Kazimierz za pół ceny

Akcja odwołana. Zapraszamy do Kazimierza na weekend za pół ceny. Wiosenna edycja akcji „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny” już w marcu.
Polska Organizacja Turystyczna i Ministerstwo Rozwoju promuje zwiedzanie Polski poza sezonem. Temu właśnie służy organizowana już po raz 8. akcja „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

W Kazimierzu dniach 20 – 22 marca (piątek – niedziela) za pół ceny będzie można zwiedzić Muzeum Nadwiślańskie. W ramach akcji dostępna będzie ekspozycja w Galerii Wystaw Czasowych oraz Muzem Sztuki Złotniczej przy ul. Rynek 19, a także na Zamku w Janowcu.

- Dodatkowo w Janowcu zniżka obejmuje również noclegi w naszych pokojach gościnnych – deklaruje Muzeum Nadwiślańskie.

Do akcji przystąpiły także dwa inne muzea położone na terenie gminy Kazimierz.
Słynące z pielęgnowania tradycji i kultury ziemi kazimierskiej Ekomuzeum Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance w ramach tej akcji oferuje zajęcia z zakresu tworzenia tradycyjnych kwiatów ozdobnych z traw, zbóż i ziół oraz pokazy tkania na tradycyjnym krośnie za pół ceny. Udział w warsztatach będzie doskonałą okazją, by poznać tradycyjne kazimierskie siedlisko z wystrojem wnętrza dawnego domu, warsztatu szewca, domku pszczelarza, kurnika oraz drewnianej wiaty z piecem chlebowym. Siedlisko w 2013 r. zostało wyróżnione przez Marszałka Województwa Lubelskiego dyplomem uznania za zajęcie II miejsca w V Edycji Konkursu „Za najbardziej innowacyjny produkt turystyki wiejskiej w Regionie Lubelskim”. Oferta skierowana jest dla grupy powyżej 8 osób. Zgłoszenia: tel.510 157 111 mail:urbanmalgorzata@tlen.pl
Do swojej siedziby zaprasza także Muzeum Torebek i Misiów w Bochotnicy ul. Puławska 10. Muzeum to prywatna kolekcja około tysiąca misiów z całego świata (z Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii, Czech, Singapuru, Niemiec). Zobaczymy tam misie pluszaki, ale także zwierzaki ze szkła, bursztynu, drewna,  wełny, filcu, słomy, kamienia, papieru.
- Najstarszy z nas – Piotruś trociniak – ma około sto lat, najpiękniejszą misią jest Poziomka,  najcenniejszy to miś Maluszek wykonany ręcznie specjalnie dla Muzeum przez Elenę z Permu. Maluszek  ma 2 cm wzrostu i piękne czarne koralikowe oczka – czytamy na stronie internetowej Muzeum.
Cena biletów - 10 złotych od osoby. Czas zwiedzania około dwie godziny. Zgłoszenia: tel. 506 640 469, mail: hannawasiak@op.pl
W obniżonej cenie skorzystamy także w tym czasie z oferty przewodnika z firmy Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
- Z przewodniczką zwiedzicie Państwo najbardziej urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego i usłyszycie moc historii - czasem śmiesznych, czasem strasznych, ale zawsze ciekawych. Zwiedzimy zamek i basztę kościół parafialny, rynek i Mały Rynek. Usłyszycie Państwo, dlaczego Kazimierz jest Kazimierzem, dlaczego Dolnym, a nie Górnym, skąd wzięły się wszechobecne koguciki z ciasta i zgłębicie kilka tajemnic tego miejsca – zachęcają przewodnicy, którzy zapraszają w marcowy weekend akcji na wycieczki „Zamek, legendy i stary Kazimierz”. Zgłoszenia: telefoniczne 606311372, 506129218 lub mailowe oprowadzanie@gmail.com.
Wszystkie oferty dostępne na stronie akcji: https://polskazobaczwiecej.pl/przegladanie-ofert
W akcji Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki uczestniczą na razie cztery podmioty z Kazimierza, ale na pewno będzie ich więcej. Do wiosennej edycji akcji „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny” jeszcze miesiąc.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę