Pardes Festival - do zobaczenia za rok!

zobacz więcej (27)

Lokalne smaki na żydowska nutę, opowieści z walizki i koncert Meadow Quartet w willi Ima w Czerniawach zakończyły I Pardes Festiwal – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym. Na kolejną edycję organizatorzy zapraszają za rok.

Zakończył się I Pardes Festiwal – Spotkania z Kulturą Żydowską organizowany przez Fundację Spichlerz Kultury. Ostatnim festiwalowym spotkaniem był kameralny wieczór w Willi Ima w Czerniawach. Nie brakowało tu utrzymanej w żydowskim klimacie strawy i dla ducha i dla ciała – ustawiony na tarasie willi Ima stół uginał się od przygotowanych przez gospodarzy pyszności, między zebranymi snuły się duchy Gronama Woła, Trejtela Głupka, Sendera Osła, Szmendryka Durnia, Cajnwela Fujary czy Lekisza Kiepa – postaci z pełnych swoistego humoru opowiadań Singera przywoływane opowieścią artystów: Joanny Sarneckiej, Macieja Harny i Aleksandry Rózgi.

 

Wieczór, którego gościem honorowym był wiceambasador Niemiec Joachim Bleicker, zakończył koncert gromko oklaskiwanego podczas piątkowego wieczoru w Synagodze zespołu Meadow Quartet.


Na kolejną edycję Pardes Festival organizatorzy z Fundacji Spichlerz Kultury zapraszają za rok.

 

Fot. Mateusz Stachyra

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę