Aktualności dla "festiwale w kazimierzu"

W sobotnią noc rynek aż dudnił od ludowej muzyki. Kapele przygrywały do tańca, ale nogi potencjalnych taneczników mimo skocznych rytmów i wielkiej ochoty czekały jakoś na specjalną zachętę. I taka się w końcu pojawiła...

Pod koniec czerwca rusza 46 edycja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Zanim poznamy program, przyjrzyjmy się ofercie Klubu Festiwalowego Tyndyryndy.

Znany jest już program 46 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Luodowe święto już w ten weekend. Początek 28 czerwca. Program.

Blisko 800 ludowych muzyków z różnych stron Polski wystąpi w czasie trwania 46 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym 29 czerwca – 1 lipca. Impreza jak co roku rozpoczęła się barwnym korowodem spod budynku Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Przed nami VI Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. W Kazimierzu znowu ożyją muzyczne tradycje przedwojennego sztetla. Początek imprezy 12 lipca.

44 tysiące złotych wyjechało z Kazimierza jako nagrody dla uczestników 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział łącznie 800 artystów ludowych z 14 województw.

Najbliższy długi weekend upłynie pod znakiem 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych . Kazimierski rynek od 24 do 26 czerwca wypełni tradycyjna muzyka z różnych stron Polski. Towarzyszyć jej będzie jak zwykle ludowe rzemiosło. Zapraszamy na święto sztuki ludowej do Kazimierza!

Przed nami kolejny letni wekend. Jak go wypełnić? Zapraszamy do Kazimierza nad Wisłą. To Miasteczko na każdą pogodę.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już niestety za nami. Jak bawiono się podczas tej imprezy w Mięćmierzu? Zapraszamy na fotoreportaż.

Muzyką gongów rozpoczęła się wczoraj trzecia edycja Festiwalu Kazimierskie Inspiracje. Dziś „Kąpiel w Dźwiękach Gongów” z Donem Conreaux. Bilety na kolejną muzyczną podróż pod tym samym tytułem czekają na tych z Państwa, którzy wezmą udział w konkursie III Kazimierskich Inspiracji. Wciąż czekamy na poprawne rozwiązania!

Niezależny Konkurs Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych rozwiązany. Nagrodzone filmy obejrzymy 8 sierpnia o 14:00 w Małym Kinie. Znane są już wyniki Plebiscytu Publiczności. "Bikiniarze" zdetronizowani. "Sekret jej oczu" poza pierwszą trójką. Największym uznaniem cieszyły się dokumenty.

25 lat od premiery sztuki Jerzy Stuhr znów wcielił się w rolę sfrustrowanego kontrabasisty.

Bohaterem cyklu "I Bóg stworzył aktora" podczas tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest Jerzy Stuhr, aktor teatralny i filmowy, reżyser, a także i pisarz. W wywiadzie dla Kazimierskiego Portalu Internetowego opowiada o swoim miejscu na ziemi.

250 podróży filmowych - takie wakacje w celuloidzie zafundowała kinomanom czwarta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Ostatni tydzień w Kazimierzu Dolnym, Puławach i Janowcu należał do kina. Po odwiedzeniu filmowych Niemiec, Japonii, Danii, Meksyku, Afryki przyszedł czas na Czechy!

Drugi weekend z filmem

Zbliża się ostatni weekend z IV Festiwalem Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co wtedy czeka w Kazimierzu na miłośników sztuki nie tylko filmowej? Popatrzmy.

Mimo iż w Polsce Carl Theodor Dreyer nie jest powszechnie znanym reżyserem, miał ogromny wpływ na rozwój światowego kina. Podczas tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi mamy okazję zapoznać się z filmami tego artysty.

Autor scenariuszy do filmów takich jak „Pułkownik Kwiatkowski”, „Obywatel Piszczyk”, „Krzyżacy”, czy nagrodzony Srebrną Palmą w Cannes „Kanał” – Jerzy Stefan Stawiński był bohaterem kolejnej Lekcji Kina” podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu. Lekcji nietypowej.

Nostalgiczne sielskie krajobrazy, nie mniej nostalgiczna muzyka w scenerii wiejskiej stodoły z odgłosami wsi w tle. Wczorajsza prezentacja multimedialna „Nostalgia Chopina w fotografiach Tomka Sikory” połączona z recitalem fortepianowym Katarzyny Kraszewskiej w Mięćmerzu była jedną z imprez towarzyszących Festiwalowi Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”.

Jego nazwisko zna chyba każdy Polak. Bo jakże mogłoby być inaczej, skoro jest jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów. O kim mowa? O Krzysztofie Zanussim, który był jednym z gości tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

IV Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpoczęty! I to w jakiej klasie. Kazimierz Dolny dawno już nie był tak oblężony przez turystów. Na koncert Józefa Skrzeka przybyły tłumy.

Pokaż stopkę