Dwa Brzegi muzycznie: Maja Kleszcz

zobacz więcej (16)

Strona muzyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi może zaskoczyć. Różnorodność brzmień sprawia, że publiczność nie może narzekać na nudę. Tym razem na kazimierskim Rynku wystąpiła Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przyniósł nam dawkę bardzo dobrej i różnorodnej muzyki. Na kazimierskim Rynku każdego wieczoru pojawiają się wyśmienici muzycy. Wśród nich znalazła się uznawana za jedną z najlepszych polskich wokalistek – Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny.

Tym razem wokalistka powraca w nowym i zaskakującym wcieleniu. Festiwalowa publiczność miała okazję usłyszeć utwory pochodzące z płyty zatytułowanej „Dudzie-Graczowi”. Jest to wyjątkowe połączenie różnorodnych doświadczeń zaklętych w brzmienie głosu Mai i unikalnych instrumentów tradycyjnych.

- Teraz zabierzemy was w niezwykłą podróż – mówi Maja Kleszcz. – Usłyszycie stare, tradycyjne instrumenty i ciekawe historie inspirowane malarstwem Dydy – Gracza.

Podróż naprawdę była niezwykła, podobnie jak dźwięki wydobywające się z ciekawych instrumentów. Na scenie obok czterech muzyków: Mai Kleszcz, Wojtka Kleszcza, Barta Pałygi i Marii Stanisławskiej pojawiły się także: wiolonczela, skrzypce, vihuela, bęben obręczowy, baraban, fidel płocka, suka, lira korbowa, wspak oraz cymbały.

- Maja Kleszcz śpiewa ekspresyjnie i operuje ogromną skalą głosu, a Kwartet tworzy oniryczne i przesycone baśniowością tło – piszą recenzenci.

Nie powinno to jednak dziwić, gdyż Maja Kleszcz jest laureatką wyróżnienia Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Brała też udział w galach i koncertach, śpiewając razem z takimi sławami, jak Barbara Krafftówna, Stanisława Celińska, Iga Cembrzyńska czy Kinga Preis. Wcześniej znaliśmy ją jako pierwszy głos Kapeli ze Wsi Warszawa. Zaczynała w wieku 14 lat. 

Występ w Kazimierzu Dolnym z minuty na minutę przyciągał coraz więcej ludzi. Bo ta muzyka ma w sobie magię. Pozwala się zatracić i choć na chwilę oderwać od codzienności.

XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę