofia Rodzik, Anna Wójcik i Weronika Majewska. Wyróżniony został także uczestnik najmłodszy – Maja Borowska oraz najbardziej doświadczony – Irena Kozak.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • AsM.
    Armii Krajowej!
    • pijany znad Grodarza
      Masz rację ale co z tego ? Młodzi uczestniczy tego biegu , dzięki dorosłym w osobie: burmistrza, księży, nauczycieli dowiedziali się, że prawdziwi patrioci to wlasnie " Wyklęci" . Pozostali to. No właśnie. Kto Im to wytłumaczy ?.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę