Laury za fotografię

Skomentuj (2)

zobacz więcej (12)

Blisko 400 fotografii autorstwa 70 osób nadesłano na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie"! organizowany przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Wśród laureatów tegorocznej piątej edycji jest Julia Dunia z Wylągów.

Zdjęcie Julii Duni z Wylągów „Konie i światło” w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lubelskie. Smakuj życie"! zajęło III miejsce.

- To był niesamowity zachód słońca. Konie wracały właśnie z dużej łąki do stajni. Galopowały. Kurz się wzbił w górę. Wyglądało to naprawdę magicznie – mówi Julia Dunia. – To był strzał. Takiego zdjęcia się nie zaplanuje. Albo wyjdzie, albo nie wyjdzie. 

Julia Dunia fotografuje głównie konie. To jej pasja. Sama jeździ konno, co wydaje się naturalne – jej rodzice prowadzą Stajnię Wylągi.

- Kocham konie i fotografię również – mówi Julia Dunia – i łączę te dwie pasje.

Na co dzień pani Julia jest studentka wydziału Politologii na kierunku produkcja medialna UMCS w Lublinie i pomaga rodzicom w prowadzeniu stajni.

Wśród wyróżnionych prac jest także zdjęcie „Stary most na Wiśle” autorstwa Grzegorza Szafranka z Puław – słuchacza Liceum dla Dorosłych w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

Wyniki konkursu: I nagrody nie przyznano. II miejsce Wojciech Domagała z Kielc, III miejsce: Ewa Marszalec z Zamościa i Julia Dunia z miejscowości Wylągi koło Kazimierza. Wyróżnienia: Artur Georgiew z Lublina, Grzegorz Szafranek z Puław, Karol Malec z Lublina, Leszek Grygorczuk z Lublina, Marek Grum z Polic, Mariusz Błaszkiewicz z Włodawy, Mariusz Jachimczuk z Chełma, Monika Gołoś z Radzynia Podlaskiego, Sławomir Wróbel z Jagodna oraz Wojciech Chudzik z Krasnegostawu.

Prace można oglądać do końca stycznia w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przy ul. Artura Grottgera 4. Nagrodzone fotografie wykorzystano również do opracowania okolicznościowego kalendarza na 2017 rok.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę