5 opcji ochrony, które powinno mieć ubezpieczenie podróżne

Wyjeżdżając na wakacje, trzeba pamiętać o wykupieniu dobrego ubezpieczenia podróżnego. Wybór produktu może jednak nie być prosty. Odpowiednia polisa turystyczna powinna być dostosowana do Twoich potrzeb. Dowiedz się, co warto objąć ubezpieczeniem. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z Nationale Nederlanden.

Ubezpieczenie kosztów leczenia


Podstawa każdego ubezpieczenia turystycznego to ubezpieczenie kosztów leczenia. Wypadek bądź nagłe zachorowanie mogą przydarzyć się każdemu w czasie wakacji. Niezbędne będzie wówczas skorzystanie z pomocy medycznej.
W Polsce osoby ubezpieczone w ramach NFZ mogą korzystać bezpłatnie ze świadczeń publicznej opieki zdrowotnej. W tym przypadku wydatki związane z leczeniem w placówkach prywatnych są płatne. Za granicą może się okazać, że dostęp do bezpłatnych świadczeń będzie ograniczony albo całkiem wyłączony. Oznacza to tyle, że jeśli nie wykupisz polisy podróżnej, będziesz zobowiązany do pokrycia części albo całości rachunku z własnej kieszeni.
Ubezpieczenie podróżne umożliwi skorzystanie z pomocy medycznej, w tym np. z konsultacji u specjalisty, zabiegów w szpitalu czy niezbędnych badań. Nie będziesz się musiał martwić o ich koszty, ponieważ pokryje je polisa. Warto pamiętać, aby starannie dobrać sumę ubezpieczenia. Należy dostosować ją do przeciętnych kosztów pomocy medycznej w danym kraju.

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa


Dzięki ubezpieczeniu kosztów ratownictwa nie musisz martwić się o pokrycie wydatków związanych z akcją ratowniczą bądź poszukiwawczą, np. w górach albo na morzu. Takie ubezpieczenie sprawdzi się, chociażby, w sytuacji, gdy ulegniesz wypadkowi na nartach. Bez polisy uwzględniającej ten zakres ochrony koszt pomocy ratowników czy np. transportu helikopterem do szpitala musiałbyś pokryć z własnej kieszeni. Stawki za taką usługę w zależności od kraju sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy euro, dlatego nie warto ryzykować.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej


Ubezpieczenie OC to kolejny przydatny rodzaj ochrony w ubezpieczeniu podróżnym. Dzięki niemu w sytuacji, gdy spowodujesz szkody u osób trzecich, nie będziesz zobowiązany do ich naprawienia i zapłaty odszkodowania z własnej kieszeni.
Na wakacjach może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Wypadek na nartach czy zniszczenie hotelowego mienia mogą mieć poważne konsekwencje finansowe. Ubezpieczenie OC skutecznie uzupełnia ochronę z polisy turystycznej i gwarantuje Ci bezpieczeństwo na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków


Ciekawą opcją w ubezpieczeniu turystycznym jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli podczas wakacji ulegniesz wypadkowi, którego skutkiem będzie trwały uszczerbek na zdrowiu, otrzymasz świadczenie, które odpowiada jego procentowi. Polisa umożliwia przeznaczenie środków na dowolny cel, np. na rehabilitację. Dzięki temu łatwiej wrócisz do normalności i oszczędzisz sobie dodatkowego stresu.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego


W czasie wakacyjnego wyjazdu może dojść do uszkodzenia, zniszczenia albo utraty Twojego bagażu lub sprzętu sportowego. Dzięki wykupieniu specjalnego ubezpieczenia otrzymasz odszkodowanie w wysokości powstałej szkody (do wysokości wybranej sumy ubezpieczenia).
Swoje ubezpieczenie podróżne możesz również rozszerzyć o dodatkowe opcje. Szczegóły znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Współpraca reklamowa z Nationale Nederlanden

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę