Kazimierz za pół ceny

Akcja odwołana. Zapraszamy do Kazimierza na weekend za pół ceny. Wiosenna edycja akcji „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny” już w marcu.
Polska Organizacja Turystyczna i Ministerstwo Rozwoju promuje zwiedzanie Polski poza sezonem. Temu właśnie służy organizowana już po raz 8. akcja „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

W Kazimierzu dniach 20 – 22 marca (piątek – niedziela) za pół ceny będzie można zwiedzić Muzeum Nadwiślańskie. W ramach akcji dostępna będzie ekspozycja w Galerii Wystaw Czasowych oraz Muzem Sztuki Złotniczej przy ul. Rynek 19, a także na Zamku w Janowcu.

- Dodatkowo w Janowcu zniżka obejmuje również noclegi w naszych pokojach gościnnych – deklaruje Muzeum Nadwiślańskie.

Do akcji przystąpiły także dwa inne muzea położone na terenie gminy Kazimierz.
Słynące z pielęgnowania tradycji i kultury ziemi kazimierskiej Ekomuzeum Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance w ramach tej akcji oferuje zajęcia z zakresu tworzenia tradycyjnych kwiatów ozdobnych z traw, zbóż i ziół oraz pokazy tkania na tradycyjnym krośnie za pół ceny. Udział w warsztatach będzie doskonałą okazją, by poznać tradycyjne kazimierskie siedlisko z wystrojem wnętrza dawnego domu, warsztatu szewca, domku pszczelarza, kurnika oraz drewnianej wiaty z piecem chlebowym. Siedlisko w 2013 r. zostało wyróżnione przez Marszałka Województwa Lubelskiego dyplomem uznania za zajęcie II miejsca w V Edycji Konkursu „Za najbardziej innowacyjny produkt turystyki wiejskiej w Regionie Lubelskim”. Oferta skierowana jest dla grupy powyżej 8 osób. Zgłoszenia: tel.510 157 111 mail:urbanmalgorzata@tlen.pl
Do swojej siedziby zaprasza także Muzeum Torebek i Misiów w Bochotnicy ul. Puławska 10. Muzeum to prywatna kolekcja około tysiąca misiów z całego świata (z Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii, Czech, Singapuru, Niemiec). Zobaczymy tam misie pluszaki, ale także zwierzaki ze szkła, bursztynu, drewna,  wełny, filcu, słomy, kamienia, papieru.
- Najstarszy z nas – Piotruś trociniak – ma około sto lat, najpiękniejszą misią jest Poziomka,  najcenniejszy to miś Maluszek wykonany ręcznie specjalnie dla Muzeum przez Elenę z Permu. Maluszek  ma 2 cm wzrostu i piękne czarne koralikowe oczka – czytamy na stronie internetowej Muzeum.
Cena biletów - 10 złotych od osoby. Czas zwiedzania około dwie godziny. Zgłoszenia: tel. 506 640 469, mail: hannawasiak@op.pl
W obniżonej cenie skorzystamy także w tym czasie z oferty przewodnika z firmy Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
- Z przewodniczką zwiedzicie Państwo najbardziej urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego i usłyszycie moc historii - czasem śmiesznych, czasem strasznych, ale zawsze ciekawych. Zwiedzimy zamek i basztę kościół parafialny, rynek i Mały Rynek. Usłyszycie Państwo, dlaczego Kazimierz jest Kazimierzem, dlaczego Dolnym, a nie Górnym, skąd wzięły się wszechobecne koguciki z ciasta i zgłębicie kilka tajemnic tego miejsca – zachęcają przewodnicy, którzy zapraszają w marcowy weekend akcji na wycieczki „Zamek, legendy i stary Kazimierz”. Zgłoszenia: telefoniczne 606311372, 506129218 lub mailowe oprowadzanie@gmail.com.
Wszystkie oferty dostępne na stronie akcji: https://polskazobaczwiecej.pl/przegladanie-ofert
W akcji Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki uczestniczą na razie cztery podmioty z Kazimierza, ale na pewno będzie ich więcej. Do wiosennej edycji akcji „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny” jeszcze miesiąc.

Skomentuj



Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę