Aplikacja ułatwi poznanie Muzeum Nadwiślańskiego

Muzealna aplikacja mobilna pomoże w zwiedzaniu oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Ma być gotowa już w sierpniu.
Dobiega końca remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Obejmuje on nie tylko kompleksowy remont pięciu zabytkowych obiektów, w których działają oddziały muzealne, ale także szereg działań edukacyjnych. W tym publikację przewodników czy informatorów oraz opracowanie aplikacji mobilnej.
Dzięki niej turyści będą mogli zwiedzać Kazimierz, odwiedzając znajdujące się w różnych częściach Miasteczka oddziały muzeum i poznając jego zasoby tematycznie. Aplikacja obejmować będzie trasy: „Żydowski Kazimierz”, „Wisła jako temat wiodący”, „Malowniczy Kazimierz” oraz „Magia Kazimierza”. Każdej z nich przypisane będą oddziały muzealne i wybrane muzealia. Każde z nich oznaczone będzie na ekspozycji specjalnym kodem QR i kolorem przypisanym danej trasie. Pozwoli to na obejrzenie danej ekspozycji zupełnie inaczej niż dotychczas – nie całościowo, a według klucza – przez pryzmat wybranych eksponatów przypisanych do ścieżek z aplikacji.

Zwiedzaniu z aplikacją towarzyszyć będzie zbieranie punktów i nagrody. Jakie? Okaże się już wkrótce.

- To udogodnienie, ale także nowatorskie podejście do wybranych muzealiów z ekspozycji – czytamy w informacji prasowej. – Większość tekstów aplikacji zostało opublikowanych na blogu oddziału Dom Kuncewiczów MNKD www.narynkuusiascwkazimierzu.pl (zakładka Muzealna Aplikacja Mobilna). Autorzy tekstów poddają je konsultacji społecznej, oczekując na uwagi, korekty i uzupełnienia. Informacje w tej sprawie można przesyłać elektronicznie, pod adresem kuncewiczowka@mnkd.pl
Jakie eksponaty zostaną wybrane do ścieżek tematycznych? Warto śledzić media społecznościowe Muzeum Nadwiślańskiego. Niedawno na profilu YouTube muzeum ukazał się materiał prezentujący wirtualnie zbiory malarskie. To początek wirtualnego zwiedzania na czas, kiedy nie da się ich zobaczyć inaczej…  
Pierwsze spacery z aplikacją Muzeum Nadwiślańskie zapowiada już w sierpniu.

Inwestycja została dofinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę