Biegną po złoto! Głosuj na Dziady!

Skomentuj (24)

Uwaga! Dzisiaj, teraz, siedząc wygodnie w fotelu, leżąc na kanapce, gotując, biesiadując czy też spacerując leniwie, głosuj na „Tur de Kazimierz”. Kochasz Kazimierz? Głosuj! Z dziesiątego jesteśmy już na trzecim i biegniemy po złoto – tak w sieci fani zespołu zachęcają do głosowania na piosenkę Dziadów Kazimierskich.

Dziady Kazimierskie na fali. Kazimierz słynący dotychczas jako Mekka malarzy czy przystań Marii i Jerzego Kuncewiczów dorobił się swojej grupy muzycznej. Dziady Kazimierskie rozsławiają Miasteczko nie tylko na lokalnej scenie, widać ich też w telewizji, a aktualnie – słychać w radiu.

Radiowa Czwórka w niedzielę wyemitowała koncert Dziadów z towarzyszeniem Dziadowskich Słowików, a nadająca w Warszawie i na Mazowszu rozgłośnia Polskiego Radia RDC promuje ich piosenkę "Tur de Kazimierz". Utwór o kazimierskich kawiarenkach z dziesiątego jest już na trzecim miejscu listy przebojów tej stacji i nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazł się na pierwszym. Wszystko zależy od nas – od fanów zespołu i miłośników Miasteczka, o którym przecież śpiewają Dziady Kazimierskie.

Wystarczy tylko jeden klik codziennie na http://www.rdc.pl/extralista/aktualne-notowanie/

 

Skomentuj


Dodane komentarze (24)

 • Gosia
  " Ucz się i pracuj a dojdziesz do celu,bo takim sposobem doszło już wielu "
  Dziady są przykładem , że wiele można dokonać . Zobaczymy co z tym zrobią.
  Ja ich wspieram całym sercem , duszą i życzę dalszych sukcesów!!!
 • Jambo
  Era gimnazjum nadeszła. Nawet w muzyce.
 • korzeń
  jasne_Trzymamy Formę ponad Normę!
 • Ulka
  Gratuluję kolejnego sukcesu! Mamy pierwsze miejsce. I co teraz? Głosujemy dalej?
 • KORZENIOWA
  DZIADY KAZIMIERSKIE NA PIERWSZYM MIEJSCU. UPRZEJMIE INFORMUJEMY! DOBRA ROBOTA!
 • Gosia
  @ Pijany
  Ten kogut to pewnie był kurczak Ptyś ?

  Ale czarowną nutą powiało w tych wspomnieniach.
  Balbina , jeśli nie ma już Ptysia, to kto Cię obroni?
 • Tadek
  A to?
  http://www.youtube.com/watch?v=BIadtWYRXxM
 • pijany znad Grodarza
  "http://www.youtube.com/watch?v=GODfODfZjoU"
  "Chodz , pomaluj mój świat..... "
 • Gęś Balbinka
  Szok kazał kopnąć, ja się zgodziłam, a tu psami szczują. Fe!
 • pijany znad Grodarza
  @


  Gęś Balbinka
  Dwie bramy, trzy psy. Zapraszam.
  Dzisiaj rano kolega opowiadał, że lis urwał głowę kogutowi, a truchło zakopał.
  ps. a tak narzekamy na biedę. Zwróć uwage " na koguta".To było "na razie"
 • Gęś Balbinka
  Idę skopać pijanego ;)
 • Tadek
  Tylko nie małolat! Ja to ostatni raz grałem 20 lat temu, a o tym, kiedy pierwszy raz usłyszałem, to najstarsi starożytni Rzymianie nawet nie pamiętajo!
 • szok
  a niech cię gęś kopnie
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Małolat, jak nic.
  Po raz pierwszy zapamietałem to, w 1969 roku.
  " Biały miś, dla dziewczyny, która kocham lalalala ". No i to gorsze:' lecc dziewczyna, jest już z innym i pozostałm po Niej lalalaa."
  Ach. Wracajcie lata KOMUNISTYCZNE.
 • Tadek
  Łomatko, jak ja dawno tego nie grałem- już chyba z 20 lat!
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek
  http://www.youtube.com/watch?v=HIAztEjbsmE
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Oj. " instrument chodnik? - pytasz się.
  Swojego czasu WYŚMIEWANA / nasze Dziady graja inną/, a jej Tworcy to dzisiejsi , i słusznie / bo nie kradli/ milionerzy. Coś znajde dla Ciebie. Bedzie to Biały Miś. Kiedy ja puszczam przyszywa mnie nostalgia: moja matura i Dziewczyna.
 • Gosia
  W tym co tworzą Dziady Kazimierskie jest Duch Kazimierza ,czasami brutalne ale mocne akordy,Miłość i czar tworzenia. Jest Korzeniowa , która nam się narodziła i jest NOWY CZAS.Jest rynek , który był i będzie, z cygankami, turystami i występami. Każdy tu może zagrać swoją nutę. Wielu gra ale niewielu dojdzie do nagrań w radio i aplauzu , który towarzyszy Dziadom Kazimierskim.
 • Tadek
  Piszesz o muzyku, co gra na chodniku. Więc pytanie natury muzycznej mam: co to za instrument "chodnik"? Można to gdzieś kupić? :)
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Nie odsłuchałem, ale przeczytałem:
  ""Dawno, dawno temu, w czasach Lecha, Czecha i Rusa, kiedy Kazimierz Dolny nie był jeszcze nawet Wietrzną Górą, w pięknych okolicznościach przyrody pod kamieniołomem nad przełomem, w bumbuszobluszczu przywąwozowym Dziad Borowy spotkał się z Dziadem Barowym..."
  Tak zaczyna się hałaśliwa historia Dziadów Kazimierskich, łączących w swoim graniu miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego. Już sama nazwa tej przedziwnej i niesłychanie barwnej formacji wiele mówi o charakterze jej twórczości. Dziad Kazimierski to niezwykła mieszanka wspomnianego już Dziada Borowego, zapalonego wędrowca zapuszczającego się w najdalsze zakamarki słynnych kazimierskich wąwozów, a zarazem typowego Dziada Barowego, mającego swe siedliska w mieście i spacerującego niefrasobliwie od knajpy do knajpy z mniej lub bardziej wymyślnym instrumentarium, grającego na chodnikach i w plenerze ku uciesze (a może zgrozie?) publiczności.
  Właśnie ukazała się płyta Dziadów Kazimierskich zatytułowana "Kazimiernikejszyn". Jej oprawa graficzna to dzieło artysty plastyka Piotra Tutka Fąfrowicza. Zapraszamy do wysłuchania nagrań z albumu z audycji "Folk Off". I pamiętajcie:
  Dziady to nie muzyka - to styl życia!
  ps. teraz poprawnie wpisałem,dlatego drugi raz, sorrki

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę