Nowa ulica Puławska

Skomentuj (7)

zobacz więcej (6)

Kończy się długo oczekiwany remont drogi powiatowej, łączącej Kazimierz Dolny z Bochotnicą. Ulica Puławska zyskała nową nawierzchnię, wyrównane pobocza oraz chodnik.

Przebudowa ulicy Puławskiej w Kazimierzu Dolnym planowana była od lat. O remont upominali się mieszkańcy Kazimierza i Bochotnicy, ale i odwiedzający Miasteczko turyści. Bo choć odległość między tymi dwoma miejscowościami jest niewielka, brak chodnika i zły stan drogi bardzo utrudniały poruszanie się na tamtym odcinku. Był to także problem dla rowerzystów, których w ostatnich latach ciągle przybywa.


Gmina Kazimierz przy współpracy z Powiatowym Zarządem Dróg w Puławach przygotowała dokumentację, w tym projekt chodnika i oświetlenia. Koszty zostały podzielone pół na pół. I takim sposobem, pod koniec czerwca br. rozpoczął się remont ulicy.


- Nowa nawierzchnia już została położona – mówi Łukasz Ciupa, Kierownik Sekcji Dróg i Mostów z Zarządu Dróg Powiatowych w Puławach. - Pobocza są przygotowane, kończą się także prace przy chodniku. W piątek, jeśli tylko pozwoli na to pogoda, odbędzie się malowanie.


Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Prace postępują dość sprawnie, a ulica Puławska wygląda naprawdę dobrze. Nowa nawierzchnia ulicy, wyrównane pobocza, chodnik, znaki drogowe i oświetlenie, wykonane w pierwszym etapie (pod ziemią) – to efekt pracy wielu ludzi. Także urzędników.


- Bardzo się cieszę, że udało się w końcu wykonać to zadanie – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Teraz wjazd do Miasteczka wygląda ładnie, a poza tym na pewno będzie bezpieczniej na tym odcinku drogi. Ulicą Puławską bardzo często podróżują rowerzyści, całe rodziny z małymi dziećmi, zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Teraz do spacerów przy przejażdżek na rowerach będzie można wykorzystać chodnik i bezpiecznie dotrzeć na miejsce.


Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach roboty remontowo – budowlane na ulicy Puławskiej zostaną zakończone. Zarówno mieszkańcy gminy, jak i odwiedzający Kazimierz turyści będą poruszać się po nowej, równej nawierzchni.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę