Dwa Brzegi po raz jedenasty!

Zapraszamy do Kazimierza na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W tym roku odbędzie się 11. Edycja tej imprezy. Początek już 29 lipca!

Gościem 11. Edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie dwukrotny zdobywca Złotej Palmy na Festiwalu w Cannes – Michael Haneke, którego krytycy określają mianem „mistrza moralnej prowokacji”. Na festiwalu obaczymy pełny przegląd jego twórczości od filmów tak znanych jak „Biała wstążka”, „Miłość”, „Pianistka”, „Funny Games”, „Ukryte”, „Kod nieznany” po te, które w Polsce zobaczymy po raz pierwszy, jak „Biała wstążka”, „Miłość”, „Pianistka”, „Funny Games”, „Ukryte”, „Kod nieznany”.

Bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora” będzie Andrzej Seweryn. Zobaczymy go w takich kreacjach, jakie zaprezentował w filmach „Indochiny” (reż. R. Wargnier), „Genealogia zbrodni” (reż. R. Ruiz), „Wyrok” (reż. M. Bellocchio), a także „Dyrygent” (reż. A. Wajda) a także w spektaklu „Wokół Szekspira”, który wystawiony będzie na kazimierskim Zamku.

- Ponadto przed nami pokazy najnowszych filmów światowego i polskiego kina, znakomici goście oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych – mówi Grażyna Torbicka dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. –  Szczegóły tegorocznego programu filmowego, muzycznego i literackiego odkrywać będziemy dla Was w kolejnych newsletterach.

11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę