Ferie zimowe 2010

Skomentuj (2)

Tegoroczne ferie zimowe w niektórych województwach rozpoczynają się już 18 stycznia. W innych miejscach, np. w województwie lubelskim dopiero 15 lutego. Jak spędzić ten czas? Zapraszamy do Kazimierza…

Co można robić w Kazimierzu zimą? Bardzo wiele, w zależności od tego, kto co lubi. Można spacerować, zwiedzać muzea i inne obiekty lub wybrać się na narty. Dla tych, którzy spragnieni są imprez też mamy kilka propozycji:

23 stycznia - zawody narciarskie w slalomie – stok narciarski w Parchatce
24 stycznia – zawody sportowe, slalom na nartach i snowboard, na zakończenie pokaz sztucznych ogni. Impreza trwać będzie prawie cały dzień, od 10.00 do 17.00.
25 stycznia - rozpoczęcie Roku Chopinowskiego w Domu Kuncewiczów – Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów
31 stycznia - Niedziela Literacka - Virginia Woolf, Do latarni morskiej – Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów
13 lutego – bal maskowy w pensjonacie Folwark Walencja

Kazimierskie muzea są w większości czynne od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 15.00. Bilety wstępu są w dość przystępnych cenach, a niektóre obiekty można nawet zwiedzić bezpłatnie, wystarczy zjawić się na miejscu odpowiedniego dnia. Do Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów wstęp wolny jest w piątki, w Kamienicy Celejowskiej i Muzeum Czartoryskich w Puławach – w środę.

Do zwiedzania pozostaje jeszcze Góra Trzech Krzyży, baszta i zamek. Niestety, dwa ostatnie obiekty zimą są zamknięte. Nie oznacza to, że nie można ich zwiedzić, ponieważ gdy uzbiera się grupa chętnych – co najmniej 10-osobowa – wystarczy zadzwonić pod jeden z numerów: 693 026 937 lub (81) 881 07 82 lub 602 515 570, by wejść do środka. Najlepiej umówić się z pewnym wyprzedzeniem czasowym, wtedy nie trzeba będzie czekać przed obiektem i marznąć. Cena biletu to 3 zł – za zwiedzenie całości, dodatkowo można odwiedzić salę tortur – tu trzeba kupić oddzielny bilet w cenie 2 zł.

Wszystkich spragnionych białego szaleństwa zachęcamy do wycieczki na pobliskie stoki narciarskie: do Rąblowa, Celejowa lub Parchatki. Wyciągi czynne są do późnych godzin wieczornych i przygotowane do tego, by zaspokoić potrzeby nawet tych najbardziej wymagających turystów.

Spacerowiczom polecamy przepiękne okolice Kazimierza. Gdy pogoda sprzyja, można wybrać się do Męćmierza, na kirkut w Czerniawy czy też spróbować przejść jednym z kazimierskich wąwozów, np. Korzeniowym Dołem. Na dalszą wycieczkę można się wybrać do Janowca, Nałęczowa czy też do pobliskich Żmijowisk, gdzie znajduje się Muzeum Dawnych Słowian. A może uda się zorganizować kulig? To też możliwe. Aby dowiedzieć się więcej, trzeba zadzwonić pod numer telefonu: 605 135 745.

Kalendarz ferii zimowych 2010

18 stycznia - 31 stycznia 2010 r. - woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
25 stycznia - 7 lutego 2010 r. – woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie
1 lutego - 14 lutego 2010 r. – woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
15 lutego - 28 lutego 2010 r. – woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • googler
    NAwet google wie ze jest Męćmierz a nie Mięćmierz.
    A google wie wszystko [wymoderowano]
  • pijany znad grodarza
    Nie ma Męćmierza. Jest Mięćmierz. Najwyższy czas tę kwestie uporządkować.Nie wiem kto placi za znaki drogowe z blędną nazwą.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę