Czerwone Gitary na kazimierskiej scenie

Skomentuj (4)

zobacz więcej (8)

Czerwone Gitary to jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich zespołów. Ich utwory podśpiewujemy chyba wszyscy. Nic więc dziwnego, że występ artystów na II Majówce z Zajazdem Piastowskim przyciągnął liczną publiczność.

Zespół Czerwone Gitary został założony przez Jerzego Kosselę, Krzysztofa Klenczona i Henryka Zomerskiego, 25 stycznia 1965 roku, w kawiarni "Cristal" w Gdańsku Wrzeszczu. W pierwszym składzie występowali jeszcze Bernard Dornowski i Jerzy Skrzypczyk, a pod koniec roku 1965 miejsce Henryka Zomerskiego zajął Seweryn Krajewski. Muzycy na swoim koncie mają mnóstwo przebojów, które bez wątpienia znamy wszyscy. Piosenki Czerwonych Gitar łączą bowiem pokolenia. Na ich koncerty przychodzą zarówno młodzi ludzie, jak i ich rodzice czy nawet dziadkowie, bo słowa zawarte w utworach są ciągle aktualne, nigdy się nie starzeją.

 

W chwili obecnej skład zespołu nieco się zmienił. Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk – perkusja i wokal, Juras Kosela – gitara, Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa i wokal, Mieczysław Wądołowski – gitary akustyczne i wokal, Marek Kisieliński – gitara, instrumenty klawiszowe i wokal oraz Dariusz Olszewski – gitara i wokal.

 

Podczas koncertu w hotelu „Zajazd Piastowski”, muzycy zaprezentowali różnorodny repertuar. Pojawiły się zarówno te stare, jak i nowe przeboje, które śpiewali nie tylko artyści, ale i przybyła publiczność.

 

Fot. Mateusz Stachyra

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę