Celejów zaprasza na stok! (video)

Skomentuj (10)

W okolicy Kazimierza nad Wisłą działa niedawno powstały wyciąg w miejscowości Celejów. Aura sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Zapraszamy więc na stok!

Celejów to mała miejscowość położona na trasie – Kazimierz – Lublin, jadąc od strony Kazimierza – przed Wąwolnicą. Tu od niedawna funkcjonuje wyciąg narciarski na stoku, który szybko znalazł swoich zwolenników. Stok – wieczorami oświetlony – jest łagodniejszy niż w pobliskim Rąblowie – różnica poziomu wynosi 24 m, ale zjazd za to jest dłuższy – dwa wyciągi prowadzą narciarzy na stoki o długości 250 i 300 m. Działa tu także mała gastronomia, wypożyczalnia sprzętu sportowego i szkółka narciarska.

Zapraszamy na narty do Celejowa!

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Krystyna
  Tam nie ma żywej duszy... Zamknięte nie naśnieżane ...
 • Pol
  bez odpychania się kijkami nie da się dojechać do dolnej stacji wyciągu
 • Janek
  Jeden z najgorszych stoków ja bym powiedział,że to nie stok tylko pagórek szkoda nawet tam jechać.
 • Iza
  stok widac, banery tez, ale drogi nie znalezlismy, od drogi na Rąblów nie było zadnej przejezdnej bocznej:(
 • narciarz
  Stok widać z "lubelskiej" a dodatkowo jest informacja na banerach.
  W Celejowie skręcasz na Rąblów a dwieście metrów dalej w prawo miedzy zabudowaniami.
  Iza, jak pojedziesz samochodem, to oczy same poprowadzą.
 • Iza
  jak dokładnie dojechać do stoku?od której strony jest jakaś droga?
 • Zygmun
  miesz(k)ańcu najlepszym przykładem jak włodarze traktują plan zagospodarowania przestrzennego a tym samym jak traktują mieszkańców było spotkanie w/s studium które niedawno odbyło się w Domu Kultury. Tak ważny dla przyszłości gminy i jej mieszkańców dokument a pana burmistrza nie było (bo i po co ma odpowiadać na trudne pytania) W efekcie mimo iż przybyło wielu mieszkańców (wszak jest złożone ponad 1000 o przekwalifikowanie działek z rolnych na budowlane) i tamatem miało być studium uwarunkowań miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego to zabroniono fachowcom zaprezenotwać naniesione zmiany... Dlaczego...?
 • miesz(k)aniec
  Dla mnie to wstyd i hanba, ze kazimierz nie ma swojego stoku. To powinien byc priorytet zarowno dla przedsiebiorcow jak i lokalnych wladz. I niech mi nikt nie mowi, ze tutaj wladza nic nie moze zrobic. Bo po pierwsze nie powinna przeszkadzac w takich dzialaniach, powinna uchwalic plan zagospodarowania terenu, z ktorym nie moga sobie poradzic przez 10 lat.
  Mozna zastosowac preferencyjne ulgi w podatkach, pomoc w uzyskaniu srodkow unijnych.

  Kazimierz jest tak polozony, ze dookola nie brakuje stokow wiekszych niz te wszystkie Rablowy i Celejowy razem wziete. Wystarczy popatrzec w strone Mecmierza, Albrechtowki, Okala, Dabrowki czy nawet na przyslowionych "gorach".

  Tylko u nas jest takie gadanie tylko i rzucanie sobie klod pod nogi. W gminach gorskich w koncu to zrozumiano i teraz lokalne spolecznosci z burmistrzami na czele planuja nowe wyciagi, trasy dla narciarzy aby jak najwiecej ruchu turystycznego przyjechalo do takiej Muszyny zamiast do Zakopanego.

  Ale u nas jest tylko samozachwyt i udzial w 20 konkursach na piekna gmine/miasto/sracz.
 • ona
  i nie bedzie widac , stok funkcjonuje nie od dzis a mimo tgo ludu nie ma buuuuuuuuuuuuuuuu dla radnego:(
 • ANKA
  A czy wiadomo coś na temat terminu otwarcia stoku pana radnego w Kazimierzu? Sposób działania jak u Rycha w Zieleńcu a efektów nie widać...

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę