Mięćmierz na Dwóch Brzegach (fotoreportaż)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (25)

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już niestety za nami. Jak bawiono się podczas tej imprezy w Mięćmierzu? Zapraszamy na fotoreportaż.

To już trzeci raz Mięćmierz uczestniczył aktywnie w wydarzeniach kulturalnych Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi'" - stało się tradycją organizowanie przez mięćmierską społeczność artystyczną wystaw oraz wydarzeń artystycznych, które przyciągają wielu gości festiwalowych do tego pięknego miejsca. Wystawy plenerowe oraz niezwykła sceneria galerii KLIMATY w starej stodole były dotychczas miejscem spotkań ze sztuką malarstwa, fotografii, rysunku, tkaniny, najwyższej klasy.

Kontynuując tradycję dokumentowania zbiorowego portretu Mięćmierza, po dawnych, wykonywanych w latach 1985-1987, rysunkach Rudolfa Buchalika (2008), portretach rodzinnych we wnętrzach Janusza Kobylińskiego (2009), tym razem Tomek Sikora zaprezentował fotografie portretowe zwierząt domowych Mięćmierza i Okala.

W tegorocznej edycji wydarzeń, w związku z obchodzonym Rokiem Chopinowskim, po raz pierwszy pojawiła się muzyka - prezentacja multimedialna i wybór zdjęć Tomka Sikory będące częścią chopinowskiego projektu ilustrującego nostalgię młodego kompozytora, zebrane w piękny bibliofilski album z tekstami Chopina wybranymi z jego korespondencji, stanowiły tło koncertu fortepianowego wykonanego przez Kasię Kraszewską w trakcie otwarcia ekspozycji oraz pięknego koncertu pieśni skomponowanych przez Chopina, które prezentowali artyści Warszawskiej Opery Kameralnej Ewa Pelwecka (fortepian), Dorota Lachowicz (mezzosopran) oraz Krzysztof Kur (tenor). Spotkanie z pieśniami Chopina zakończyło ekspozycję projektu chopinowskiego.

Kolejnym tegorocznym wydarzeniem, które przyciągnęło miłośników sztuki do galerii KLIMATY w stodole, był piątkowy wernisaż malarstwa grupy wybitnych artystów związanych od lat z Mięćmierzem, bywalców i przyjaciół mięćmierskiej społeczności, którzy swoje coroczne przyjacielskie spotkanie w Mięćmierzu związali tym razem z pokazem swoich prac i projekcją filmu dokumentującego wcześniejsze spotkania, dyskusje i spacery z udziałem Tomka Tatarczyka, współzałożyciela grupy, który, niestety, jest już nieobecny. W wystawie biorą udział: Tomasz Ciecierski, Ryszard Grzyb, Robert Maciejuk, Paweł Susid i Włodzimierz Jan Zakrzewski. Kuratorem wystawy, trwającej do 10 września, jest Waldemar Baraniewski. Po otwarciu wystawy zebrani mogli wysłuchać pięknego koncertu fortepianowego w wykonaniu Macieja Grzybowskiego, który zagrał XXV Wariację z "Wariacji Goldbergerowskich" Bacha, Sonatę c-moll L.4 Scarlattiego i na bis III Wariację z "Wariacji Goldbergerowskich" BWV 988 Bacha.Źródło: Galeria KLIMATY

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę