Nowa odsłona bulwaru

Skomentuj (14)

O tzw. „projekcie wiślanym” pisaliśmy na łamach Portalu już kilka razy. Jednak dopiero teraz możemy przedstawić konkretne informacje. Pierwsze przetargi już za nami, a więc prace niebawem się rozpoczną.

W ramach projektu „Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego produktu turystycznego przez Kazimierz Dolny, Puławy i Janowiec” w Kazimierzu rozbudowana zostanie infrastruktura turystyczna związana z rzeką Wisłą, a przystań jachtowa zmodernizowana. W okolicach przepompowni powstanie nowa toaleta publiczna. Na pasażu spacerowym na wale wiślanym, na odcinku od przystani do parkingów przy ul. Puławskiej pojawią się stylizowane latarnie. Oprócz tego przebudowana zostanie również końcówka ulicy Sadowej łączącej się za Amfibarem z ul. Tyszkiewicza. Dodatkowo pomiędzy ul. Nadwiślańską a wałem uporządkowany zostanie pas zieleni – pojawią się ławeczki, a także – na końcu ul. Bulwar – miniestrada.

 

Wartość prac w samym Kazimierzu szacuje się na 3251 tys. zł, przy czym całkowity koszt realizacji projektu w Puławach, Kazimierzu i Janowcu to blisko 66 mln zł, z czego prawie 40 mln pokryje dofinansowanie ze środków unijnych.

 

Do tej pory rozstrzygnięte zostały trzy przetargi na prace przy tym projekcie. W dniu 30 maja podpisano umowę na budowę „Oświetlenia bulwaru nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym” z Przedsiębiorstwem Usług Elektrotechnicznych „ELTO” Sp. z o.o. z Lublina. Na początku czerwca zlecono prace przy „Zagospodarowaniu terenów zieleni przy wale - bulwarze w Kazimierzu Dolnym” firmie „DROMAR” Marcin Dróżdż ze Skaryszewa. Natomiast w przetargu na „Przebudowa i modernizacja portu jachtowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą” została wybrana oferta firmy Navimor-Invest S.A z Gdańska.

 

- Na przebudowę ulicy Sadowej przetarg wciąż trwa – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Musieliśmy ogłosić przetarg po raz drugi, bo wykonawca, który został wyłoniony w pierwszym przetargu, odstąpił od podpisania umowy.

 

16 czerwca ogłoszono przetarg na „Budowę zaplecza sanitarnego - szaletu miejskiego”. Otwarcie ofert zaplanowano na 4 lipca. Projekt budowlany pt. „Toaleta płotem” wyłoniony został w drodze otwartego konkursu architektonicznego - „Łazienka Koło 2007”. Projektantami toalety są: Piotr Musiałowski i Łukasz Przybyłowicz z Warszawy. Zaprojektowany przez nich obiekt ma mieć ażurowe ściany i zadaszenie z drewnianych sztachet. Prześwity między listwami ożywają podczas spacerowania wzdłuż na pozór monotonnie wyglądającego ogrodzenia.

 

Zakończenie prac planowane jest na koniec 2011 roku. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już niebawem będziemy cieszyć oczy nowym wizerunkiem wiślanego nabrzeża w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • lolo
  Przydałaby się toaleta dla psów ,bo wszędzie są ich kupy.
 • włodek
  ciekawe czego portal kasuje moje wpisy jak napiszę coś prawdziwego o naszym Heniu. dobrze wiem jak on walczył z konkurencją jak nasza monika albo ci z puław. tak więc drogi abc nie pisz że jemu ktoś rzuca kłody pod nogi. w wykańczaniu konkurencji specjalistą jest Henio. a konkurencja by się przydała a najlepiej to jeszcze ze dwóch bo inaczej to jest patologia
 • pijany znad Grodarza
  Władek, jak POLSKI AKTOR w reklamach. ŁŻE, bo jest NAJĘTY.
 • abc
  zdaje się że włodek ma ochotę zając miejsce kazimierskiego armatora któremu obecnie rzuca się wszelkie możliwe kłody pod nogi byle by tylko nie mógł świadczyć swoich usług, i w następstwie czego zwolnił miejsce dla "gościa". Drogi włodku przecież nic nie stoi na przeszkodzie abyś i Ty obecnie świadczył usługi żeglugi pasażerskiej. To przecież nie wina Pana Skoczka, że nie ma konkurencji. Czym innym jest drogi włodku konkurencja, czym innym zaś chęć wyeliminowania z rynku konkurenta. Jak widać w Kazimierzu mamy doczynienie z tym ostatnim przypadkiem kiedy to jakaś gruba ryba chce wygryźć w nieuczciwy sposób zakorzenionego od lat armatora...
 • Zegarkowy
  Władek, ile razy w ciągu roku pływasz statkiem po Wiśle?
 • włodek
  ten artykuł mówi o nabrzeżu a co się z tym wiąże z żeglugą. najwyższy czas żeby wpuścić do kazimierza konkurencję i skończyć z tym bezprawiem które ma miejsce na wodzie.to tylko będzie z korzyścią dla nas wszystkich czyli klientów
 • ANKA
  Dla prrrr budowanie miejskiego szaletu za 1.3 miliona złotych to norma, zaś wszyscy ci którzy uważają że jest inaczej to jego zdaniem podjudzacze, podszczypywacze i osoby atakujące. Jeśli w dyskusji będą brały udział takie osoby o tak wybitnje iteligencji i szerokich horyzontach myślowych jak prrrr to nie ma się czemu dziwić, że Kazimierz schodzi na kundelki ups psy... (w niczym nie ujmując psom)
 • wstydliwy
  Do Prrrr. Dyskusja polega na wymianie poglądów na zadany temat. Ty sławną śpiewką o złych emocjach i podziałach w społeczeństwie próbujesz zatkać ludziom usta i skupić rozmowę na laurkach dla rządzących. Ja zadaję proste pytanie o kibel , a nie podjudzam, szczypię czy atakuję. Czy będzie mnie widać przez ażurowe ściany w toalecie bo z nazwy wynika , że tak? Z kolei Andrzej pyta o koszt ażurów za 1,3 mln? To normalna dyskusja, a ty uderzasz w psychologiczne tony. Weź walerianę i odpuść.
 • prrrr
  Co się w tym Kazimierzu dzieję, wszystkich się czepią za wszystko, byle by podjudzić, podszczypać, zaatakować. No same złe emocje. Przecież jeszcze nie dawno tak nie było. Skąd to sie bierze?
 • Andrzej
  wstydliwy nowatorskość kazimierskeij toalety to nie tylko ażurowe ściany ale również i koszt szaletu który oscyluje w granicach 1.3 miliona PLN.
 • wstydliwy
  Czy ażurowe ściany w toalecie oznaczają, że np. defekacja odbywać się będzie na widoku specerowiczów? Jeśli tak to naprawdę podziwiam nowatorskość projektu.
 • Florian
  Wszyscy zazdroszcza panu Henrykowi bo osiągnął wielki sukces sam!!!
 • michał
  Nie wiem co macie do Naszego armatora którego działania w dużej mierze wpływają na dobry wizerunek kazimierza i są jego wizytówką. Poza tym nie wiem czy jest choć jedna osoba której Pan Henio by nie pomógł gdy tej pomocy potrzebowała!!!
 • leon
  A kiedy zostanie załatwiona sprawa z nielegalnym postojem armatora z Kazimierza który to za wielokrotne łamanie warunków umów od stycznia tego roku nie ma prawa cumować przy wale swoich statków.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę