Hubertus na Wylągach 2016

Gonitwy, skoki przez przeszkody, „polowanie na lisa” oraz inne atrakcje. To wszystko będzie można zobaczyć i przeżyć podczas Hubertusa 2016 w Stajni Wylągi. Zwieńczeniem dnia będzie Bieg św. Huberta o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego.

Już po raz ósmy w Stajni Wylągi obchodzony będzie Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Organizatorzy co roku zapewniają wspaniałe atrakcje i dokładają wszelkich starań, by każda edycja wydarzenia była lepsza od poprzedniej.

- Pierwszą atrakcją będzie „szukany lis” dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć. Dla tych lepiej jeżdżących planujemy cztery minigonitwy – mówi Ewelina Tkaczyk, instruktorka z Sekcji Jeździeckiej Wylągi. – Odbędzie się także pokaz skoków w wykonaniu naszej sekcji sportowej. Zakończeniem będzie główna gonitwa dla dorosłych o puchar burmistrza Kazimierza Dolnego. Dodatkowo przygotowaliśmy konkurs przebrań dla dzieci. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie też dostępny bufet z potrawami typowymi dla tego święta, takimi jak bigos czy zupa dyniowa.

Hubertus 2016 odbędzie się już w tę sobotę, 15 października. Wstęp wolny.

W programie:

  •  10:00 zbiórka najmłodszych uczestników i przygotowanie koni 
  •  „Szukany lis” dla najmłodszych, minigonitwy 
  •  dekoracja zawodników oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze bajkowe przebranie dla uczestników minigonitw o nagrodę specjalną
  • pokaz skoków przez przeszkody w wykonaniu Sekcji Jeździeckiej Wylągi
  • 14:00 – Bieg św. Huberta o puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego
  • dekoracja uczestników, wspólna biesiada
  • od 11:00 bufet z regionalnymi potrawami

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Kazimierza Dolnego.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę