Wiślana impreza

Skomentuj (4)

Wisła jest obecnie uznawana, za ostatnią „dziką” rzekę w Europie. Dla nas, jest to po prostu – Wisła. Jednak co o niej wiemy naprawdę? Pewnie niewiele. Chcąc dowiedzieć się więcej, zapraszamy na Dni Wisły!

Wisła to najdłuższa rzeka Polski, a zdaniem niektórych również najpiękniejsza. Od jakiegoś czasu uznawana jest za ostatnią „dziką” rzekę w całej Europie. Jak więc nie być dumnym z faktu, że przepływa ona przez Kazimierz Dolny, że możemy na co dzień cieszyć oczy jej wyjątkowością? Powinniśmy też dowiedzieć się o Wiśle więcej – a przede wszystkim, jak o nią dbać.

 

W zdobyciu potrzebnej wiedzy pomóc nam mogą organizowane corocznie przez Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym Dni Wisły. Podczas imprezy odbywają się różnego rodzaju pokazy, warsztaty, wystawy oraz rajdy, które mają na celu uświadomienie potrzeby ochrony przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa, jakie wokół rzek narosło, a także nakłonienie do refleksji nad wzajemnymi powiązaniami rzek i ludzi. Tegoroczne Dni Wisły już się rozpoczęły i potrwają do soboty 9 czerwca.

 

- Za nami już jedna tura warsztatów ornitologicznych, w których brali udział uczniowie z nadwiślańskich gmin objętych programem „Aktywna edukacja przyrodnicza w dolinie Wisły” – mówi Małgorzata Sosik z Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym. – Do tej pory w zajęciach uczestniczyły dzieci między innymi z Dęblina, Puław, Wilkowa, Leokadiowa i Góry Puławskiej.

 

Wszystkie punkty programu Dni Wisły cieszą się sporym zainteresowaniem. A przed nami jeszcze wiele atrakcji. Na co w szczególności zapraszają organizatorzy?

 

- Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasteczka oraz turystów na piknik nadwiślański – mówi Małgorzata Sosik. – Piknik będzie połączony z otwarciem nowej ścieżki edukacyjnej.

 

Start imprezy o godzinie 15.00 w „Natura Parku Linowym”. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie przygotowane ognisko. A dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas, w tym dniu zorganizowane zostanie przejście trasą linową w promocyjnej cenie 15 zł.

 

- Największą atrakcją tegorocznych Dni Wisły będzie wieczorne kino plenerowe i pokaz diaporam – mówi Małgorzata Sosik. – Odbędzie się wtedy projekcja zdjęć znanych fotografów: Katarzyny Gubrynowicz, Bartosza Dybowskiego oraz Grzegorza Okołowa.

 

Cóż więcej można dodać? Po prostu – zapraszamy! Szczegółowy program imprezy – tutaj.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Sic
  Na chłopski rozum, Wisła jest chyba ostatnią dziką rzeką Europy z klasy tych, gdzie odbywała się żegluga, poza tym jedną z najdłuższych. Bug do takowych nie należy, tak samo jak Bystra i wiele innych dzikich rzek. To kontrowersyjne jak się okazuje określenie, jest jak najbardziej trafne i podkreśla wyjątkowy charakter dużej i o dziwo wciąż nieuregulowanej na całej długości rzeki. A jeden promyk tego nie zmieni.
 • zbigniew
  Ciekawe, czy jest możliwe uruchomienie rejsów statkiem między Puławami, a Sandomierzem, z zawijaniem do Waszego pięknego, uroczego miasteczka? Atrakcji byłoby mnóstwo. Pewno są przeszkody takie jak głębokość rzeki, koszty itp. Pomarzyć jednak można. A może wczasy, jak kiedyś, w czasach PRL, od Gdańska do Warszawy? Pamiętacie chyba wszyscy kultowy film "Rejs"?
 • promyk
  "Od jakiegoś czasu uznawana jest za ostatnią „dziką” rzekę w całej Europie" a rzeka Bug ?? Wisła na pewno nie jest ostatnią dziką rzeka w polsce
 • Muzeoholiczka
  Super muzeum, super impreza, gratulacje! Pogoda na pewno będzie łaskawa, a jeśli nawet trochę popada to przecież tylko czerwcowy, orzeźwiający deszczyk.
  ;)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę