Radny złożył mandat

Skomentuj (16)

Radny Leszek Skocz, tak jak wcześniej zapowiadał, złożył mandat. Skąd taka decyzja? Jak sam przyznaje, przyczyn było wiele.

Na zakończenie ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym jeden z radnych Leszek Skocz złożył na ręce przewodniczącego Rady pisemną rezygnację z pełnionej funkcji.

- Chciałbym Państwu serdecznie podziękować za współpracę – mówi radny Leszek Skocz. – Niestety, tak musi się stać. To nie jest droga, którą chciałbym podążać.

Skąd taka decyzja? Jak twierdzi Leszek Skocz, przyczyn było wiele. W piśmie złożonym na ręce przewodniczącego rady czytamy, że radny w swoich działaniach czuł się lekceważony i osamotniony. Kolejny powód to brak choćby szczątkowego programu naprawy sytuacji w gminie. Innym równie istotnym argumentem był spór ze spółką Zana House oraz brak poparcia ze strony radnych.

- Byłem jednym z inicjatorów petycji sprzeciwiającej się tej megainwestycji – pisze w swojej rezygnacji radny Leszek Skocz. – W związku z czym, tak jak wiele innych osób publicznie wyrażających swój sprzeciw, otrzymałem list wzywający do wpłaty odszkodowania w wysokości 100 tys. zł. Zarówno burmistrz, jak i rada nie podjęli debaty na forum sesji w wyżej wymienionym temacie, nie stanęli w obronie ludzi sprzeciwiających się tej megainwestycji. Czuję się zawiedziony postawą zarówno burmistrza, jak i rady.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odpiera jednak te zarzuty.

- Ciężko jest radzie zajmować stanowisko, jeżeli nie widzimy pisma, które zostało skierowane do pana radnego od firmy Zana House – mówi Piotr Guz, przewodniczący Rady Miasta. – Radny Skocz przedstawił mi te dokumenty dopiero na ostatniej sesji, podczas której złożył mandat. Poza tym ja osobiście nie widziałem tej petycji, którą pan radny podpisał razem z grupą osób oponujących rozpoczęcie wspomnianej inwestycji. Ja, wraz z radnymi będę chciał się spotkać z przedstawicielami firmy Zana House, ale 12 kwietnia jest rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, po ogłoszeniu wyroku będziemy mogli podejmować jakieś działania.

Urzędnicy z kazimierskiego magistratu potwierdzają, że było to skuteczne zrzeczenie się mandatu. Teraz zostanie ono przekazane odpowiednim organom, a w ciągu 90 dni od wpłynięcia rezygnacji przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające. Jednak tylko w tym jednym okręgu. Na razie termin wyborów nie jest jeszcze znany. 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Kazimierz
  Każdy widzi jak przysłowiowy Kowalski jątrzy!!!
 • marysienka
  nie Guz pozbył się Skocza a Kowalski .fajnie go podpuścił zęby teraz mógł startować na radnego
  • antyfan
   A świstak zawija te sreberka....
 • Maria
  Nadziałał Skocz, że hoho. Rzeczywiście Kozłowski honorowo powinien złożyć mandat jeśli to prawda że i tak go straci. Pełnomocnik komitetu tego towarzystwa już zwiał. Tylko my za ich zabawy płacimy. I jeszcze im mało!!!
  • azor
   Trąca mi ten wpis redaktor Filipowską.Znowu jątrzy?
  • Jacek
   Droga @Mario, a co powiesz o pijanym w sztok dziennikarzu wydawcy Tygodnika Powiśle, który jeździł autem mimo zabranego prawa jazdy? Też do dymisji?
 • pijany znad Grodarza
  Na zdjęciu niby 9 komentarzy, a nie ma ich.
 • astor
  To jest bardzo ciekawe. Może jeszcze pan radny opowie o tym kto go zagrzewał do boju i dlaczego. Jacy to mieszkańcy. Co chcieli osiągnąć. Tu jest pies pogrzebany. A z Kozlowskim też racja. Porażka. Niech gość złoży mandat to 3 wyborow nie będzie skoro już za Skocza trzeba będzie placić!
  • brr.....
   astor -piewco ideologii byłego burmistrza,który doradza wójtowi.
   Co ci przeszkadza Kozłowski?
   Szczujecie tylko na ludzi,nic więcej.
   Opamiętajcie się!
 • alex
  Tak to jest jak się wierzy grupie osób które wszystko wiecznie nie pasuje. Takie są efekty.
 • Iza
  Allan sprawa Kozłowskiego-zamieciona pod dywan.Bo coś cicho na ten temat a wyborcy pamiętają.
 • kazimierzak
  Pan przewodniczący jest za, a nawet przeciw... Prawda jakie to wygodne. Ciekawe o czym pan przewodniczący chce decydować wspólnie z radnymi po 12 kwietnia tzn. po rozprawie w WSA?
 • wyborca
  Pijany, Rada wyraziła sprzeciw nie wobec inwestycji a jedynie wobec zarzutu nie uwzględnienia uwagi złożonej do studium... Skoro Pan Guz uzależnia dalsze rozmowy od wyroku sądu, to ciekawe czy będzie chciał rozmawiać w przypadku zwycięztwa czy jeśli przegramy?
 • Allan
  No a co z A.Kozlowskim byl wyrok sadu a on nie sklada mandatu zapomnial czy sie idwoluje
 • gonzo
  " Ja, wraz z radnymi będę chciał się spotkać z przedstawicielami firmy Zana House, ale 12 kwietnia jest rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, po ogłoszeniu wyroku będziemy mogli podejmować jakieś działania"i od wyroku będą podjęte stosowne dziania.Jak zwykle chorągiewka z jogusia.
  Nie jest to wcale to nawet takie głupie "myślenie"
  Guz pozbył się Skocza teraz będzie mógł się z radnymi dogadać......
  Redakcji dziękuje za artykuł o Skoczu.
  • pijany znad Grodarza
   nie czujesz, że " ucieczka" ta nie powinna mieć miejsca. Bycie radnym to nie tylko SPLENDORY.
   W sytuacji, o ktorej artykul , " ucieczka" ta to jakby UZNANIE racji ZANA House. To pozostawienie SAMYM SOBIE pozostałych sprzeciwiajacych sie, a przecież pozycja RADNEGO jest w tym sporze BEZPIECZNA w porównaniu z pozostalymi , którzy rownież otrzymali notę 100 000 złotych. W tym momencie Twoje: "Guz pozbył się Skocza teraz będzie mógł się z radnymi dogadać......" imputuje, że p. Guz i pozostali radni sa za budową, a przecież rada wyraziła PROTEST skierowany do Wojewody na jego skargę do Sadu Administarcyjnego.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę