Do Kazimierza Mikołaj przyjeżdża na koniu

Skomentuj (7)

zobacz więcej (16)

Kazimierski Jarmark Świąteczny, podczas którego do Miasteczka przybywał Święty Mikołaj, przesunięto na połowę grudnia i wydawało się, że na prezenty trzeba będzie w Kazimierzu poczekać. Ale – jak to zwykle bywa – natura próżni nie lubi i Mikołaj na Rynku pojawił się o czasie! I to jeszcze jak!

Wszyscy wiemy, że święty Mikołaj piechotą nie chodzi. Nie dałby przecież rady unieść worka z prezentami dla wszystkich grzecznych dzieci. Jeździ saniami zaprzężonymi w.. no właśnie – w jakie zwierzęta? Renifery – to skojarzenie pojawia się niemal automatycznie. Ale prawdziwy święty Mikołaj – jako święty kościoła katolickiego, który też obdarowywał dzieci w dniu swoich imienin – wedle katolickiej tradycji podróżował na… ośle albo na koniu!

Nie powinno więc dziwić, że to właśnie na koniu pojawił się Święty na kazimierskim Rynku 6 grudnia. Nie powinno, ale dziwi. Bo na Rynku zamiast jednej na koniu szacownej osoby pojawiło się ich aż osiem! I to jeszcze płci żeńskiej! Z prezentami – to fakt. Trochę słodkości nie zaszkodzi, chociaż już samo pojawienie się mikołajowej eskapady wielu poprawiło humor.

- W Kazimierzu zawsze się coś dzieje – mówiła zadowolona turystka do swojego partnera, obserwując najazd Mikołajów. – Warto było przyjechać!

Mikołajowa eskapada na Rynku to efekt konnego Rajdu Świętego Mikołaja po okolicznych szlakach konnych Krainy Lessowych Wąwozów, który zorganizowała Stajnia na Wylągach.

 

Fot. Julia Dunia

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Zofia
  Super pomysł! W następnym roku Mikołaje zabiorą ze sobą worki na odchody i będzie po kłopocie, a poza tym nie jęczcie tak bardzo, przejdźcie się Czerniawami, a zobaczycie że tam "łajno końskie gęsto się ściele"
 • Choinka
  Konie zobaczyły że nie ma choinki i z wrażenia zamiast prezentu zostawiły........
 • pijany znad Grodarza
  Redakcjo.
  Redakuj co Inni redakują. Gdziejsik czytalem, że to właśnie moc bycia Redaktorem.
  Pytanko / moje / Czy aby zadalem pytanie?. hmm. To wlaśnie było.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo, część komentarzy pod tym artykułem została usunięta. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • Ulka - Kazimierz
  A na Świętego Mikołaja z Laponii też byście krzyczeli, że nie posprzątał po reniferach? ;-)
  • pijany znad Grodarza
   to one też ..... ?
 • Kazimierzak
  A po koniach nie było komu POSPRZĄTAĆ !!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę