Aktualności dla "Romana Rupiewicz"

Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się książka mieszkanki Kazimierza Dolnego dr Romany Rupiewicz pracującej jako adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. "Biblijne kody sacrum w kościele św. Andrzeja Boboli w Lublinie" wydało wydawnictwo Neriton upowszechniające prace cenionych badaczy z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Wąwóz Czarny znów powraca do przestrzeni publicznej. Tym razem za sprawą konferencji prasowej radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego Bożeny Lisowskiej kandydatki Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do parlamentu.

Laureatką tegorocznej nagrody Fundacji im. Ks. Janusza Pasierba została kazimierzanka Romana Rupiewicz. W ten sposób doceniono jej ostatnią publikację „Sąd nad Jezusem”.

Książka „Sąd nad Jezusem. Studium ikonografii oraz źródeł od chrześcijańskiego antyku do nowożytności” była tematem spotkania z autorką - kazimierzanką - Romaną Rupiewicz w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. Spotkanie prowadziła dziennikarka Radia Lublin Katarzyna Michalak.

Miłośników Kazimierza nie brakuje. Wielu chciałoby tu zamieszkać na stałe. Niektórym się to udaje. A co mają zrobić ci, którzy chcieliby tu dalej mieszkać, ale zwyczajnie nie stać ich na kazimierskie ceny domów czy mieszkań? Czy mogą liczyć na pomoc miasta?

Mały Rynek, niewielka przestrzeń, a wzbudzająca tak wiele kontrowersji. W jaki sposób ją zagospodarować? I czy w ogóle konieczne są jakieś zmiany? Dyskusje na ten temat wracają co jakiś czas. Co z nich wynika?

Chodniki i drogi to główne inwestycje zaplanowane w Kazimierzu do realizacji w przyszłym roku. Radni uchwalili budżet na 2018 r.

Wraz z nadejściem wiosennej pogody powrócił mniej przyjemny temat - quady jeżdżące po kazimierskich wąwozach. Sprawa ta ponownie zawita na posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej po raz kolejny poświęcono dużo czasu na gorącą dyskusję o wyznaczonych obszarach zdegradowanych. Niektórzy mieszkańcy gminy wciąż mają wątpliwości, czemu ich działki zostały włączone do obszaru zdegradowanego i jakie wiążą się z tym konsekwencje 

W Polsce trwają Światowe Dni Młodzieży. W Kazimierzu w ciągu ostatnich dni wciąż widać młodych pielgrzymów, którzy przy tej okazji chcieli zobaczyć także nasze Miasteczko.

Jaki ma być Mały Rynek? Jak powinien wyglądać plac z Wikarówką przy Świętej Annie? Wystawa prac studenckich – projektów zagospodarowania terenu Wikarówki i Małego Rynku stała się okazją do dyskusji społecznej nad wyglądem tych miejsc.

W najbliższy piątek 23 października o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej SARP odbędzie się seminarium poświęcone rewitalizacji Kazimierza Dolnego. Zakończy je debata społeczna.

Po kilku latach przerwy w Kazimierzu Dolnym ponownie rozpoczął działalność Samorząd Mieszkańców.

Pokaż stopkę