Hubertus na Wylągach 2016

Gonitwy, skoki przez przeszkody, „polowanie na lisa” oraz inne atrakcje. To wszystko będzie można zobaczyć i przeżyć podczas Hubertusa 2016 w Stajni Wylągi. Zwieńczeniem dnia będzie Bieg św. Huberta o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego.

Już po raz ósmy w Stajni Wylągi obchodzony będzie Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Organizatorzy co roku zapewniają wspaniałe atrakcje i dokładają wszelkich starań, by każda edycja wydarzenia była lepsza od poprzedniej.

- Pierwszą atrakcją będzie „szukany lis” dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć. Dla tych lepiej jeżdżących planujemy cztery minigonitwy – mówi Ewelina Tkaczyk, instruktorka z Sekcji Jeździeckiej Wylągi. – Odbędzie się także pokaz skoków w wykonaniu naszej sekcji sportowej. Zakończeniem będzie główna gonitwa dla dorosłych o puchar burmistrza Kazimierza Dolnego. Dodatkowo przygotowaliśmy konkurs przebrań dla dzieci. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie też dostępny bufet z potrawami typowymi dla tego święta, takimi jak bigos czy zupa dyniowa.

Hubertus 2016 odbędzie się już w tę sobotę, 15 października. Wstęp wolny.

W programie:

  •  10:00 zbiórka najmłodszych uczestników i przygotowanie koni 
  •  „Szukany lis” dla najmłodszych, minigonitwy 
  •  dekoracja zawodników oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze bajkowe przebranie dla uczestników minigonitw o nagrodę specjalną
  • pokaz skoków przez przeszkody w wykonaniu Sekcji Jeździeckiej Wylągi
  • 14:00 – Bieg św. Huberta o puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego
  • dekoracja uczestników, wspólna biesiada
  • od 11:00 bufet z regionalnymi potrawami

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Kazimierza Dolnego.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę