Prace przy "projekcie wiślanym"

Skomentuj (6)

zobacz więcej (8)

Lato za nami, a prace budowlane w Kazimierzu Dolnym ciągle w toku. Teraz przyszedł czas na realizacje tzw. „projektu wiślanego”, który przewiduje modernizację przystani jachtowej, budowę toalety publicznej oraz przebudowę części ulicy Sadowej.

O tzw. „projekcie wiślanym” pisaliśmy już wielokrotnie. Jednak do tej pory opisywaliśmy tylko plany, teraz stają się one faktem – prace ruszyły. Już od jakiegoś czasu obserwować możemy roboty przy przystani jachtowej, przy przepompowni ścieków oraz na ulicy Sadowej, tuż za Amfibarem. A wszystko to realizowane jest właśnie w ramach projektu „Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego produktu turystycznego przez Kazimierz Dolny, Puławy i Janowiec”.

 

- W chwili obecnej pogłębiany i poszerzany jest akwen wodny – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Wzmocnione zostanie nabrzeże, tak by podwyższony poziom wody niczego nie zniszczył.

 

Na przystani pojawi się też nowe urządzenie – specjalistyczna wyciągarka do wypuszczania łódek na wodę. Oprócz tego wyremontowany zostanie ten niewielki, ale wiekowy już budynek, który raczej nie zachwycał oczu turystów. Jak tłumaczy Grzegorz Dunia, budynek ten ma być ustawiony na tzw. refulerach, które stanowić będą zabezpieczenie obiektu przed wodą.

 

- Gdy poziom wody znaczenie się podwyższy, budynek będzie podnoszony do góry – mówi Grzegorz Dunia.

 

Dzięki temu budynek ten nie będzie podczas ewentualnych powodzi zalewany i nie będzie niszczał.

 

- Wykonane będzie też nowe ogrodzenie i oświetlenie oraz zostanie nasadzona zieleń – mówi Grzegorz Dunia. - Utwardzone będą też alejki na terenie przystani.

 

- Zmodernizowana przystań jachtowa ma służyć wszystkim – tłumaczy Grzegorz Dunia. - Miejsce to ma być ogólnodostępne. Będzie można tam popływać na łódce czy też urządzić sobie rodzinny piknik.

 

Jednak „projekt wiślany” na przystani jachtowej się nie kończy. W okolicach przepompowni powstanie nowa toaleta publiczna, a na pasażu spacerowym na wale wiślanym, na odcinku od przystani do parkingów przy ul. Puławskiej pojawią się stylizowane latarnie. Przebudowana zostanie też część ulicy Sadowej, łączącej się za Amfibarem z ul. Tyszkiewicza. Powstanie tam pasaż spacerowy do wału z możliwością przejazdu. Pomiędzy ul. Nadwiślańską a wałem uporządkowany zostanie również pas zieleni – pojawią się ławeczki, a także – na końcu ul. Bulwar – miniestrada.

 

W miejscu, gdzie powstać ma toaleta prace już trwają. Podobnie jest na ulicy Sadowej. Kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwsze efekty? Zakończenie prac planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Ale jak wiadomo, wszystko zależy od pogody. Najpóźniej jednak już w sezonie letnim 2012 będziemy mogli przechadzać się odnowionym nabrzeżem Wisły, korzystać z nowej toalety oraz zachwycać oczy pięknem kazimierskiego „odnowionego” nieco krajobrazu.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę