Znika skrzydlo wschodnie (video)

Skomentuj (23)

zobacz więcej (10)

Trwają prace wzmocnieniowo – rozbiórkowe na terenie Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Właśnie wyburzane jest skrzydło wschodnie budynku, które najbardziej ucierpiało podczas majowego wybuchu gazu i nie nadaje się do użytkowania. Teren będzie uporządkowany do końca następnego tygodnia.


Prace wzmocnieniowo – rozbiórkowe na terenie Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym rozpoczęły się pod koniec listopada. Pierwsze działania prowadzone wewnątrz i na zewnątrz budynku miały charakter przygotowawczy. Środkowa część – łącznik pomiędzy skrzydłem wschodnim i zachodnim budynku został spięty czterema stalowymi klamrami, które wzmocniły mury, powstrzymując je od rozwarstwienia. Zamurowano również otwory pomiędzy częścią środkową a skrzydłem wschodnim, które właśnie jest wyburzane.


- Przed nami jeszcze wywiezienie gruzu po skrzydle wschodnim i usunięcie fundamentów – mówi Krzysztof Grzelak kierownik robót z firmy SPUREK. – Po zakończeniu prac zostanie tu wyplantowany czysty teren. Jeżeli chodzi o część wschodnią czeka nas jeszcze zamurowanie otworów, które odsłonią się podczas dalszych prac wyburzeniowych, uzupełnienie murów, które rozsypały się podczas burzenia. Musimy też zobaczyć, w jakim stanie są fundamenty budynku środkowego, który zostaje, czy nie trzeba ich będzie wzmacniać, ale to już ocenimy po konsultacjach z autorem projektu wzmocnieniowo - rozbiórkowego.


Prace potrwają do końca następnego tygodnia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (23)

 • uczeń
  :( szkoda patrzeć jak kawał historii upada :(
 • rodzic
  Zastanawia mnie dlaczego w GZS nie było odpowiedniego zabezpieczenia tzn w sytuacji kiedy ulatnia się gaz automatycznie zamykany jest zawór główny. Z tego, co donosiły media to zawór został zamknięty przytomnie przez sprzątajacego dziedziniec Pana Woźnego, dzięki któremu nie doszło do większej katastrofy.
 • Glejt
  Kazimierzak, błagam! Zanim klikniesz następnym razem "dodaj", przeczytaj to co napisałeś i postaraj się choć trochę zastosować do zasad interpunkcji...
 • kazimierzak
  sponcz przeglądy zapewne były robione ale to niczego nie wyklucza przegląd polega na sprawdzeniu sprawności instalacji w danej chwili a w trakcie eksploatacji może coś ulec awarji przecież nikt nie jest jasnowidzem i wykonując przegląd nie powie np,za 8 mc pęknie rura lub coś innego jadąc autem na przegląd diagnosta cię zapewni że przez kolejny rok auto się nie zepsuje czy stwierdza że auto jest sprawne w tym momencie z gazem jest podobnie więc nie oskarżaj nikogo bezpodstawnie może w tym konkretnym przypadku zawinił człowiek a może nie poprostu przypadki chodzą po ludziach i bardzo dobrze się stało że nikt nie zginą.
 • pijany znad Grodarza
  Maksio. Do mnie się zwracasz? Jam znad Grodarza. W drodze wyjątku odpowiem; Szkoły żal. Reszta to NICOŚĆ.
 • Maksio
  pijany,jak powiedział Hołdys,to tekst samobójcy.
  Coś planujesz ? Wiesz ile kosztuje teraz miejsce na Wietrznej Górze ???
 • kazik
  w każdym normalnym kraju (taki kraj gdzie przestrzegane są normy prawne i etyczno moralne) taki dyrektor jak Jerzy Arbuz tłumaczył by się z zaistniałej sytuacji ( wybuch gazu,który przypomnijmy-wybucha wyłącznie z winy człowieka). Po wybuchu aż do dania dzisiejszego nie słychać było słowa skruchy,troski itp.Dlaczego?czy Ci dwaj panowie burmistrz Dunia i Jerzy Arbuz nic nie mają sobie do zarzucenia? Naprawdę!
 • myszowaty
  Tak sobie myślę-racjonalizujesz!Wyobraź sobie jakikolwiek zakład,przedsiębiorstwo.Dochodzi do wybuchu gazu w jednej hal produkcyjnych (Okoliczności wybuchu gazu załóżmy dokładnie takie jak w szkole). Czy uważasz,że właściciel,zarząd spółki pozostawiłby na stanowisku takiego człowieka?Wolne żarty. A w przypadku Naszej szkoły dyrektor Arbuz nie dosyć ,że nadal jest dyrektorem, to bierze bezpośredni udział w organizowaniu zarówno szkoły tymczasowej ( kontenery)jak i nowo budowanej szkoły.
 • tak sobie myślę
  Sentymentalne historie.
  Żeby powstało nowe, musi odejść stare. Wiele pięknych budowli nie powstałoby nigdy, gdyby pożar,trzęsienie ziemi,wybuch gazu, pożoga wojenna*(właściwe podkreślić)nie zniszczył czegoś wcześniejszego.
  Spójrzmy na wydarzenie jako na przypadkową , ale może jedyną szansę na modernizację szkoły.
  Rincasce piu gloriosa, jak Feniks z popiołów.
 • sponcz
  a jest znana przyczyna wybuchu gazu,wydaje mi sie że powinien ktoś za to odpowiedzieć,myśle że były robione jakieś przeglądy instalacji i ktoś sie pod tym podpisywał to czemu nastąpił wybuch??
 • zgred
  Przypomnijmy sobie jak "wieszano psy" na Kowalskim, w czasie kiedy uzasadniał budowę szkoły właśnie w miejscu istniejącym.Można by rzec "lepiej późno niż wcale" pójść po rozum do głowy.
 • kazimierzak
  wszyscy kazimierzacy mniej lub bardziej byli związani z tą szkołą szkoda że tak się stało ale życie toczy się dalej słyszałem tu i tam że szkoła ma zostać odbudowana na starym miejscu jeżeli to prawda to będzie to bez wątpienia najlepsza decyzja burmistrza szkkoła na szkolnej to historia to sentyment a nie jakiś tam parking zielony tam mamy już baseny i na koniec życzę burmistrzowi oby udało mu się odbudować szkołę iżeby dalej działa tak jak w latach swojej świetności niech ul szkolna ma swoją szkołę.
 • pijany znad Grodarza
  " Nie płacz Ewka bo tu miejsca brak na twe babskie łzy
  po ulicy miłość hula wiatr wśród rozbitych szyb
  patrz poeci śliczni prawdy sens roztrwonili w grach
  w półlitrówkach pustych SOS wysyłają w świat

  Żegnam was już wiem nie załatwię wszystkich pilnych spraw
  idę sam właśnie tam gdzie czekają mnie
  Tam przyjaciół kilku mam od lat , dla nich zawsze śpiewam dla nich gram
  jeszcze raz zegnam was nie spotkamy się

  Proza życia to przyjaźni kat pęka cienka nić
  telewizor meble mały fiat oto marzeń szczyt
  hej prorocy moi z gniewnych lat obrastacie w tłuszcz
  już was w swoje szpony dopadł szmal zdrada płynie z ust

  Żegnam was już wiem nie załatwię wszystkich pilnych spraw
  idę sam właśnie tam gdzie czekają mnie
  Tam przyjaciół kilku mam od lat , dla nich zawsze śpiewam dla nich gram
  jeszcze raz zegnam was nie spotkamy się

  Żegnam was już wiem nie załatwię wszystkich pilnych spraw
  idę sam właśnie tam gdzie czekają mnie
  Tam przyjaciół kilku mam od lat , dla nich zawsze śpiewam dla nich gram
  jeszcze raz zegnam was nie spotkamy się"
 • mix
  Nie odpowie zapewniam Cie.Tak już w Naszym kraju jest ,że ludzie odpowiedzialni za katastrofy bądź za nadużycia nadal piastują swoje stanowiska a nawet awansują wyżej.
 • ignac
  ciekawe czy ktoś odpowie za to karygodne zaniedbanie i ogromne straty?
 • ignac
  ciekawe czy ktoś odpowie za to karygodne zaniedbanie i ogromne straty?
 • leser
  wlasnie tam mialem chemie i fizyke...brrrrr....tamte chwile tez byly straszne 26 lat temu
 • kazik
  Płakać się chce... Tyle lat spędzonych między tymi murami. Pierwsze doświadczenia, pierwsze miłości i złości... Myślę, że znika cząstka każdego kto obcował z tą szkołą :(
 • mix
  Nie wiem czy prawnie ale moralnie odpowiedzialni są zarówno dyrektor Jerzy Arbuz jak również burmistrz Grzegorz Dunia.
 • nanana
  Wystarczyło obejrzeć wczorajsza Panoramę Lubelską z jakim uśmieszkiem sie wypowiadał. Ale w sumie czego tu oczekiwać. Ach serce boli...

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę