Dwa Brzegi: Thriller „Czerwony Pająk”

Seryjni mordercy intrygują filmowców na całym świecie. Na Dwóch Brzegach zobaczymy jak zbrodniarza przedstawił Marcin Koszałka – jego „Czerwonego Pająka” będzie można zobaczyć na długo przed premierą kinową.

Kraków, lata 60. W tym miejscu i czasie poznajemy Karola Kremera, stojącego na progu dorosłości nastolatka. Pochodzi z dobrej rodziny, nie ma problemów z nauką, odnosi sukcesy w sporcie. Jednak po tym, gdy zostaje świadkiem morderstwa, jego życie przybiera mroczny i złowrogi obrót.

Historia z „Czerwonego Pająka” oparta jest na faktach, a protoplastą głównego bohatera granego przez Filipa Pławiaka był Karol Kot, seryjny morderca działający przed kilkoma dekadami w stolicy Małopolski.

Debiut fabularny Marcina Koszałki na Dwóch Brzegach będzie można zobaczyć już 6 sierpnia, na 3 miesiące przed premierą kinową. Obraz był już pokazywany na festiwalu w Karlowych Warach, gdzie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Polskiego reżysera w zagranicznej prasie porównywano nawet z Gusem Van Santem („Słoń”) i Michaelem Haneke („Funny Games”).

Marcin Koszałka będzie również gościem Dwóch Brzegów i po pokazie udzieli festiwalowej publiczności „Lekcji kina”. Podczas spotkania zdradzi kulisy powstawania swojego najnowszego filmu, a także opowie o swoim warsztacie dokumentalisty („Takiego pięknego syna urodziłam”) i operatora („Pręgi”, „Rewers”).

W jednej z głównych ról w „Czerwonym Pająku” pojawia się także Adam Woronowicz, czyli bohater tegorocznej retrospektywy „I Bóg stworzył aktora”.

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!


Źródło: Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę