Na spacer? Oczywiście - nad Wisłę!

Skomentuj (27)

zobacz więcej (8)

Wał wiślany to jedno z najbardziej ulubionych miejsc spacerowych w Kazimierzu. Teraz – dzięki realizacji tzw. „projektu wiślanego” – ma tu być jeszcze piękniej, co będzie można podziwiać bezpiecznie nawet nocą…

„Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego produktu turystycznego przez Kazimierz Dolny, Puławy i Janowiec” – tak brzmi pełna nazwa tzw. „projektu wiślanego”, dzięki któremu w Miasteczku rozbudowana została infrastruktura turystyczna związana z rzeką Wisłą.

- Właśnie jesteśmy na końcowym etapie prac przy tzw. „projekcie wiślanym”, który realizujemy wspólnie z Janowcem i Puławami – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - W ramach tego projektu wykonana została rewitalizacja przystani wiślanej, nowa toaleta miejska, oświetlenie promenady nadwiślańskiej oraz remont części ulicy Sadowej łącznie z przebudową sieci wodno – kanalizacyjnej i energetycznej. Nasadzona została również zieleń.

Łączna wartość projektu realizowanego w Kazimierzu to 5 607 325 zł, z czego 4 075 404 zł, to środki pozyskane w ramach programu operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. 1 531 921 Zł - to wydatki własne pochodzące z budżetu gminy. Jak tłumaczy burmistrz Kazimierza Dolnego, zakładano, że poziom dofinansowania wyniesie?52%. Jednak ostatecznie wyniósł on aż 72%.

- Tak wiec mamy zmodernizowaną przystań, pogłębiony akwen, wzmocnione nabrzeża i profesjonalne miejsca do cumowania łódek, kajaków czy żaglówek – mówi Grzegorz Dunia. -  Jest też specjalnie wydzielone pole namiotowe. A oprócz tego wykonane są przyłącza wodociągowe i energetyczne.

Na tym nie koniec. Wykonany został bowiem kapitalny remont bosmanatu, wytyczone miejsca parkingowe oraz miejsca do wypoczynku. A wszystko to wykonane w nowej technologii. W ramach projektu dzierżawione będą również kontenery, w których znajdą się toalety i natryski.

- Będzie to teren ogólnodostępny – mówi Grzegorz Dunia. - Taki jest nasz zamysł, by było to miejsce dostępne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.


Ważnym elementem projektu jest nowa toaleta miejska. W ramach przypomnienia: projekt budowlany pt. „Toaleta płotem” wyłoniony został w drodze otwartego konkursu architektonicznego - „Łazienka Koło 2007”. Projektantami toalety są Piotr Musiałowski i Łukasz Przybyłowicz z Warszawy. Warto wspomnieć również o tym, że wyposażenie szaletu zostało ufundowane przez trzy firmy: KOŁO - tzw. biały montaż, Klaudi -  baterie, Tubądzin – płytki i glazura.


- W tej chwili trwają odbiory techniczne poszczególnych elementów projektu – mówi Grzegorz Dunia. – Do tej pory odebrane jest już oświetlenie i ulica Sadowa. Pozostało odebrać zieleń, toaletę miejską i przystań wiślaną.

Tak więc zanim sezon rozpocznie się na dobre, „projekt wiślany” powinien zostać zrealizowany w całości.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (27)

 • pijany znad Grodarza
  Niezle. Maria, Mix, Marta. 3 x M. Jeszcze raz. W ktorym miejscu sklamałem?
 • marta
  pijany daruj sobie.....klamco-pieniaczu
 • pijany znad Grodarza
  Niby jak, w ktorym momencie ubliżam?
  Moim zdaniem komentarz Marii:" pijany kłamiesz-co u ciebie jest we krwi" jest nader obelzywy, bo dotkneła Ona "krwi". A, jak ja od Kazimierza Wielkiego "jej" ŁYKNĄŁEM?. Toć On ODNOWICIEL, a nie KŁAMCA.
 • mix
  @Pijany z nad grodarza-ubliżasz ludziom,gdzie tego cię tak dobrze nauczyli?Nie ładnie!
 • Maria
  pijany kłamiesz-co u ciebie jest we krwi-ale daruj sobie te uwagi! Twoja Partia utopiła"polskie" w długach.
 • piotr
  moodyay-widocznie obaj jesteście uczciwi aż do"buuluu",tak jak pierwszy obywatel.
 • pijany znad Grodarza
  " Coś sie z narodem dzieje, niedobrego:
  - PiS chce udusić Obamę,
  - P. Katarzyna cieszy sie , ze nie jest z Warszawy,
  - piotr żąda od innych , by ci prowadzili działalność charytatywną.
  Chyba coś łyknę.
 • moodyay
  Piotr-Henryk Skoczek to człowiek symbol pracowitości uczciwości i człowiek inicjatyw, dzięki któremu życie całe miasto.
 • piotr
  malkontent-co ty zmieniarz temat temat i tak zawzięcie zawsze bronisz Skoczka,on nie prowadzi działalności charytatywnej ,więc robi to dla siebie,zabierz głos na temat jego monopolu.
 • mix
  malkontent
  2012-05-31 16:41
  popieram w całej złożoności- Żegluga Pana Henryka Skoczka w Kazimierzu Dolnym to największa flota rzeczna w Polsce.Burmistrz chciał wybudować dla tej floty portu ani zimowiska.Obecnie armator sam musi starać się o pozwolenia i wykładać pieniądze.Robi na koszt własny port rzeczny wyręczając w ten sposób władze miasta.
 • Katarzyna
  Panie "pijany znad Grodarza", a ja nie z Warszawy i cieszę się, że nie.
 • pijany znad Grodarza
  Pani Katarzyno. Będą BIDETY. Pani, nie z Warszawy?
 • Glejt
  Jaki burmistrz takie inwestycje :((
  Popatrzcie jaki hangar stawia sobie na Dołach.. a może to też w ramach projektu wiślanego :))))
 • Katarzyna
  Pierwszy plan MIEJSKA TOALETA buuuuuu! PASKUDZTWO. Powinna być zupełnie gdzie indziej zlokalizowana, nie na tzw. widokowo-spacerowym szlaku, przy niemalże samym wejściu na wał. Masakra. A co z toaleta,która dotychczas była sobie ukryta pod ziemią nieopodal Małego Rynku. I komu to wadziło?
  Ten budynek przytłacza i kompletnie nie komponuje się z kazimierską architekturą. Warszawiacy znów wpędzili małomiasteczkowe władze w kanał - ściekowy. Gratuluję ....
 • Szok
  żeby żabom było widniej kumkać .
 • Glejt
  Dla komarów :))
 • kazimierzanka
  W okolicach Kazimierza można sobie zęby powybijać bo latarnie są gaszone z powodu oszczędności, a nad Wisłą oświetlone ..... dla kogo????
 • Szok
  Nie ma co , kiedys się pływało łódka po Wiśle i podziwiało miasteczko od tej drugiej strony , teraz na pierwszym planie Sracz. Nie ma żadne robią zle nic nie robia zle . Droga Kamo,to jak już mają tak robić!!! to niech rzeczywiście nic nie robią .To tak jak z lekarzem -pierwsza zasada nie szkodzić .
 • kazi1
  Olu,czy dziad lokaja miał ?
 • Olek
  Pytam gdzie kibel za 1300000zł.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę