Ave Maria (video)

Skomentuj (9)

Czymże byłby Majowy Festiwal Muzyczny bez recitalu pieśni maryjnych i gospelowych? Po raz kolejny koncert muzyki sakralnej odbył się w klasztorze oo. franciszkanów w Kazimierzu Dolnym.

Jedną z głównych cech Majowego Festiwalu Muzycznego, który od sześciu lat odbywa się corocznie w Kazimierzu Dolnym, jest różnorodność repertuaru. Jednak pewne elementy już na stałe wpisały się do programu imprezy, m.in. koncerty muzyki sakralnej organizowane w klasztorze oo. franciszkanów. W tym roku w kościele na Wietrznej Górze miał miejsce recital pieśni maryjnych i gospelowych, zatytułowany „Ave Maria”.

Gościem specjalnym była śpiewaczka Ewa Uryga – artystka należąca do elity polskich wokalistek, śpiewająca w stylistyce jazzowej, soulowej, bluesowej oraz gospel. O muzykę natomiast zatroszczył się Piotr Wrombel, grający na pianinie.

- Głos tej niezwykłej artystki wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą – zapowiadała prowadząca, Dorota Śmietana. – Ewa Uryga jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie i przejmująco, po prostu pięknie.

Artystka wykonała kilka utworów sama, przy akompaniamencie Piotra Wrombla, kilka zaś w duecie z Ewą Wartą-Śmietaną. Dodatkową atrakcją wieczoru był wspólny występ trzech śpiewaczek: Ewy Urygi, Ewy Warty – Śmietany oraz Doroty Śmietany – córki dyrektor festiwalu.

Jak dużym zainteresowaniem cieszy się Majowy Festiwal Muzyczny w Kazimierzu Dolnym zobaczyć możemy jednak na koncertach oraz zdjęciach z relacji – klasztor był wypełniony po brzegi.

 

Fot. M. Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • obserwator
  nie wiem czy jesteś logiczny, za to na pewno jesteś GŁUCHY
 • logiczny
  Jeśli nagrywanie szkodzi, to może lepiej nie występować?
 • at na klakiera
  a jeszcze jedno, sluchalem tego co wystawiliscie z koncertu do sluchania i powiem, ze gdybym na koncercie nie byl, a wczesniej tego posluchal to na pewnop bagrywajac takim sprzetem robicie straszna antyreklame artystom i to zupelnie niezasluzenie ich piekny spiew zamieniajac w klebowisko jazgotu, zgrzytu, harkotu, tego sie nie da sluchac!
 • kandydat na klakiera
  o,kurczaczek ja tez bilem brawo i to jeszcze jak, w dodatku z braku miejsc na stojaco, gdzie mam sie ustawic do kaski?
 • Paul
  Oh, a sweet claqueur!
 • Peter
  Just beautiful, inspirational and spiritually elevating !!!! My humble and grateful 'Thank you' to you, Ewa Warta-Smietana for a wonderful rendition of this magnificent and wonderful Prayer!
 • borys
  Piękny pierwszy utwór (Ave Maria II) czy ktoś zna tytuł ?
 • Fred
  Brawo! Brawo ! Brawo! Oba koncerty to kunszt artystyczny w najlepszym wydaniu tj. obu - Pan Ewy Warty Śmietany i Ewy Urygi. Koncerty były pięknym przeżyciem dla melomanów, o czm świadczyły gromkie brawa! Dzięki organizatorom festiwalu, za piękny repertuar i znakomitych wykonawców!
 • kasia
  To był tak piękny koncert, że po prostu brak mi słów.
  Z serca dziękuję organizatorom.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę