Benefis Tadeusza Michalaka już w sobotę

Skomentuj (2)

Już w sobotę 28 kwietnia w Domu Architekta SARP odbędzie się benefis Tadeusza Michalaka po-łączony z nadaniem zasłużonemu Benefisantowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego.

Rok 2018 zda się upływać pod znakiem wrosłego w Kazimierz nazwiska Michalak. W Lublinie na zamku w styczniu otwarto wystawę Antoniego Michalaka, a tuż za nią w Kazimierzu – wystawę syna – architekta Tadeusza Michalaka. Obie wystawy trwały równolegle do początku kwietnia. Ko-niec tego miesiąca przyniesie benefis Tadeusza Michalaka połączony z nadaniem zasłużonemu Bene-fisantowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego

W imprezie, zorganizowanej przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki przy współ-pracy Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego i Urzędu Miasta oraz SARP Aneta Mar-ciniak, oprócz oczywiście zasłużonego benefisanta wezmą udział m.in.: Anetta Stawińska, Ewa Wolna, Violetta Trojnara, Beata Kiss-Orska, Jolanta Brennensthul, wokalista i wokalistki z Kazi-mierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki pod kierunkiem Moniki Kubiś-Arbuz, Janusz Mi-chalak, Andrzej Pisula, Sławomir Doraczyński, Jerzy Kuna, Stanisław Lenart, Wojciech Bochra, Wojciech Kiss-Orski – czytamy w zapowiedzi. – Na program składać się będą wiersze (Tadeusz Boy-Żeleński), cytaty literackie i filmowe z książek bliskich jubilatowi (Jana Potockiego czy Łuka-sza Opalińskiego), piosenki (Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Własta, Kazimie-rza Daczki, Marka Grechuty, Elvisa Presleya), utwory  Dymitra Szostakowicza i George’a Gershwi-na! Obejrzymy niektóre realizacje Tadeusza Michalaka oraz niepublikowane obrazy i rysunki.

Finałem będzie nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego.


Benefis Tadeusza Michalaka 28 kwietnia w Domu Architekta SARP o godzinie 15.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę