Aktualności dla "wybuch gazu w szkole w Kazimierzu"

I stało się. Wojewoda lubelski Wojciech Wilk oficjalnie, na ręce burmistrza Kazimierza Dolnego, Grzegorza Duni, przekazał decyzję ministra finansów o pomocy pieniężnej w odbudowie szkoły.

Chmury pyłu. Koparki w przyspieszonym tempie rozgryzające szkolne mury. Prezentujemy film pokazujący, jak znikały budynki Gminnego Zespołu Szkół.

Od wybuchu gazu w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym minęło ponad dwa lata. Miejscowe dzieci i młodzież uczęszczają do tymczasowej szkoły modułowej. Po których wakacjach rozpoczną naukę w nowym budynku?

Prokuratura Rejonowa w Puławach znowu bada sprawę nieumyślnego spowodowania eksplozji gazu ziemnego w budynku Gminnego Zespołu szkół w Kazimierzu Dolnym, która doprowadziła do katastrofy budowlanej zagrażającej mieniu i życiu uczniów i pracowników szkoły.

Śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn i ewentualnych winnych wybuchu gazu w szkole zostało umorzone. Mimo tego wciąż nie słabną wątpliwości związane z zasadnością takiej decyzji prokuratora. Rozmawiano o nich w gronie radnych podczas sesji Rady Miejskiej. W piątek – dyskutowali o tym mieszkańcy przy okazji projekcji filmu „Kazimierz – wybuch gazu w szkole”.

Trwają prace wzmocnieniowo – rozbiórkowe na terenie Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Właśnie wyburzane jest skrzydło wschodnie budynku, które najbardziej ucierpiało podczas majowego wybuchu gazu i nie nadaje się do użytkowania. Teren będzie uporządkowany do końca następnego tygodnia.

Pokaż stopkę