Kazimierzacy: Antoni Werman

Skomentuj (1)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta powstaje wystawa „Kazimierzacy”. Zanim jednak ujrzy ona światło dzienne, będziemy mieli okazję poznać sylwetki osób zasłużonych dla Kazimierza Dolnego. Bohaterem pierwszego spotkania będzie Antoni Werman.

W najbliższy piątek, 19 lipca 2013 r. godz. 17.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się pierwsze ze spotkań poświęconych sylwetkom osób zasłużonych dla Kazimierza Dolnego. Podczas spotkania poznamy bliżej postać Antoniego Wermana – społecznika i wybitnego handlowca. Gospodarzem tego wspomnieniowego wieczoru będzie Helena Werman – żona Antoniego Wermana.

 

- Przygotowując wystawę "Kazimierzacy", postanowiłam poprzedzić ją spotkaniami poświęconymi sylwetkom wybitnych mieszkańców Kazimierza – mówi Monika Dudzińska z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. - Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbędzie się w najbliższy piątek.

 

Mieczysław Pietrzak w opracowaniu pt.: „Pół wieku działalności Miejskiej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „Zgoda” w Kazimierzu Dolnym”, wydanym w 1961 r. pisał: „Zarząd spółdzielni składa się z prezesa i dwóch wiceprezesów. Prezes GS Wacław Stolarski pracuje na tym stanowisku od września 1955 r. Kieruje on Pracą zarządu, bezpośrednio podległe mu są działy: finansowo – księgowy i administracyjny. Wiceprezes zarządu Antoni Werman kieruje sprawami handlu i produkcji oraz transportem…”.Drugim wiceprezesem był Pan Stanisław Jakubczyk, podlegały mu skup oraz masarnia.

 

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy w piątek do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, przy ul. Lubelskiej.

 

Fotografia zamieszczona powyżej, przedstawia Antoniego Wermana w latach 40 -tych XX w. i pochodzi z prywatnego archiwum Heleny Werman.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę