Dni Wisły po raz trzynasty

Skomentuj (3)

Już po raz trzynasty w Kazimierzu Dolnym organizowane są „Dni Wisły”. W roku bieżącym odbędą się one w dniach 27 maja – 9 czerwca, będąc jednocześnie jednym ze sztandarowych wydarzeń organizowanych w ramach projektu „Aktywna edukacja przyrodnicza w dolinie Wisły”.

„Dni Wisły” organizowane są w Kazimierzu Dolnym od 1999 roku. Impreza ta już na stałe zagościła w kazimierskim kalendarzu najważniejszych wydarzeń. Przez te lata akcja pozyskała wielu zwolenników oraz rzesze ludzi, którzy chętnie współpracują z Muzeum Przyrodniczym.

 

Wiślane święto adresowane jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej oraz nauczycieli, ale również do  twórców kultury, dziennikarzy i ogółu mieszkańców oraz turystów przebywających w nadwiślańskim Miasteczku.

Inauguracja tegorocznych obchodów „Dni Wisły 2012” odbędzie się w niedzielę 27 maja o godz. 12:00. Na ten dzień zaplanowano pokaz diaporamy „Wisła – dzika rzeka”, będącej pokazem multimedialnym prezentującym unikalne środowisko Wisły – ostatniej nieuregulowanej wielkiej rzeki w Europie. Prezentacja ta oparta jest na fotografiach odpowiednio zsynchronizowanych z muzyką, głosami natury i lektora.

Największe zaś atrakcje zostały zaplanowane na sobotę, 2 czerwca. Wtedy też odbędzie spływ kajakowo-pontonowy Wisłą, od Kępy Choteckiej do Kazimierza Dolnego. Natomiast o godz. 15:00 wszystkich chętnych organizatorzy imprezy zapraszają do „Natura Parku Linowego”, gdzie otwarta zostanie przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Dodatkową atrakcją będzie ognisko. Dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas, w tym dniu zorganizowane zostanie przejście trasą linową w promocyjnej cenie 15,00 zł.

Tydzień później, w sobotę 9 czerwca organizatorzy zapraszają na wieczorną plenerową projekcję zdjęć w formie diaporam i prezentacji multimedialnych. Swoje fotografie zaprezentują: Katarzyna Gubrynowicz, Bartosz Dybowski oraz Grzegorz Okołów.

Organizatorzy: Muzeum Przyrodnicze, Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne, „Natura Park Linowy”, Spółka „Dwa Żywioły”, Prom „Serokomla” oraz Spółka „Prom”. Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym imprezy.

Szczegółowy program „Dni Wisły”

 

 

DZIEŃ

GODZINA

WYDARZENIE

MIEJSCE

27.05

niedziela

12.00-15.00

Inauguracja obchodów „Dni Wisły 2012”:

- promocja projektu „Aktywna edukacja przyrodnicza w dolinie Wisły”

- pokaz diaporamy „Wisła dzika rzeka”

- rejs statkiem po Wiśle

 

Muzeum Przyrodnicze

 

 

28.05 – 06.06 poniedziałek - piątek

 

 

8.30-12.00

 

 

 

 

 

 

12.30-16.00

Warsztaty ornitologiczne

- prelekcja, wycieczka ornitologiczna - rejs statkiem (wcześniejsze zapisy)

 

Warsztaty ornitologiczne

- prelekcja, wycieczka ornitologiczna - rejs statkiem (wcześniejsze zapisy)

Muzeum Przyrodnicze

 

 

Muzeum Przyrodnicze

31.05

czwartek

 

9.30-12.00

Rajd szlakiem wiślanych wystaw Muzeum Nadwiślańskiego (na zakończenie ognisko w Natura Parku Linowym oraz przejście przyrodniczą ścieżką edukacyjną).

 

zbiórka przed Muzeum Przyrodniczym

 

30.05

środa

 

9.00-15.00

 

Rajd „Między promami” z Kazimierza do Janowca (na zakończenie ognisko w Janowcu)

zbiórka przed Muzeum Przyrodniczym

 

02.06

sobota

9.00-15.00

 

 

15.00

Spływ kajakowy Wisłą od Kępy Choteckiej do Kazimierza Dolnego*

 

Uroczyste otwarcie przyrodniczej ścieżki edukacyjnej w Natura Parku Linowym z ogniskiem

 

zbiórka przed Muzeum Przyrodniczym

 

Natura Park Linowy

06.06

środa

9.00-15.00

Rajd Nadwiślański: Kazimierz Dolny – Męćmierz – Skarpa Dobrska – Kazimierz Dolny

 

zbiórka przed Muzeum Przyrodniczym

09.06

sobota

 

21.30

 

 

Wieczorne kino plenerowe – pokaz diaporam

 

 

 

Muzeum Przyrodnicze

Ściana spichlerza Muzeum Przyrodniczego

 

    * osoby pełnoletnie, zapisy w Muzeum Przyrodniczym, opłata 10 zł

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • malkontent
    Żegluga Pana Henryka Skoczka w Kazimierzu Dolnym to największa flota rzeczna w Polsce.Burmistrz chciał wybudować dla tej floty portu ani zimowiska.Obecnie armator sam musi starać się o pozwolenia i wykładać pieniądze.Robi na koszt własny port rzeczny wyręczając w ten sposób władze miasta.
  • oko
    Co to za szwindle z portem dlaczego obiekt jest zamknięty dla turystów ,pieniądze unijne mają służyć społeczeństwu a nie klikom .
  • PIOTR
    DNI WISŁY BEZ WIZYTY NA PLAZY KAZIMIERSKIEJKTÓRA BEDZIE OTWARTA OD 28 MAJA

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę