Żłobek będzie jednak w szkole

Po kilku miesiącach rozmów, wielu spotkaniach i naradach, w końcu zapadła decyzja dotycząca powstania żłobka w Kazimierzu Dolnym. Powstanie on w Gminnym Zespole Szkół.

- Po licznych rozmowach, spotkaniach - z myślą o młodych rodzicach i najmłodszych członkach naszej społeczności - pozostaje zorganizować żłobek w budynku szkoły – pisze na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Dzięki temu skorzystamy z 1,2 mln zł unijnych środków. Przypomnę, że 230 000 zł, możemy wydać na organizację, a pozostałe na utrzymanie, w tym płace.

Na ten komunikat spora część mieszkańców Kazimierza czekała z niecierpliwością. Z wielu powodów. Rozmowy były długie a spotkania i narady nie zawsze owocne, ale w końcu udało się podjąć decyzję.

- Decyzja łatwa nie była tym bardziej, że każda zmiana nawet niewielka wywołuje obawy i ew. sprzeciw – pisze burmistrz Artur Pomianowski. - Mam nadzieję, że, zdecydowana większość z Państwa przyjmie ze zrozumieniem decyzję o lokalizacji żłobka. Przedszkole i jego otoczenie pozostanie bez zmian.

Z pomysłem tym zapoznali się także kazimierscy radni, którzy podczas ostatniego posiedzenia Komisji Edukacji,Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki mieli okazję, by zobaczyć ten fragment budynku, który zostanie przystosowany na potrzeby żłobka. Jest to prawe skrzydło, na parterze. Obecnie znajduje się tam szatnia oraz administracja szkoły.

- Czas na decyzje w tej sprawie był konieczny - teraz razem ze współpracownikami zajmujemy się sprawami organizacyjnymi, tak by żłobek stał się realną pomocą dla młodych rodziców – czytamy w komunikacie. - Raz jeszcze dziękuję za to, co za nami i z góry dziękuję za przyszłą pomoc.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę