Celejów zaprasza na stok! (video)

Skomentuj (10)

W okolicy Kazimierza nad Wisłą działa niedawno powstały wyciąg w miejscowości Celejów. Aura sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Zapraszamy więc na stok!

Celejów to mała miejscowość położona na trasie – Kazimierz – Lublin, jadąc od strony Kazimierza – przed Wąwolnicą. Tu od niedawna funkcjonuje wyciąg narciarski na stoku, który szybko znalazł swoich zwolenników. Stok – wieczorami oświetlony – jest łagodniejszy niż w pobliskim Rąblowie – różnica poziomu wynosi 24 m, ale zjazd za to jest dłuższy – dwa wyciągi prowadzą narciarzy na stoki o długości 250 i 300 m. Działa tu także mała gastronomia, wypożyczalnia sprzętu sportowego i szkółka narciarska.

Zapraszamy na narty do Celejowa!

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Krystyna
  Tam nie ma żywej duszy... Zamknięte nie naśnieżane ...
 • Pol
  bez odpychania się kijkami nie da się dojechać do dolnej stacji wyciągu
 • Janek
  Jeden z najgorszych stoków ja bym powiedział,że to nie stok tylko pagórek szkoda nawet tam jechać.
 • Iza
  stok widac, banery tez, ale drogi nie znalezlismy, od drogi na Rąblów nie było zadnej przejezdnej bocznej:(
 • narciarz
  Stok widać z "lubelskiej" a dodatkowo jest informacja na banerach.
  W Celejowie skręcasz na Rąblów a dwieście metrów dalej w prawo miedzy zabudowaniami.
  Iza, jak pojedziesz samochodem, to oczy same poprowadzą.
 • Iza
  jak dokładnie dojechać do stoku?od której strony jest jakaś droga?
 • Zygmun
  miesz(k)ańcu najlepszym przykładem jak włodarze traktują plan zagospodarowania przestrzennego a tym samym jak traktują mieszkańców było spotkanie w/s studium które niedawno odbyło się w Domu Kultury. Tak ważny dla przyszłości gminy i jej mieszkańców dokument a pana burmistrza nie było (bo i po co ma odpowiadać na trudne pytania) W efekcie mimo iż przybyło wielu mieszkańców (wszak jest złożone ponad 1000 o przekwalifikowanie działek z rolnych na budowlane) i tamatem miało być studium uwarunkowań miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego to zabroniono fachowcom zaprezenotwać naniesione zmiany... Dlaczego...?
 • miesz(k)aniec
  Dla mnie to wstyd i hanba, ze kazimierz nie ma swojego stoku. To powinien byc priorytet zarowno dla przedsiebiorcow jak i lokalnych wladz. I niech mi nikt nie mowi, ze tutaj wladza nic nie moze zrobic. Bo po pierwsze nie powinna przeszkadzac w takich dzialaniach, powinna uchwalic plan zagospodarowania terenu, z ktorym nie moga sobie poradzic przez 10 lat.
  Mozna zastosowac preferencyjne ulgi w podatkach, pomoc w uzyskaniu srodkow unijnych.

  Kazimierz jest tak polozony, ze dookola nie brakuje stokow wiekszych niz te wszystkie Rablowy i Celejowy razem wziete. Wystarczy popatrzec w strone Mecmierza, Albrechtowki, Okala, Dabrowki czy nawet na przyslowionych "gorach".

  Tylko u nas jest takie gadanie tylko i rzucanie sobie klod pod nogi. W gminach gorskich w koncu to zrozumiano i teraz lokalne spolecznosci z burmistrzami na czele planuja nowe wyciagi, trasy dla narciarzy aby jak najwiecej ruchu turystycznego przyjechalo do takiej Muszyny zamiast do Zakopanego.

  Ale u nas jest tylko samozachwyt i udzial w 20 konkursach na piekna gmine/miasto/sracz.
 • ona
  i nie bedzie widac , stok funkcjonuje nie od dzis a mimo tgo ludu nie ma buuuuuuuuuuuuuuuu dla radnego:(
 • ANKA
  A czy wiadomo coś na temat terminu otwarcia stoku pana radnego w Kazimierzu? Sposób działania jak u Rycha w Zieleńcu a efektów nie widać...

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę