Gala MMA w Muzeum Nadwiślańskim

W ten weekend Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Galę MMA. To będzie malarskie starcie trójki artystów - Marty Andały, Marka Andały i Agnieszki Mitury. 

Marta Andała, Marek Andała i Agnieszka Mitura opowiedzą o ich drodze twórczej i dochodzeniu do malarskiej dojrzałości. Spróbują także odpowiedzieć na pytania dotyczące ich tożsamości artystycznej, dlaczego wybrali Kazimierz i w jaki sposób udało im się stworzyć wspólnie przestrzeń, którą znamy w Kazimierzu jako Lubelska 10.

 

- Lubelska 10. Jeden adres, dwie galerie, trzech artystów. Agnieszka Mitura, Marta Andała, Marek Andała. Spotkanie z malarzami, którzy potrafili – zachowując swoją osobowość twórczą – stworzyć Miejsce, czy może raczej przestrzeń, tę rzeczywistą i tę realnie nieuchwytną, artystyczną – piszą organizatorzy. - Zamknięci w swoich pracowniach prowadzą monolog, żeby zaraz otworzyć się w relacji określonej przez Martina Bubera: ja – ty. To nie tylko dialog, poprzez swoje obrazy, z widzem, to także świadomy dialog z drugim artystą. Tworzenie więzi artystyczno-duchowo-życiowych nie tylko wzbogaca wewnętrznie artystów, ale także daje możliwość budowania, poprzez wspólne wystawy i plenery, przestrzeni wzajemnych oddziaływań, a poprzez to dyskusji z odbiorcą.

 

Odpowiedzi na te pytania, a z pewnością także wiele ciekawych opowieści, będzie można usłyszeć już w niedzielę 2 października, o godz. 15.00, w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego przy ul. Rynek 19.

 

Wstęp wolny.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę