100 dni do matury (video)

Skomentuj (11)

zobacz więcej (6)

Tradycyjnym polonezem rozpoczęła się studniówka Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. W ten sposób maturzyści w Kazimierzu Dolnym uruchomili zegar odmierzający czas dzielący ich od matury.

Uczniowie najstarszej w Kazimierzu szkoły średniej bawili się 30 stycznia na balu studniówkowym w Domu Dziennikarza. Symboliczne 100 dni do egzaminu dojrzałości świętowały tu trzy najstarsze klasy szkół kończących się maturą: Technikum Hotelarskiego i Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego. Wyjątkowo w tym roku wśród maturzystów pojawili się uczniowie klasy trzeciej.

Jak zwykle przy tej okazji były wspomnienia, podziękowania i życzenia. Podczas oficjalnych przemówień przypominano o tym, że studniówka – jak ostatki – kończy karnawał młodzieńczej niefrasobliwości i rozpoczyna okres wytężonej pracy.

Była też część artystyczna, która tradycyjnie w krzywym zwierciadle przedstawiała szkołę i sprawdzała przy tej okazji zgodność poczucia humoru pedagogów i uczniów.

Jak nakazuje obyczaj, bal otworzył polonez, który młodzież tańczyła wraz z dyrekcją i wychowawcami. I naprawdę nie był to jedyny taniec, który uczniowie od Koszczyca zatańczyli ze swoimi nauczycielami. Zabawa, jak mówią wtajemniczeni, była przednia. I oczywiście – do białego rana. Jak się bawiono u Koszczyca? Może rąbka tajemnicy uchylą zdjęcia?

A już w najbliższą sobotę odliczanie do Wielkiego Egzaminu rozpoczną maturzyści z Gminnego Zespołu Szkół, którzy studniówkę zorganizowali także poza swoją Alma Mater i zatańczą poloneza w hotelu „Pod żurawiem” nad Wisłą.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę