Żłobek będzie jednak w szkole

Po kilku miesiącach rozmów, wielu spotkaniach i naradach, w końcu zapadła decyzja dotycząca powstania żłobka w Kazimierzu Dolnym. Powstanie on w Gminnym Zespole Szkół.

- Po licznych rozmowach, spotkaniach - z myślą o młodych rodzicach i najmłodszych członkach naszej społeczności - pozostaje zorganizować żłobek w budynku szkoły – pisze na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Dzięki temu skorzystamy z 1,2 mln zł unijnych środków. Przypomnę, że 230 000 zł, możemy wydać na organizację, a pozostałe na utrzymanie, w tym płace.

Na ten komunikat spora część mieszkańców Kazimierza czekała z niecierpliwością. Z wielu powodów. Rozmowy były długie a spotkania i narady nie zawsze owocne, ale w końcu udało się podjąć decyzję.

- Decyzja łatwa nie była tym bardziej, że każda zmiana nawet niewielka wywołuje obawy i ew. sprzeciw – pisze burmistrz Artur Pomianowski. - Mam nadzieję, że, zdecydowana większość z Państwa przyjmie ze zrozumieniem decyzję o lokalizacji żłobka. Przedszkole i jego otoczenie pozostanie bez zmian.

Z pomysłem tym zapoznali się także kazimierscy radni, którzy podczas ostatniego posiedzenia Komisji Edukacji,Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki mieli okazję, by zobaczyć ten fragment budynku, który zostanie przystosowany na potrzeby żłobka. Jest to prawe skrzydło, na parterze. Obecnie znajduje się tam szatnia oraz administracja szkoły.

- Czas na decyzje w tej sprawie był konieczny - teraz razem ze współpracownikami zajmujemy się sprawami organizacyjnymi, tak by żłobek stał się realną pomocą dla młodych rodziców – czytamy w komunikacie. - Raz jeszcze dziękuję za to, co za nami i z góry dziękuję za przyszłą pomoc.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę