Dni Wisły zakończone

Skomentuj (3)

zobacz więcej (8)

Tegoroczne „Dni Wisły” są już za nami. Przez dwa tygodnie w Muzeum Przyrodniczym odbywały się warsztaty, rajdy, wykłady i projekcje zdjęć, a wszystko po to, by ukazać piękno rzeki Wisły.

„Dni Wisły” to impreza mająca na celu uświadomienie potrzeby ochrony przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa, jakie wokół Wisły narosło, a także skłonienie do refleksji nad wzajemnymi powiązaniami rzeki i ludzi. Jak już pisaliśmy, impreza adresowana jest do szerokiego grona odbiorców - zarówno do dzieci, jak i młodzieży szkolnej czy dorosłych.

 

W tym roku podczas „Dni Wisły” mogliśmy uczestniczyć m.in. w warsztatach ornitologicznych oraz różnego rodzaju rajdach. Ostatni dzień imprezy dostarczył sporo wrażeń uczniom szkoły podstawowej oraz gimnazjalistom z Kamienia. Przybyli oni do Kazimierza Dolnego, by uczestniczyć w rajdzie „Dwa Brzegi”.

 

- Trasa wiedzie z Muzeum Przyrodniczego przez Norowy Dół i Góry do Bochotnicy – mówi Ryszard Bałabuch, przewodnik. – Stamtąd popłyniemy promem na drugą stronę Wisły, a potem spacerek do Janowca, gdzie rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski.

 

Ryszard Bałabuch zapoznał dzieci z historią miasta, opowiadał o spichlerzach oraz Norowym Dole i ukształtowaniu terenu, na którym leży Kazimierz Dolny. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przewodnika, jednak najbardziej wyczekiwały ostatniego punktu wycieczki, czyli ogniska.

 

Kazimierskie „Dni Wisły” to idealna okazja do poznania najpiękniejszych miejsc w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy. Warto więc skorzystać z przygotowanej przez Muzeum Przyrodnicze oferty i zabrać na wycieczkę dzieci, które nadwiślańskiego Miasteczka nie znają. A może i znają, jednak z zupełnie innej perspektywy.

 

Głównym organizatorem i koordynatorem obchodów "Dni Wisły" jest Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W tym roku w organizację imprezy włączyło się Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne, a także PTTK Oddział Puławski. Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Dii
  Daniel, o Cygankach było, przyjeżdzają, bo turyści dają im pieniądze całkiem niezłe. Co można zrobić? Jakby ciebie ktoś nie chciał wpuścić na rynek? Otwarty dla wszystkich. Oficjalnie nikt skarg nie wnosi. W dniach wisły się nie udzielały.
  Dni Wisły super, brawo Muzeum Przyrodnicze.
 • daniel
  Taka nietypowa sprawa czy ktoś poruszał kiedyś problem cyganek na rynku ? bo natrectwo i ich wyłudzanie pieniędzy az zniechecają od przejscia sie rynkiem, straz miejska powinna jakos reagowac na to zjawisko, nie wpuszczac ich na rynek itp itd przegiecie:/
 • Mieszkanie
  Idzięki Wam za to.Jedyna instytucja w tym mieście, która w sposób sensowny promuje ten region i okolice.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę