Mięćmierz na Dwóch Brzegach (fotoreportaż)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (25)

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już niestety za nami. Jak bawiono się podczas tej imprezy w Mięćmierzu? Zapraszamy na fotoreportaż.

To już trzeci raz Mięćmierz uczestniczył aktywnie w wydarzeniach kulturalnych Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi'" - stało się tradycją organizowanie przez mięćmierską społeczność artystyczną wystaw oraz wydarzeń artystycznych, które przyciągają wielu gości festiwalowych do tego pięknego miejsca. Wystawy plenerowe oraz niezwykła sceneria galerii KLIMATY w starej stodole były dotychczas miejscem spotkań ze sztuką malarstwa, fotografii, rysunku, tkaniny, najwyższej klasy.

Kontynuując tradycję dokumentowania zbiorowego portretu Mięćmierza, po dawnych, wykonywanych w latach 1985-1987, rysunkach Rudolfa Buchalika (2008), portretach rodzinnych we wnętrzach Janusza Kobylińskiego (2009), tym razem Tomek Sikora zaprezentował fotografie portretowe zwierząt domowych Mięćmierza i Okala.

W tegorocznej edycji wydarzeń, w związku z obchodzonym Rokiem Chopinowskim, po raz pierwszy pojawiła się muzyka - prezentacja multimedialna i wybór zdjęć Tomka Sikory będące częścią chopinowskiego projektu ilustrującego nostalgię młodego kompozytora, zebrane w piękny bibliofilski album z tekstami Chopina wybranymi z jego korespondencji, stanowiły tło koncertu fortepianowego wykonanego przez Kasię Kraszewską w trakcie otwarcia ekspozycji oraz pięknego koncertu pieśni skomponowanych przez Chopina, które prezentowali artyści Warszawskiej Opery Kameralnej Ewa Pelwecka (fortepian), Dorota Lachowicz (mezzosopran) oraz Krzysztof Kur (tenor). Spotkanie z pieśniami Chopina zakończyło ekspozycję projektu chopinowskiego.

Kolejnym tegorocznym wydarzeniem, które przyciągnęło miłośników sztuki do galerii KLIMATY w stodole, był piątkowy wernisaż malarstwa grupy wybitnych artystów związanych od lat z Mięćmierzem, bywalców i przyjaciół mięćmierskiej społeczności, którzy swoje coroczne przyjacielskie spotkanie w Mięćmierzu związali tym razem z pokazem swoich prac i projekcją filmu dokumentującego wcześniejsze spotkania, dyskusje i spacery z udziałem Tomka Tatarczyka, współzałożyciela grupy, który, niestety, jest już nieobecny. W wystawie biorą udział: Tomasz Ciecierski, Ryszard Grzyb, Robert Maciejuk, Paweł Susid i Włodzimierz Jan Zakrzewski. Kuratorem wystawy, trwającej do 10 września, jest Waldemar Baraniewski. Po otwarciu wystawy zebrani mogli wysłuchać pięknego koncertu fortepianowego w wykonaniu Macieja Grzybowskiego, który zagrał XXV Wariację z "Wariacji Goldbergerowskich" Bacha, Sonatę c-moll L.4 Scarlattiego i na bis III Wariację z "Wariacji Goldbergerowskich" BWV 988 Bacha.Źródło: Galeria KLIMATY

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę