Wiślana impreza

Skomentuj (4)

Wisła jest obecnie uznawana, za ostatnią „dziką” rzekę w Europie. Dla nas, jest to po prostu – Wisła. Jednak co o niej wiemy naprawdę? Pewnie niewiele. Chcąc dowiedzieć się więcej, zapraszamy na Dni Wisły!

Wisła to najdłuższa rzeka Polski, a zdaniem niektórych również najpiękniejsza. Od jakiegoś czasu uznawana jest za ostatnią „dziką” rzekę w całej Europie. Jak więc nie być dumnym z faktu, że przepływa ona przez Kazimierz Dolny, że możemy na co dzień cieszyć oczy jej wyjątkowością? Powinniśmy też dowiedzieć się o Wiśle więcej – a przede wszystkim, jak o nią dbać.

 

W zdobyciu potrzebnej wiedzy pomóc nam mogą organizowane corocznie przez Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym Dni Wisły. Podczas imprezy odbywają się różnego rodzaju pokazy, warsztaty, wystawy oraz rajdy, które mają na celu uświadomienie potrzeby ochrony przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa, jakie wokół rzek narosło, a także nakłonienie do refleksji nad wzajemnymi powiązaniami rzek i ludzi. Tegoroczne Dni Wisły już się rozpoczęły i potrwają do soboty 9 czerwca.

 

- Za nami już jedna tura warsztatów ornitologicznych, w których brali udział uczniowie z nadwiślańskich gmin objętych programem „Aktywna edukacja przyrodnicza w dolinie Wisły” – mówi Małgorzata Sosik z Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym. – Do tej pory w zajęciach uczestniczyły dzieci między innymi z Dęblina, Puław, Wilkowa, Leokadiowa i Góry Puławskiej.

 

Wszystkie punkty programu Dni Wisły cieszą się sporym zainteresowaniem. A przed nami jeszcze wiele atrakcji. Na co w szczególności zapraszają organizatorzy?

 

- Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasteczka oraz turystów na piknik nadwiślański – mówi Małgorzata Sosik. – Piknik będzie połączony z otwarciem nowej ścieżki edukacyjnej.

 

Start imprezy o godzinie 15.00 w „Natura Parku Linowym”. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie przygotowane ognisko. A dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas, w tym dniu zorganizowane zostanie przejście trasą linową w promocyjnej cenie 15 zł.

 

- Największą atrakcją tegorocznych Dni Wisły będzie wieczorne kino plenerowe i pokaz diaporam – mówi Małgorzata Sosik. – Odbędzie się wtedy projekcja zdjęć znanych fotografów: Katarzyny Gubrynowicz, Bartosza Dybowskiego oraz Grzegorza Okołowa.

 

Cóż więcej można dodać? Po prostu – zapraszamy! Szczegółowy program imprezy – tutaj.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Sic
  Na chłopski rozum, Wisła jest chyba ostatnią dziką rzeką Europy z klasy tych, gdzie odbywała się żegluga, poza tym jedną z najdłuższych. Bug do takowych nie należy, tak samo jak Bystra i wiele innych dzikich rzek. To kontrowersyjne jak się okazuje określenie, jest jak najbardziej trafne i podkreśla wyjątkowy charakter dużej i o dziwo wciąż nieuregulowanej na całej długości rzeki. A jeden promyk tego nie zmieni.
 • zbigniew
  Ciekawe, czy jest możliwe uruchomienie rejsów statkiem między Puławami, a Sandomierzem, z zawijaniem do Waszego pięknego, uroczego miasteczka? Atrakcji byłoby mnóstwo. Pewno są przeszkody takie jak głębokość rzeki, koszty itp. Pomarzyć jednak można. A może wczasy, jak kiedyś, w czasach PRL, od Gdańska do Warszawy? Pamiętacie chyba wszyscy kultowy film "Rejs"?
 • promyk
  "Od jakiegoś czasu uznawana jest za ostatnią „dziką” rzekę w całej Europie" a rzeka Bug ?? Wisła na pewno nie jest ostatnią dziką rzeka w polsce
 • Muzeoholiczka
  Super muzeum, super impreza, gratulacje! Pogoda na pewno będzie łaskawa, a jeśli nawet trochę popada to przecież tylko czerwcowy, orzeźwiający deszczyk.
  ;)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę