Projekt wiślany na finiszu

Skomentuj (8)

W ciągu kilku najbliższych dni zostanie podpisana umowa na realizację projektu „Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego projektu turystycznego przez Kazimierz Dolny – Puławy i Janowiec”. Prace rozpoczną się na wiosnę przyszłego roku.

W ramach tzw. „projektu wiślanego” w Kazimierzu rozbudowana zostanie infrastruktura turystyczna związana z rzeką Wisłą. Zmodernizowana zostanie przystań jachtowa. W okolicach przepompowni powstanie nowa toaleta publiczna. Na pasażu spacerowym na wale wiślanym na odcinku od przystani do parkingów przy ul. Puławskiej pojawią się stylizowane latarnie. Przebudowana zostanie końcówka ulicy Sadowej łączącej się za Amfibarem z ul. Tyszkiewicza. Powstanie tam pasaż spacerowy do wału z możliwością przejazdu. Pomiędzy ul. Nadwiślańską a wałem uporządkowany zostanie pas zieleni – pojawią się ławeczki, a także – na końcu ul. Bulwar – miniestrada. Wartość prac w samym tylko Kazimierzu szacuje się na 3251 tys. zł, całkowity koszt realizacji projektu w Puławach, Kazimierzu i Janowcu to blisko 66 mln zł, z czego prawie 40 mln pokryje dofinansowanie ze środków unijnych.

O projekcie wiślanym mówiło się w Kazimierzu od dawna. Pod koniec lata pisaliśmy, że inwestycja stoi pod znakiem zapytania z powodu protestu ornitologów. Teraz sprawa się wyjaśniła.
- Na dniach podpisywać będziemy umowę, bo jest już prawomocna decyzja środowiskowa – mówi burmistrz Grzegorz Dunia, nie kryjąc zadowolenia z finalizacji prac.

Rozpoczęcie prac na kazimierskim nabrzeżu planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • ANKA
  Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 70 milionów z czego 60 % będzie sfninansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego województw Lubelskiego. Pozostałą kwotę, czyli blisko 30 milionów samorządy Janowca, Kazimierza i Puław będą musiały pokryć z własnych budżetów.
  Reasumują pytam się zatem skąd Kazimierz wieźme fundusze na wkład własny, skoro jeszcze nie tak dawno publicznie na komisjach była mowa o tym iż zadłużenie gminy na koniec roku wyniesie bliko 50%. Obecnie wielkość zadłużenia o której mówiło się publicznie jeszcze trzy miesiące temu wynosi nieco ponad 20% Czyżby zatem stał się cud o którym burmistrz Dunia nie informuje społeczeństwa? Może w Kazimierzu trysnęła ropa? lub też znalazł się chętny na zakup kamieniołomów, że nastąpiła tak radykalna poprawa stanu budżetu?
  W tym kontekście jeśli burmistrz Dunia nie przedstawi rzetelnego źródła finansowani wkładu własnego w to przedsięwzięcie nalezy to traktować jako kiełbasę wyborczą serwowaną nam przez panów z platformy.
 • Tadek
  A to?
  "Na pasażu spacerowym na wale wiślanym na odcinku od przystani do parkingów przy ul. Puławskiej pojawią się stylizowane latarnie."?
 • stasio
  w tekście zapomniano dodać że bedzie oświetlenie tzw.promenady odcinka od parkingu do portu,całość to będzie piękna rzecz
 • pijany znad Grodarza
  Oj Wicek, Wicek. I znowu zle?. Tobie również w wypowiedziach przydołoby się "mini"
 • duplo
  ludzie czytać ze zrozumieniem , koszt to nie tylko sianie trawy w Kazimierzu przy końcu bulwaru tylko wszystkie prace w tych trzech miejscowościach .
 • prosty_rogal
  W okresie wyborczym wszystko może być odebrane jako "kiełbasa wyborcza".
  'Wicek'
  Na szczęście, nie jest to tylko obietnica ( tych się jeszcze nasłuchamy od innych kandydatów na burmistrza) ale informacja o rychłym rozpoczęciu realizacji gotowego juz projektu.

  O kosztach trudno dyskutować, jeśli nie jest znany dokładny zakres robót.

  Ktoś ze zwykłych śmiertelników zna realne koszty np.robót hydrotechnicznych związanych z modernizacją yachtportu ?
 • Wicek
  Reasumując: ławeczki, trochę zieleni, miniestrada, parę latarni, kibel i mini droga. Wszystko mini tylko koszt maxi:3,25mln zł. Sukces czy kiełbasa wyborcza?
 • Arek
  Chyba przesadziłeś z tymi milionami.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę