Światowe Dni Młodzieży w Kazimierzu

Skomentuj (3)

W Polsce trwają Światowe Dni Młodzieży. W Kazimierzu w ciągu ostatnich dni wciąż widać młodych pielgrzymów, którzy przy tej okazji chcieli zobaczyć także nasze Miasteczko.

Papież Franciszek już przyleciał do Krakowa. W czwartek spotka się z wiernymi na Błoniach. A w Kazimierzu wciąż obecni są zagraniczni pielgrzymi. Kazimierzacy w swoich domach gościli już młodzież Bośni, Hercegowiny, Chorwacji, Francji, Belgii, Egiptu, Hiszpanii i USA.

Czwartek to ostatni dzień kilkudniowego pobytu w naszym Miasteczku 60 – osobowej grupy młodych Tanzańczyków. I pierwszy 120 – osobowej grupy młodzieży z Indii. Wspólna ewangelizacja na Rynku zaplanowana została w godzinach rannych – 10.30 – 12.00. Zakończy ją piknik w kazimierskiej marinie, każda pomoc mile widziana.

- Nadal prosimy o pomoc – apeluje na jedym z portali społecznościowych Romana Rupiewicz, która z grupą wolontariuszy z ramienia kazimierskiej parafii opiekuje się młodymi pielgrzymami. –  Wodę i żywność (m.in. pomidory, ogórki, owoce) można przynosić do bosmanatu między godziną 11.00 a 12.00. Takim gestem możemy okazać jedność z prześladowanymi w Indiach chrześcijanami.

A młodzi chrześcijanie dzielą się w zamian radością i wiarą. Nierzadko na Rynku można spotkać zagranicznych gości prowadzących ewangelizację.

- Młodzi ludzie z odwagą do mikrofonu opowiadali o swoich doświadczeniach spotkania Boga – opowiada Romana Rupiewicz o ewangelizacji, którą prowadziła 150 – osobowa grupa młodzieży z Bośni, Hercegowiny i Chorwacji we wtorek – mówili, jak Bóg przemienił ich życie, jak pozwolił im pokonać nałogi, słabości i grzech. Jak Kościół ich przygarnął, jak Jezus Chrystus uczynił ich szczęśliwymi, mimo różnych trudów, które w życiu wciąż mają; jak pozwolił im przyjąć cierpienie, często niezawinione.

Czwartek nie jest ostatnim dniem pobytu młodych pielgrzymów ze świata. Na 5 sierpnia – już po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży – zapowiedziana jest jeszcze wizyta młodych gości z Panamy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • aska
  To fajnie że goście z takiej odległej Panamy czy Tanzanni zwiedzają naszą piękną ojczyznę i miło, że w Kazimierzu przy okazji się pomodlą. Wszyscy są szczęśliwi, a najbardziej ci młodzi ludzi. Od nas też kilka lat temu pojechała przecież grupa na ŚDM do Hiszpanii zwiedzając kawał Europy i doskonale się bawili.
 • pijany znad Grodarza
  To sie nazywa INFORMACJA z '' WYPRZEDZENIEM"/
  Mamy rozumieć ,że to WSPARCIE żywnością ma odbyć się dzisiaj / czytam o 9.27/, kiedy wyjeżdzają, czy 5 sierpnia ?.
  • Redakcja
   Grupy młodych pielgrzymów wciąż goszczą w Kazimierzu. Informacja o grupie z Indii pojawiła się wczoraj w nocy. Można było o niej napisać właśnie wtedy albo wcale.

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę