Kazimierska studniówka 2008

Skomentuj (11)

zobacz więcej (12)

Do matury zostało już tylko przysłowiowe sto dni. Przyjemności i zabawy, w tym tradycyjny bal zwany studniówką dla kazimierskich maturzystów z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza i Gminnego Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej – to już historia.

Studniówki obu kazimierskich szkół średnich odbyły się w tym samym terminie – 12 stycznia, tuż przed feriami. Licealiści ze Szkolnej bawili się w Domu Prasy, a maturzyści od Koszczyca – na wyjeździe – w puławskiej „Sybilli”. Tradycyjny bal przedmaturalny wyszedł – zda się na dobre – ze szkolnych murów, choć szkolnych akcentów nie brakło. Jednym z nich – oprócz obecności nauczycieli – była cześć artystyczna przygotowana przez uczniów. Były to w tym roku relacje dziennikarskie w wykonaniu uczniów LO, którzy po długiej przerwie powrócili do tej tradycji, i trawestacje literackie ze Słowackiego w opracowaniu uczniów Zespołu Szkół, które pozwoliły nakreślić humorystyczne portrety uczących ich nauczycieli. A potem już krokiem poloneza otwarto część taneczną obu balów. Przy orkiestrze czy muzyce serwowanej przez dj –a – szampańska zabawa trwała do samego rana!

Zdawałoby się, obserwując inne okoliczne studniówki, że nadchodzi zmierzch tego typu imprez. Uczniowie – owszem – chętnie urządzą uroczysty bal, ale poza szkołą i bez nauczycieli. Jednak nie w Kazimierzu.
- Studniówka powinna być w oprawie szkolnej. Forma z nauczycielami jest bardziej odpowiednia – uważa Karol Kowalczyk, uczeń III klasy LO – Warto tą tradycję podtrzymywać. Może się odbyć na przykład w lokalu – tak jak w naszym przypadku – ale ważne jest, żeby była zachowana forma wspólnej zabawy z rodzicami i nauczycielami.
- Studniówka to z jednej strony ostatnia dyskoteka przed intensywną przedmaturalną nauką, z drugiej strony to integracja z klasą, z nauczycielami – taka, jakiej do tej pory jeszcze nie było. Dlatego warto organizować tradycyjne studniówki – mówi Beata Bieniek z klasy III Liceum Profilowanego z „Koszczycówki”.

Teraz pozostaje więc życzyć wszystkim tegorocznym maturzystom samozaparcia w intensywnej pracy przed maturą i powodzenia na egzaminach majowych. Połamania piór!

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • A.S. (gość)
  Mnie, oczywiście też. Dużo lepsza, niż moja własna! :-)
 • izka (gość)
  mi tez /
 • ilonka (gość)
  mi sie podobalo ............
 • milussia 133327 (gość)
  niezla niezla jak co roku ///.
 • Beata B (gość)
  hyhy studniówka była udana:) ahh chce jeszcze:)
 • Wizażysta (gość)
  Potwierdzam młodzież urodziwa. Tym bardziej powinna mieć wiedzę jak wyglądać: w szkole, na studniówce, na balu karnawałowym, na ślubie, na weselu, podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, na spotkaniu przedpołudniowym i popołudniowym itd itd. To przyda się na całe życie i wszystkim niezależnie co będą robić w przyszłości. Dobre szkoły za granicą takie zajęcia prowadzą zapewniając łatwiejszy start młodym ludziom więc proszę tego nie traktować jako czepianie się.
 • AU (gość)
  STUDNIOWKA 2008 ze zdjec wyglada super :) DZIWCZYNY balowo ubrane w piekne suknie, wlosy poupinane jak nalezy na pierwszy BAL , CHLOPAKI w eleganckich garniturach .......o co chodzi ?
  gratulacje KAZIMIERZ MACIE DORODNA MLODZIEZ :)
 • Anonim (gość)
  Czepiacie się! Nie psujcie ludziom miłych wspomnien.
 • leśny lud (gość)
  uuuuuuuuuuu tak się bawią, tak się bawią, tak się bawią wykształciuchy :)
 • Anonim (gość)
  Oj, to prawda! Jak łatwo zabić największy walor - urok młodości....
 • Wizażysta (gość)
  Zdecydowanie na zajęcia (wychowawcze) do szkół średnich powinni wcześniej przychodzić styliści, makijażystki i fryzjerzy.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę