Dwa Brzegi 2013

Skomentuj (6)

Od tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dzieli nas nieco ponad miesiąc. Choć szczegółowego programu tegorocznej imprezy jeszcze nie ma, znamy już zarys najważniejszych wydarzeń. Wiemy też, kto będzie gościem specjalnym w ramach cyklu „I Bóg stworzył aktorkę…”

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi co roku gości wybitnych twórców, czy to filmowych czy muzycznych. W zbliżającej się 7. edycji imprezy również tych wyjątkowych postaci nie zabraknie. Festiwalowym gościem specjalnym w ramach cyklu "I Bóg stworzył aktorkę..." będzie bowiem Stanisława Celińska.

- Widzowie kochają ją za role: Niny w „Krajobrazie po bitwie", Zosi z „Panien z Wilka", ale równie dobrze, co u Wajdy, sprawdza się u Warlikowskiego – piszą organizatorzy. – Na Dwóch Brzegach przypomnimy jej największe role filmowe i teatralne, aktorka zaśpiewa dla festiwalowej publiczności.

Stanisława Celińska znana jest z takich obrazów jak: „Pieniądze to nie wszystko”, „Joanna”, „Złote runo” czy „Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza”. Filmy te będziemy mieli okazję obejrzeć po raz kolejny podczas tegorocznej retrospektywy na festiwalu Dwa Brzegi. 
- Bogata filmografia Stanisławy Celińskiej pokazuje, że to aktorka, która nie przestaje poszukiwać – piszą organizatorzy. – W Kazimierzu Dolnym wrócimy do filmów z lat siedemdziesiątych, ale pokażemy też, jak nasza bohaterka radziła sobie po roku 2000. Tradycyjnie w ramach retrospektywy zobaczymy spektakle Teatru Telewizji tym razem w reżyserii Andrzeja Łapickiego, Łukasza Barczyka i Agnieszki Glińskiej. Na Dwóch Brzegach będzie też czas na rozmowy z naszą bohaterką. Dlaczego dla roli włoży strój tancerki peep-show, czego się boi i czy wciąż istnieją dla niej tematy tabu – to tylko niektóre z pytań, jakie padną.

Na tym atrakcje się nie kończą. Wszyscy miłośnicy talentu Stanisławy Celińskiej będą mieli niecodzienną okazję, by posłuchać na żywo śpiewu artystki. W tym roku wydana została debiutancka płyta aktorki zatytułowana „Nowa Warszawa”.

- Czeka nas muzyczna podróż po lirycznych i sentymentalnych zakamarkach Warszawy – zapowiadają organizatorzy. – To część projektu muzycznego sygnowanego przez Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego, z którym związana jest Celińska. Obok szlagierów dawnej Warszawy na Dwóch Brzegach usłyszymy popularne piosenki Czesława Niemena, T.Love i zespołu Bajm, a nawet motyw muzyczny stworzony przez Davida Bowie pod wpływem krótkiego spaceru po stolicy. Będzie hipnotycznie.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach festiwalu gośćmi specjalnymi w ramach cyklu „I Bóg stworzył aktora…” byli: Marek Kondrat, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda oraz Janusz Gajos.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca - 4 sierpnia.

Więcej informacji – wkrótce…

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Sajmon
  na pewno będe jak co roku (: naprawde polecam
 • Ola
  Pięknie, pięknie doczekać się nie mogę iiiiiiihaaa :D:D:D
 • Ela Klęsk
  Kazimierz jest cudowny, a festiwal fantastyczny! Super filmy!!! :) naprawdę warto pojechać!! Bywam, choć mam bardzo daleko, ale wrażenia niezapomniane!!
 • Sandra
  to prawda, festiwal jest mega i myślę że nie tylko fani dobrych filmów znajdą tu coś dla siebie, bo i muzyki i wielu innych artystycznych pobudek :)
 • Waldek
  Dwa Brzegi to na prawdę fajna impreza, i jeśli ktoś jeszcze nie miał przyjemności w niej uczestniczyć to polecam. Nawet jeśli mieszka się daleko to warto! Przy okazji można zatrzymać się na dłużej w Kazimierzu, pozwiedzać, to na prawdę bardzo urokliwe miasteczko. Oby tylko pogoda dopisała a na bank będzie super!
 • Maga
  To jedna z moich ulubionych imprez w Kazimierzu! Zawsze staram się przyjechać chociaż na parę godzin. Już nie mogę doczekac się lipca :)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę