Ave Maria (video)

Skomentuj (9)

Czymże byłby Majowy Festiwal Muzyczny bez recitalu pieśni maryjnych i gospelowych? Po raz kolejny koncert muzyki sakralnej odbył się w klasztorze oo. franciszkanów w Kazimierzu Dolnym.

Jedną z głównych cech Majowego Festiwalu Muzycznego, który od sześciu lat odbywa się corocznie w Kazimierzu Dolnym, jest różnorodność repertuaru. Jednak pewne elementy już na stałe wpisały się do programu imprezy, m.in. koncerty muzyki sakralnej organizowane w klasztorze oo. franciszkanów. W tym roku w kościele na Wietrznej Górze miał miejsce recital pieśni maryjnych i gospelowych, zatytułowany „Ave Maria”.

Gościem specjalnym była śpiewaczka Ewa Uryga – artystka należąca do elity polskich wokalistek, śpiewająca w stylistyce jazzowej, soulowej, bluesowej oraz gospel. O muzykę natomiast zatroszczył się Piotr Wrombel, grający na pianinie.

- Głos tej niezwykłej artystki wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą – zapowiadała prowadząca, Dorota Śmietana. – Ewa Uryga jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie i przejmująco, po prostu pięknie.

Artystka wykonała kilka utworów sama, przy akompaniamencie Piotra Wrombla, kilka zaś w duecie z Ewą Wartą-Śmietaną. Dodatkową atrakcją wieczoru był wspólny występ trzech śpiewaczek: Ewy Urygi, Ewy Warty – Śmietany oraz Doroty Śmietany – córki dyrektor festiwalu.

Jak dużym zainteresowaniem cieszy się Majowy Festiwal Muzyczny w Kazimierzu Dolnym zobaczyć możemy jednak na koncertach oraz zdjęciach z relacji – klasztor był wypełniony po brzegi.

 

Fot. M. Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • obserwator
  nie wiem czy jesteś logiczny, za to na pewno jesteś GŁUCHY
 • logiczny
  Jeśli nagrywanie szkodzi, to może lepiej nie występować?
 • at na klakiera
  a jeszcze jedno, sluchalem tego co wystawiliscie z koncertu do sluchania i powiem, ze gdybym na koncercie nie byl, a wczesniej tego posluchal to na pewnop bagrywajac takim sprzetem robicie straszna antyreklame artystom i to zupelnie niezasluzenie ich piekny spiew zamieniajac w klebowisko jazgotu, zgrzytu, harkotu, tego sie nie da sluchac!
 • kandydat na klakiera
  o,kurczaczek ja tez bilem brawo i to jeszcze jak, w dodatku z braku miejsc na stojaco, gdzie mam sie ustawic do kaski?
 • Paul
  Oh, a sweet claqueur!
 • Peter
  Just beautiful, inspirational and spiritually elevating !!!! My humble and grateful 'Thank you' to you, Ewa Warta-Smietana for a wonderful rendition of this magnificent and wonderful Prayer!
 • borys
  Piękny pierwszy utwór (Ave Maria II) czy ktoś zna tytuł ?
 • Fred
  Brawo! Brawo ! Brawo! Oba koncerty to kunszt artystyczny w najlepszym wydaniu tj. obu - Pan Ewy Warty Śmietany i Ewy Urygi. Koncerty były pięknym przeżyciem dla melomanów, o czm świadczyły gromkie brawa! Dzięki organizatorom festiwalu, za piękny repertuar i znakomitych wykonawców!
 • kasia
  To był tak piękny koncert, że po prostu brak mi słów.
  Z serca dziękuję organizatorom.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę