Hubertus na Wylągach

„Kiedy swego czasu goły las nastaje, Święty Hubert z lasu cały obiad daje” – głosi ludowe przysłowie. Do świętego Huberta wprawdzie jeszcze daleko, a liście na drzewach i zielone, i trzymają się mocno, ale w okolicy Kazimierza już w październiku zapowiadają się liczne hubertowiny. Najwcześniej – 17 października na Wylągach.

Październikowa aura zapowiada się złoto-jesiennie, więc organizatorzy lokalnych hubertusów ten właśnie miesiąc wybrali na organizację imprez jeździeckich w okolicach Kazimierza, chociaż święto Huberta – patrona myśliwych i jeźdźców – wypada dopiero 3 listopada.

Oprócz hubertusa w Kęble 24 października, tydzień wcześniej – 17 października podobny odbędzie się na Wylągach. W programie tradycyjna gonitwa za lisem, minigonitwy dla dzieci i dorosłych, bieg świętego Huberta, a także pokaz skoków przez przeszkody w wykonaniu sekcji jeździeckiej „Stajnia Wylągi”. W czasie imprezy przewidziano również przejażdżki bryczką i regionalny bufet. Czy będzie tam przysłowiowy „cały obiad z lasu”, przekonają się ci, którzy zgłoszą swój udział w imprezie – tel. 784 111 781.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę