W Rąblowie już jeżdżą! (video)

Skomentuj (13)


Sezon narciarski 2009/2010 rozpoczęty! Pierwszą trasę już uruchomił Rąblów, a w najbliższy weekend prawdopodobnie będziemy mogli spróbować białego szaleństwa również w Parchatce i Celejowie.

Sezon narciarski w Rąblowie otworzony został 16 grudnia o godzinie 16.00. Początkowo czynna była tylko jedna trasa o długości 160 m, jednak już następnego dnia planowano otworzyć drugą trasę – 300 m, a wkrótce – następne. Wyciągi są czynne w godzinach od 9.00 do 22.00, natomiast w weekendy od 8.00 do 22.00.

W najbliższy weekend (19 – 20 grudnia) najprawdopodobniej ruszą wyciągi w dwóch kolejnych miejscowościach: w Parchatce i Celejowie. Wszystko oczywiście zależy od pogody, jednak jak na razie możemy być dobrej myśli. Dzięki niskim temperaturom stoki od kilku dni są sztucznie zaśnieżane.

Jeśli więc pogoda się nie zmieni, można planować przedświąteczny weekend na jednym z wyciągów.

 

Film z poprzedniego sezonu

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • prosty_rogal
  Każdy temat, może nawet loty kosmiczne, kończy się kazimierskim odniesieniem.
  Smród w pobliżu oczyszczalni to zjawisko bardziej odczuwalne latem( wyższa temperatura=szybsze procesy gnilne i fermentacja).
  Tylko komu latem to przeszkadza? A zimą już tak! Narciarzom, co jeszcze się tam nie pojawili!
  A miało być o nartach w Rablowie :-(
 • ANKA
  Iksiku a Twoim zdaniem to inwestycje gminne mają służyć większej liczbie mieszkańców gminy, czy też może znaczny publiczny grosz ma być wydatkowany na inwestycje służące prywatnym interesom wąskiej grupy osób lub nawet interesom pojedyńczej osoby...? Więc nie gadaj dyrdymałów o szerszym interesie mieszkańców gminy i związanych z tym korzyściach. Raptem gmina zmieniła koncepcję i odstąpiła od aglomeracji Puławy- Kazimierz- Końskowola co wiązało się z zapłaceniem kary w wysokości 58 tys. PLN. Zapewne pan burmistrz poczynił to w trosce o interesy znacznej grupy mieszkańców... Ha ha ha...
 • iksik
  Ot! durne ludzie! Wyciągu jeszcze nie ma a spiskowa teoria dziejów już gotowa! Daj sobie pan spokój z tym wyciągiem, bo pana zjedzą żywcem! A Zygmun i jemu podobni niech wysyłają swoich gości pensjonatowych do Rąblowa i narzekają, że w Kazimierzu nic się nie dzieje!
 • Zygmun
  Jak to możliwe Merry aby pan radny miał problemy? Ponoć już nawet dla dobra narciarzy, aby im nie "niosło" się ze znajdującej się niedaleko oczyszczalni, czynione są przez pana burmistrza starania o jej modernizację. Urząd czyli pan burmistrz zrezygnował już nawet z tego powodu z koncepcji podłączenia do aglomeracji Puławy-Końskowola-Kazimierz co wiązało się z zapłaceniem kary przez kazimierski urząd, ale czegóż nie robi się dla... narciarzy...
 • prosty_rogal
  Do Rąblowa zaglądam pojeździć na nartach i nie musi się nic dziać oprócz działających wyciągów i dobrego śniegu.
  Unikam niedzieli po południu oraz dni, kiedy "coś" się dzieje.Najlepiej jeździ się, kiedy jest w porywach 2-3 osoby.Pozdro dla narciarzy, czekamy na powrót zimy.
  Pozdrawiam także tych, co zajeżdżają tylko popatrzeć.
  Taka mała prośba,oglądać można z dystansu. Nie wchodźcie pod same wyciągi, bezpieczniej dla Was i wygodniej dla zjeżdżających.
 • RĄBLÓW
  PROSTY ROGAL POPRAUJ NAD PISOWNIĄ JA TEŻ BYŁAM NA STOKU I NIC TAM CIEKAWEGO SIE NIE DZIEJE LUDZI NIE MA WOGÓLE A JAK JUŻ KTOŚ PRZEZ PRZYPADEK ZAJEDZIE TO TYLKO PO TO BY POPATRZEC NIKT NIE JEZDZI NO MOZE 2 W PORYWACH DO 3 OSÓB :(
 • prosty_rogal
  Aktualnie, to Ty 'Lipa' smuty wypisujesz.
  Co się dzieje w Rąblowie możesz przeczytać na ich stronie, zobaczyć w kamerce lub najzwyklej wybrać się tam osobiście.
  Od dwóch dni śmigam na nartach, jak rzadko kiedy.
  Na stoku luzik, kolejki do wyciągów nie ma.
  Śnieg zmrożony, dobrze niesie i nie tworzą się muldy.Super.
  Dzisiaj, mimo soboty, wyjeżdzało się bez oczekiwania.Naród w większości w supermarketach na przedświątecznych zakupach lub przerażony mrozem.
  Marudy bez pojęcia o nartach siedzą przy kompach zamiast ruszyć leniwe tyłki i przynajmniej spróbować stanąć na deskach.
 • Rąblów
  Lipa - a co? Wolałbyś widzieć na stoku pana Malinowskiego zamiast np. Nowaka (nazwiska uzyte przypadkowo)? Jakie to ma znaczenie dla stoku? Stok jest taki jak w roku uybiegłym, a otwarty został raptem dwa dni temu...Inne stoki będą dopiero otwierane,i nawet pokazanne tez byłyby nie aktualne. Czytaj uważnie.
  Myślę, że więcej dowiemy się od samych narciarzy. Pozdrawiam:)
 • Lipa
  A co to za tandeta film z tamtego roku - moze pokażecie bardziej aktualne rzeczy?
  Piszecie o kilku wyciągach a pokazujecie tylko jeden na dodatek nie aktualny - LIPA
 • Jon
  szkoda, szkoda, nie wnikam o co chodzi ale kiedyś oglądałem ten stok i miejsce jest bardzo fajne, taki teren i kasy chyba też sporo poszło...
 • ala
  rozumiem , że jesteś jego rzecznikiem prasowym ??
 • Merry
  Właściciel ma kłopoty;)
 • Jon
  a co z wyciągiem w Kazimierzu budowanym od kilku lat?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę