Dwa Brzegi muzycznie: Maja Kleszcz

zobacz więcej (16)

Strona muzyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi może zaskoczyć. Różnorodność brzmień sprawia, że publiczność nie może narzekać na nudę. Tym razem na kazimierskim Rynku wystąpiła Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przyniósł nam dawkę bardzo dobrej i różnorodnej muzyki. Na kazimierskim Rynku każdego wieczoru pojawiają się wyśmienici muzycy. Wśród nich znalazła się uznawana za jedną z najlepszych polskich wokalistek – Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny.

Tym razem wokalistka powraca w nowym i zaskakującym wcieleniu. Festiwalowa publiczność miała okazję usłyszeć utwory pochodzące z płyty zatytułowanej „Dudzie-Graczowi”. Jest to wyjątkowe połączenie różnorodnych doświadczeń zaklętych w brzmienie głosu Mai i unikalnych instrumentów tradycyjnych.

- Teraz zabierzemy was w niezwykłą podróż – mówi Maja Kleszcz. – Usłyszycie stare, tradycyjne instrumenty i ciekawe historie inspirowane malarstwem Dydy – Gracza.

Podróż naprawdę była niezwykła, podobnie jak dźwięki wydobywające się z ciekawych instrumentów. Na scenie obok czterech muzyków: Mai Kleszcz, Wojtka Kleszcza, Barta Pałygi i Marii Stanisławskiej pojawiły się także: wiolonczela, skrzypce, vihuela, bęben obręczowy, baraban, fidel płocka, suka, lira korbowa, wspak oraz cymbały.

- Maja Kleszcz śpiewa ekspresyjnie i operuje ogromną skalą głosu, a Kwartet tworzy oniryczne i przesycone baśniowością tło – piszą recenzenci.

Nie powinno to jednak dziwić, gdyż Maja Kleszcz jest laureatką wyróżnienia Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Brała też udział w galach i koncertach, śpiewając razem z takimi sławami, jak Barbara Krafftówna, Stanisława Celińska, Iga Cembrzyńska czy Kinga Preis. Wcześniej znaliśmy ją jako pierwszy głos Kapeli ze Wsi Warszawa. Zaczynała w wieku 14 lat. 

Występ w Kazimierzu Dolnym z minuty na minutę przyciągał coraz więcej ludzi. Bo ta muzyka ma w sobie magię. Pozwala się zatracić i choć na chwilę oderwać od codzienności.

XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę