Poznaj Kazimierz od podszewki

Skomentuj (2)

Kazimierscy przewodnicy wychodzą z nową ofertą dla turystów indywidualnych. Warto z niej skorzystać, by poznać Kazimierz lepiej, by dowiedzieć się o nim więcej.

 

Kiedy przyjeżdżamy do Kazimierza sami, nie z grupą, jeżeli chcemy poznać Miasteczko, zwykle zdani jesteśmy tylko na siebie. Możemy wprawdzie nabyć w sklepie przewodnik turystyczny i wyruszyć na trasę. Będziemy jednak wiedzieć tylko tyle, ile przeczytamy w książce. Pytania, które nasuną się podczas takiego zwiedzania, pozostaną bez odpowiedzi. Nie wszystko przecież da się zawrzeć w krótkim przewodniku.  Może później znajdziemy na nie odpowiedź w innych wydawnictwach czy Internecie – o ile jeszcze będziemy je pamiętać.

Warto więc skorzystać z letniej oferty kazimierskich przewodników, którzy zapraszają właśnie indywidualnych turystów na wycieczki po Miasteczku. Do tej pory takie zwiedzanie organizowało tylko Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK. W każdy czwartek lipca i sierpnia chętni po uprzednim zgłoszeniu (do godziny 9.00 w czwartek) zbierają się o godzinie 10.00 przed siedzibą Biura w Rynku i wyruszają na trasę. Warunkiem jest zgromadzenie się grupy 15 osób. Cena biletu 10 zł.

Teraz z podobną ofertą występują przewodnicy z firmy przewodnickiej Elżbiety Skoczylas wspólnie z właścicielem czerwonych Eko-busików. W ciągu trzech godzin pod opieką profesjonalnego przewodnika będzie można poznać Kazimierz niemalże od podszewki – począwszy od Korzeniowego Dołu i Kirkutu po Rynek, Mały Rynek, kazimierskie świątynie i bezpłatne punkty widokowe wraz z Wisłą. Aby skorzystać, wystarczy zgłosić się o godzinie 13.00 na parking czerwonych meleksów przy Rynku, zakupić bilet w cenie 20 zł i zgłosić chęć udziału w wycieczce.

- Raz płacisz – korzystasz dwa razy – mówi Elżbieta Skoczylas prowadząca firmę usług przewodnickich i pilockich. – To okazja do skorzystania z wycieczki najpierw meleksem, a potem z profesjonalnym przewodnikiem, który opowie nam między innymi historię małżeńskich płaskorzeźb na Kamienicy św. Mikołaja w Rynku, wyjaśni, co to są kurdybany czy meluzyna, wprowadzi w świat kazimierskich legend, a może nawet zdradzi tajemnice alkowy króla Kazimierza i Esterki?

Akcja będzie prowadzona w wakacyjne soboty, niedziele i święta.


Fot. E. Skoczylas

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • przewodnik
    Bardzo się cieszę, ze Pani się podoba nasz pomysł. Zapraszamy w soboty i niedziele.
  • annaa
    Jak dla mnie świetny pomysł! Wiele razy byłam w Kazimierzu, ale na pewno nie zobaczyłam wszystkiego co godne jest zwrócenia uwagi. W tym pomocny jest właśnie przewodnik. Duży plus za to, że wycieczki zaplanowano na weekendy, bo przecież nie każdy może pozwolić sobie na przyjazd w ciągu tygodnia. Ja na pewno skorzystam!

Mapa

Przewodnicy i piloci, zwiedzanie miasta

Kazimierz-Tour.pl


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę