Aktualności dla "Dzwonnica"

Zakończył się remont dzwonnicy przy farze. Teraz to siedziba Urzędu Miasta, gdzie mieścić się będzie nowo utworzony referat kultury i komunikacji społecznej. Kolejny budynek dla urzędników?

To już pewne: są środki na remont zabytkowej dzwonnicy przy farze. Gmina otrzymała dofinansowanie zarówno na remont budynku jak i uporządkowanie terenu do niej przyległego.

„Dzwoneczki, dzwony, dzwonnice. Bram do nieba okiennice. Ten ich niebiańsko - kryształowy ton jakoś wyrywa ze smutku przygnębienia. Delikatnie upomina, że to zwyczajna, utarta droga losu. – pisze w rozdziale "Dzwonnica i dzwoneczki” swojej książki "Dwa brzegi ponad tęczą” Ewa Pisula – Dąbrowska.

Dzwonnica wypięknieje

Miasto przygotowuje się do remontu Dzwonnicy przy Farze. Na ostatniej Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki radni mieli okazję spotkać się z projektantem opracowującym projekt adaptacji tego budynku.

Trwają prace remontowe przy Farze. Zabiegom konserwatorskim poddane jest tym razem wnętrze dzwonnicy, która po remoncie ma być dostępna dla zwiedzających.

Dzwonnica w nowej roli

Budynek Dzwonnicy, to kolejna nieruchomość zaraz po Górze Trzech Krzyży, która już niebawem powróci w ręce miasta. Nie będzie kolejnej umowy dzierżawy. Jakie plany wobec tego obiektu mają władze Kazimierza Dolnego?

Pokaż stopkę