Dni Wisły zakończone

Skomentuj (3)

zobacz więcej (8)

Tegoroczne „Dni Wisły” są już za nami. Przez dwa tygodnie w Muzeum Przyrodniczym odbywały się warsztaty, rajdy, wykłady i projekcje zdjęć, a wszystko po to, by ukazać piękno rzeki Wisły.

„Dni Wisły” to impreza mająca na celu uświadomienie potrzeby ochrony przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa, jakie wokół Wisły narosło, a także skłonienie do refleksji nad wzajemnymi powiązaniami rzeki i ludzi. Jak już pisaliśmy, impreza adresowana jest do szerokiego grona odbiorców - zarówno do dzieci, jak i młodzieży szkolnej czy dorosłych.

 

W tym roku podczas „Dni Wisły” mogliśmy uczestniczyć m.in. w warsztatach ornitologicznych oraz różnego rodzaju rajdach. Ostatni dzień imprezy dostarczył sporo wrażeń uczniom szkoły podstawowej oraz gimnazjalistom z Kamienia. Przybyli oni do Kazimierza Dolnego, by uczestniczyć w rajdzie „Dwa Brzegi”.

 

- Trasa wiedzie z Muzeum Przyrodniczego przez Norowy Dół i Góry do Bochotnicy – mówi Ryszard Bałabuch, przewodnik. – Stamtąd popłyniemy promem na drugą stronę Wisły, a potem spacerek do Janowca, gdzie rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski.

 

Ryszard Bałabuch zapoznał dzieci z historią miasta, opowiadał o spichlerzach oraz Norowym Dole i ukształtowaniu terenu, na którym leży Kazimierz Dolny. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przewodnika, jednak najbardziej wyczekiwały ostatniego punktu wycieczki, czyli ogniska.

 

Kazimierskie „Dni Wisły” to idealna okazja do poznania najpiękniejszych miejsc w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy. Warto więc skorzystać z przygotowanej przez Muzeum Przyrodnicze oferty i zabrać na wycieczkę dzieci, które nadwiślańskiego Miasteczka nie znają. A może i znają, jednak z zupełnie innej perspektywy.

 

Głównym organizatorem i koordynatorem obchodów "Dni Wisły" jest Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W tym roku w organizację imprezy włączyło się Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne, a także PTTK Oddział Puławski. Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Dii
  Daniel, o Cygankach było, przyjeżdzają, bo turyści dają im pieniądze całkiem niezłe. Co można zrobić? Jakby ciebie ktoś nie chciał wpuścić na rynek? Otwarty dla wszystkich. Oficjalnie nikt skarg nie wnosi. W dniach wisły się nie udzielały.
  Dni Wisły super, brawo Muzeum Przyrodnicze.
 • daniel
  Taka nietypowa sprawa czy ktoś poruszał kiedyś problem cyganek na rynku ? bo natrectwo i ich wyłudzanie pieniędzy az zniechecają od przejscia sie rynkiem, straz miejska powinna jakos reagowac na to zjawisko, nie wpuszczac ich na rynek itp itd przegiecie:/
 • Mieszkanie
  Idzięki Wam za to.Jedyna instytucja w tym mieście, która w sposób sensowny promuje ten region i okolice.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę