Ferie zimowe 2010

Skomentuj (2)

Tegoroczne ferie zimowe w niektórych województwach rozpoczynają się już 18 stycznia. W innych miejscach, np. w województwie lubelskim dopiero 15 lutego. Jak spędzić ten czas? Zapraszamy do Kazimierza…

Co można robić w Kazimierzu zimą? Bardzo wiele, w zależności od tego, kto co lubi. Można spacerować, zwiedzać muzea i inne obiekty lub wybrać się na narty. Dla tych, którzy spragnieni są imprez też mamy kilka propozycji:

23 stycznia - zawody narciarskie w slalomie – stok narciarski w Parchatce
24 stycznia – zawody sportowe, slalom na nartach i snowboard, na zakończenie pokaz sztucznych ogni. Impreza trwać będzie prawie cały dzień, od 10.00 do 17.00.
25 stycznia - rozpoczęcie Roku Chopinowskiego w Domu Kuncewiczów – Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów
31 stycznia - Niedziela Literacka - Virginia Woolf, Do latarni morskiej – Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów
13 lutego – bal maskowy w pensjonacie Folwark Walencja

Kazimierskie muzea są w większości czynne od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 15.00. Bilety wstępu są w dość przystępnych cenach, a niektóre obiekty można nawet zwiedzić bezpłatnie, wystarczy zjawić się na miejscu odpowiedniego dnia. Do Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów wstęp wolny jest w piątki, w Kamienicy Celejowskiej i Muzeum Czartoryskich w Puławach – w środę.

Do zwiedzania pozostaje jeszcze Góra Trzech Krzyży, baszta i zamek. Niestety, dwa ostatnie obiekty zimą są zamknięte. Nie oznacza to, że nie można ich zwiedzić, ponieważ gdy uzbiera się grupa chętnych – co najmniej 10-osobowa – wystarczy zadzwonić pod jeden z numerów: 693 026 937 lub (81) 881 07 82 lub 602 515 570, by wejść do środka. Najlepiej umówić się z pewnym wyprzedzeniem czasowym, wtedy nie trzeba będzie czekać przed obiektem i marznąć. Cena biletu to 3 zł – za zwiedzenie całości, dodatkowo można odwiedzić salę tortur – tu trzeba kupić oddzielny bilet w cenie 2 zł.

Wszystkich spragnionych białego szaleństwa zachęcamy do wycieczki na pobliskie stoki narciarskie: do Rąblowa, Celejowa lub Parchatki. Wyciągi czynne są do późnych godzin wieczornych i przygotowane do tego, by zaspokoić potrzeby nawet tych najbardziej wymagających turystów.

Spacerowiczom polecamy przepiękne okolice Kazimierza. Gdy pogoda sprzyja, można wybrać się do Męćmierza, na kirkut w Czerniawy czy też spróbować przejść jednym z kazimierskich wąwozów, np. Korzeniowym Dołem. Na dalszą wycieczkę można się wybrać do Janowca, Nałęczowa czy też do pobliskich Żmijowisk, gdzie znajduje się Muzeum Dawnych Słowian. A może uda się zorganizować kulig? To też możliwe. Aby dowiedzieć się więcej, trzeba zadzwonić pod numer telefonu: 605 135 745.

Kalendarz ferii zimowych 2010

18 stycznia - 31 stycznia 2010 r. - woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
25 stycznia - 7 lutego 2010 r. – woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie
1 lutego - 14 lutego 2010 r. – woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
15 lutego - 28 lutego 2010 r. – woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • googler
    NAwet google wie ze jest Męćmierz a nie Mięćmierz.
    A google wie wszystko [wymoderowano]
  • pijany znad grodarza
    Nie ma Męćmierza. Jest Mięćmierz. Najwyższy czas tę kwestie uporządkować.Nie wiem kto placi za znaki drogowe z blędną nazwą.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę