100 dni do matury (video)

Skomentuj (11)

zobacz więcej (6)

Tradycyjnym polonezem rozpoczęła się studniówka Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. W ten sposób maturzyści w Kazimierzu Dolnym uruchomili zegar odmierzający czas dzielący ich od matury.

Uczniowie najstarszej w Kazimierzu szkoły średniej bawili się 30 stycznia na balu studniówkowym w Domu Dziennikarza. Symboliczne 100 dni do egzaminu dojrzałości świętowały tu trzy najstarsze klasy szkół kończących się maturą: Technikum Hotelarskiego i Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego. Wyjątkowo w tym roku wśród maturzystów pojawili się uczniowie klasy trzeciej.

Jak zwykle przy tej okazji były wspomnienia, podziękowania i życzenia. Podczas oficjalnych przemówień przypominano o tym, że studniówka – jak ostatki – kończy karnawał młodzieńczej niefrasobliwości i rozpoczyna okres wytężonej pracy.

Była też część artystyczna, która tradycyjnie w krzywym zwierciadle przedstawiała szkołę i sprawdzała przy tej okazji zgodność poczucia humoru pedagogów i uczniów.

Jak nakazuje obyczaj, bal otworzył polonez, który młodzież tańczyła wraz z dyrekcją i wychowawcami. I naprawdę nie był to jedyny taniec, który uczniowie od Koszczyca zatańczyli ze swoimi nauczycielami. Zabawa, jak mówią wtajemniczeni, była przednia. I oczywiście – do białego rana. Jak się bawiono u Koszczyca? Może rąbka tajemnicy uchylą zdjęcia?

A już w najbliższą sobotę odliczanie do Wielkiego Egzaminu rozpoczną maturzyści z Gminnego Zespołu Szkół, którzy studniówkę zorganizowali także poza swoją Alma Mater i zatańczą poloneza w hotelu „Pod żurawiem” nad Wisłą.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę